Zpět na » Serie A » Penalta zachránila Římu tři body

Serie A - Penalta zachránila Římu tři body

Penalta zachránila Římu tři body © corrieredellosport.it - Daniele De Rossi

0

05.04. - Zápas s CFC Janov skončil 3:2. Římský středopolař Daniele De Rossi rozhodl o zisku tří bodů gólem z penalty v závěru zápasu. AS Řím tak po úvodním zápase 32. kola ztrácí na první Inter pouhý bod.

Po neuvěřitelných 90 minutách hry AS Řím porazil na domácí půdě ambiciózního nováčka Serie A z Janova. Deset minut před koncem zápasu rozhodl o jeho vítězství z penalty Daniele De Rossi. Právě on je duší římského týmu, především při absenci Francesca Tottiho. A právě on je hráčem, který nejvíce věří v zisk titulu: „Závěr sezóny bude zajímavý, my si věříme a zkusíme Inter předehnat. Doufáme, že někde klopýtnou.“ Na Olympijském stadionu v Římě bylo k vidění utkání dvou diametrálně rozdílných poločasů. AS Řím dominoval v úvodu zápasu, když se v průběhu dvaceti minut dostal do dvoubrankového vedení, potom ubral na tempu. Druhý poločas byl až do třetího gólu AS Řím v režii Janova.

První poločas končil za stavu 2:0 díky gólům Taddeiho a Vučiniče. Brazilský záložník otevřel skóre zápasu ve třinácté minutě dorážkou po centru Maxe Tonetta z levého křídla. Gólman Janova Rubinho mu asi mohl zabránit, kdyby lépe odhadl centrovaný balón. Byl to Taddeiho letošní pátý ligový gól. O čtyři minuty později zdvojnásobil římský náskok Vučinič po fantastické střele z otočky ze vzdálenosti možná třiceti metrů. Také pro Vučiniče to byl letos pátý přesný zásah. Giallorossi pak přestali hrát a Janov zareagoval. Fabianova střela z 25 metrů vystrašila domácího brankáře Doniho, stejně jako Sculliho hlavička po rohovém kopu. Ve třicáté minutě nahradil Leon v sestavě hostí zraněného Danila, který musel opustit hřiště na nosítkách po souboji s Mexésem. V 37. minutě vyzkoušel Doniho pozornost střelou z hranice vápna nejlepší střelec Serie A Borriello, římský brankář se však překvapit nenechal. Tempo hry v této fázi zápasu diktoval Janov, který se dožadoval i penalty po souboji Panucci-Rossi, rozhodčí Banti však nepískal.

Do druhého poločasu nastoupili stejné jedenáctky, jaké ten první končily. Zdálo se ale, že na hřišti je jen jedno mužstvo. Hned v prvního minutě střílel hlavou Konko po Sculliho centru, Doni však hlavičku zneškodnil. O dvě minuty později domácí Cicinho vybojoval míč a okamžitě hledal Vučiniče, akci však přerušil rozhodčí, protože podle něj stál černohorský útočník v ofsajdu. V páté minutě druhé půlky se do útoku vydal janovský Criscito, střelu levou nohou zastavil Doni. První žlutou kartu zápasu pak dostal za faul na Cassettiho bývalý hráč AS Řím Cesare Bovo. Řím se snažil pronikat po stranách a využívat dvojice Cassetti-Tonetto nebo Cicinho-Taddei, Janov jim ale nic nedovoloval. Ve dvanácté minutě byl zastaven únik Leona, protože v momentě prodloužení míče Borriellem se nacházel v ofsajdové pozici.

Góly však přišly zanedlouho. O minutu později střílel po centru z levé strany Borriello, Doni střelu vyrazil a míč do sítě „donesl“ Rossi. O pouhých padesát vteřin později dokonce vyrovnal Leon po průniku středem hřiště a střele z hranice šestnáctky. Gól na 2:2 šokoval Olympijský stadion, trenér domácích Spalletti reagoval střídáním Giuly, kterého nahradil Mancini. Tonetta vystřídal Brighi a řady AS Řím se přeskupily. V sestavě hostí nahradil Konka Van den Borre. Žlutou kartu pak dostal De Rossi a nyní nad ním visí hrozba distancu: od teď až do konce sezóny bude suspendován na jeden zápas za každou obdrženou žlutou kartu. Římu jako by chyběl kyslík, nedokázal reagovat na ofenzivní výpady soupeře. Duše týmu De Rossi zavelel k obratu ve 28. minutě ránou svou slabší nohou, kterou nadělal Rubinhovi velké starosti. Janovský gólman ji vytěsnil jen na roh.

Následovala penalta po zmatené akci v pokutovém území. Taddei naznačil pohyb do lajny a zasekl balón, Borriellův skluz mu podtrhl nohy a Banti neváhal - pokutový kop. K němu se postavil De Rossi a ranou alá jeho penalta ve finále Mistrovství světa překonal Rubinha, který neměl šanci. Když se Řím dostal do vedení, Spalletti vyztužil obranu čerstvým Juanem, který nahradil krajana Taddeiho. Naopak Gasperini poslal do hry Figueroau na Sculliho místo. Pak byl za protesty poslán na tribunu. Zápas skončil 3:2 a Janov odjíždí z hlavního města s prázdnou. Řím tak dýchá na krk vedoucímu Interu, který svůj zápas hraje zítra v Bergamu. „Věřili jsme, když jsme ztráceli jedenáct bodů, o to víc věříme teď. Čekáme na výsledek Interu. Musíme pořád vyhrávat a čekat na jejich výsledky. Naše stíhání Interu trvá dva roky, teď nám chybí krok. Čekají je těžké zápasy, stejně jako nás... Děkuji našemu publiku, které nám aplaudovalo po porážce s Manchesterem i dnes, když Janov vyrovnal." Tolik k tomu řekl muž zápasu De Rossi.

Roma: Doni, Cicinho, Mexes, Panucci, Cassetti, De Rossi, Perrotta, Taddei (Juan 83), Giuly (Mancini 60), Tonetto (Brighi 64), Vucinic
Genoa: Rubinho, Bovo, Lucarelli, Criscito, Rossi, Konko (Van den Borre 64), Juric, Fabiano, Danilo (Leon 32), Borriello, Sculli (Figueroa 84)
Rozhodčí: Banti