Zpět na » Serie A » AC Milán zvládl duel s Cagliari

Serie A - AC Milán zvládl duel s Cagliari

AC Milán zvládl duel s Cagliari © goal.com - Kaká

0

05.04. - Navrátivší se Kaká s Inzaghim zařídili pro Milán tolik potřebnou výhru nad Cagliari v poměru 3:1.

AC Milán 3:1 Cagliari

(8 Kaká, 31 a 69 Inzaghi - 49 Conti)

Rossoneri se dostali do velkých problémů po domácích prohrách se Sampdorií a Atalantou, navíc se museli obejít bez suspendovaného Nesty a zraněných Pata, Ronalda, Gilardina, Emersona, Serginha, Odda a také našeho Marka Jankulovskeho. Carlo Ancelotti se s touto rozsáhlou marodkou nakonec vypořádal systémem 4-4-2. Cagliari čekal velmi těžký úkol. I když měli před zápasem vcelku dobrou formu (nebyli poraženi již čtyřikrát v řadě), zde na San Siru nevyhráli již jedenáct let.

Ancelotti si přál začít hrát velmi ofenzivně hned od začátku. A to se mu také splnilo, když první, byť nepřesný pokus zaznamenal ani ne po půlminutě hry Gennaro Gattuso. Kaká se vrátil po problémech s lýtkem a okamžitě byla jeho přítomnost na hřišti znát. Již v 8. minutě se ujal míče na polovině soupeře a středem hřiště si to ve sprintu namířil před šestnáctku. Pronásledován bezmocnými hráči soupeře napřáhl z osmnácti metrů a dělovkou propálil Storariho. AC mohl dostat velkou šanci ke zvýšení náskoku hned za chvíli, když byl Ambrosini faulován na hranici šestnáctky, rozhodčí ale nakonec rozhodl že se bude zahrávat "jen" přímý volný kop. Ve 21. minutě dostal Kakha Kaladze žlutou kartu a v zápase proti Juventusu ho tak neuvidíme. Pippo Inzaghi byl kvůli zranění pryč 2 měsíce, ale svůj comeback si také osladil střelecky. Ve 31. minutě si krásně naskočil na rohový kop a hlavičkou od země prakticky nedal Storarimu šanci. O chvíli později zabránilo duo bránících hostujících hráčů ve skórování Gattusovi, kterému šanci připravili Kaká se Seedorfem. Další střelecké pokusy vyslal na Storariho neúspěšně Kaká.

Trenér Cagliari o přestávce provedl dvě změny, aby posílil ofenzivní činnost týmu, byl to ale prakticky brankář domácích, kdo jim daroval korigující branku. Centrovaný míč byl mírně tečován, i tak byl ale pro Kalače snadno dosažitelný. Ten si ho ale velmi nešťastně srazil pod tělo a do branky. Sám poté nevěřil, jak velkého zkratu se dopustil. Cagliari se poté samozřejmě snažilo i o vyrovnání, to již ale bezúspěšně. Kalač byl proti dalším pokusům Matriho a Foggii úspěšný. V 69. minutě tak AC opět zvýšil svůj náskok na dvoubrankový. Inzaghi se řítil pronásledován trojící obránců na Storariho a pokusil se ho obejít. Ten ještě na poslední chvíli zasáhl míč, takže se pro něj musel Pippo vrátit. Následně ale hostujícího brankáře obešel podruhé a prostřelil z úhlu i trojici obránců, kteří byli před brankou. Vcelku komická situace pro hostující defensivu.

AC Milán již zápas kontroloval a když gólový účet nezměnil ani Kaká svým pokusem v nastaveném čase, radovali se tak domácí fanoušci z výhry svého mužstva v poměru 3:1.

AC Milán: Kalac, Bonera, Kaladze, Maldini, Favalli (Cafu 61), Gattuso (Brocchi 66), Pirlo (Gourcuff 75), Ambrosini, Seedorf, Kakà,,, Inzaghi
Cagliari: Storari, Ferri, Lopez, Canini, Agostini, Fini (Parola 46), Conti (Acquafresca 74), Biondini, Cossu (Jeda 46), Foggia, Matri
Rozhodčí: Rosetti