Zpět na » Serie A » Milan opět selhal, zápas Juventus-Parma odložen kvůli smrti fanouška

Serie A - Milan opět selhal, zápas Juventus-Parma odložen kvůli smrti fanouška

Milan opět selhal,  zápas Juventus-Parma odložen kvůli smrti fanouška © -

0

30.03. - Review: Opět se prohloubila krize Rossoneri, kteří doma nestačili na Atalantu Bergamo 1:2. Naštěstí pro ně zaváhala také čtvrtá Fiorentina, která prohrála na hřišti Udinese 1:3 a tak se bodový rozdíl mezi oběma týmy nezměnil. V dalších zápasech Sampdoria vyhrála v Empoli, Turíno si veze všechny body z Catanie a duel mezi Juventusem a Parmou byl odložen kvůli smrti parmského fanouška při cestě do Turína, který vběhl pod autobus fanoušků Bianconeri.

Catania 1:2 Turín

(3 Spinesi - 5 Diana, 63 Di Michele)

Domácí začali velmi dobře a už po třech minutách šli dovedení, když si Spinesi naskočil na Mascarův rohový kop a hlavou umístil míč do brány. Hosté odpověděli o dvě minuty později, když Alvaro Recoba našel polocentrem volného Aima Dianu a ten vyrovnal. Poté nebezpečně pálil z 25 metrů levačkou Recoba, Polito ale předvedl skvělý zákrok. Turín otočil vývoj zápasu v 63. minutě díky Davidu Di Michelemu, který přelstil ofsajdovou past a nedal domácímu gólmanovi šanci. Catania mohla vyrovnat pokusem Vargase ze 30 metrů, ale trefil pouze tyč. Na druhé straně trefil břevno Motta a tak zápas skončil vítězstvím Turína 2:1.

Catania: Polito, Silvestre, Silvestri, Sardo, Vargas, Edusei (Martinez 64), Baiocco (Izco 87), Tedesco, Colucci (Pia´ 78), Mascara, Spinesi
Turín: Fontana, Motta, Pisano, Dellafiore, Di Loreto (Lanna 46), Diana, Zanetti, Grella, Recoba (Di Michele 60), Rosina (Corini 85), Stellone
Rozhodčí: Rizzoli

Livorno 0:0 Siena

Tuskánské derby nemělo vítěze. Domácí kouč Giancarlo Camolese vsadil na útoučnou taktiku 4-3-1-2, nebylo to ale nic platné. Francesco Tavano se dožadoval penalty po souboji s Lukášem Jarolímem, ale rozhodčí byl jiného názoru, poté Diamanti mířil z přímého kopu nad břevno. O chvíli později se hostům zranil Valerio Bertotto. Hostující gólman Manninger měl hodně práci s přímým kopem Diamantiho v 65. minutě, poté skvěle zasáhl po pokusu Tavana v čisté gólové šanci. Zápas tedy skončil bezbrankovou remízou.

Livorno: Amelia, Grandoni, Knezevic, Galante, Balleri (Pulzetti 61), A Filippini (Vidigal 72), De Vezze, Pasquale, Diamanti, Tavano, Tristan (Rossini 57)
Siena: Manninger, Bertotto (Rossettini 28), Portanova, Loria, De Ceglie, Jarolim, Codrea, Vergassola, Locatelli (Galloppa 60), Maccarone, Frick (Rigano´ 67)
Rozhodčí: Ayroldi

Janov 2:0 Reggina (59 Borriello, 90 Rossi)

Emanuele Cascione měl velkou šanci už po 120 vteřinách, jeho střelu ale skvělým zákrokem vyrazil gólman Rubinho, který se vrátil po zranění. V 19. minutě zkoušel štěstí lobem Marco Di Vaio, ale Tognozzi jeho pokus vykopl z brankové čáry. Di Vaio byl velmi aktivní, jeho další střelu nadvakrát zkrotil v rukavicích Rubinho. O chvíli později zamířil Sculli hlavou těsně vedle tyče. Janov šel do vedení v 59. minutě, když se trefil hlavou Marco Borriello. Poté Amorusa vychytal dalším bravurním zákrokem Rubinho. V závěru přidal pojistku pravačkou Rossi a Janov tedy vyhrál 2:0.

Janov: Rubinho, Konko, Bovo, Lucarelli, Rossi, Milanetto, Juric, Fabiano, Sculli (Leon 55), Borriello (Masiero 80), Di Vaio (Figueroa 73)
Reggina: Campagnolo, Lanzaro, Cirillo, Valdez, Aronica, Barreto, Cascione (Stuani 80), Tognozzi (Halfredsson 63), Brienza, Amoruso, Makinwa (Joelson 63)
Rozhodčí: Gervasoni

Juventus - Parma

Zápas byl odložen kvůli smrti fanouška Parmy. Celá tragédie se stala v neděli ráno na odpočívadle na Crocceta Nord na silnici A1 mezi Alessandrií a Asti. Podle italských zpráv byl autobus Juventusu napaden a řidič ve snaze co nejdříve odjet srazil fanouška Parmy Mattea Bagnaresiho. Celá nehoda se ještě vyšetřuje, v odpoledních hodinách se ale oba kluby domluvily, že se utkání v neděli neodehraje. Je to již druhá tragická smrt fotbalového fanouška v letošní sezóně.

Udinese 3:1 Fiorentina (13 Inler, 72 Di Natale, 77 Quagliarella - 63 Vieri)

Jako první zahrozili hosté pokusem Zdravka Kuzmanoviče, toho ale vychytal Samir Handanovič. Skóre utkání otevřeli domácí, když míč do pokutového území zatáhl Quagliarella, přihrál Gokhanu Inlerovi, který pravoučkou poslal míč pod břevno. Poté předvedl pěkné sólo Alberto Santana, ale trefil pouze tyč, poté pokus Riccarda Montoliva mířil do brankové konstrukce. Po přestávce předvedl parádní zákrok Frey po střele Quagliarelly. Na druhé straně čaroval Handanovič po pokusech Osvalda a Pazziniho. Viola se vyrovnání dočkala v 63. minutě, když se trefil Vieri. Udinese šlo do vedení opět v 72. minutě, kdy se z protiútoku prosadil Di Natale. O 5 minut později bylo rozhodnuto, když Dossena našel centrem Quagliarellu a ten uzavřel skóre na konečných 3:1.

Udinese: Handanovic, Ferronetti, Zapotocny, Lukovic, Mesto, D´Agostino (Pinzi 80), Inler, Dossena, Pepe, Quagliarella (Floro Flores 83), Di Natale (Isla 75)
Fiorentina: Frey, Ujfalusi, Dainelli, Kroldrup, Gobbi, Kuzmanovic, Donadel, Montolivo (Osvaldo 51), Santana, Pazzini (Pasqual 68), Jorgensen (Vieri 59)
Rozhodčí: Morganti

AC Milan 1:2 Atalanta (85 Maldini - 32 Floccari, 42 Langella)

Milán utrpěl osmou porážku v sezóně, čtvrtou na domácí půdě. Atalanta svou živou hrou AC Milán přehrála. Pozorná obrana a rychlé protiútoky znamenají pro Atalantu zisk 3 bodů, zatímco hra milánských byla plná chyb a bez nápadu. Ve 32. minutě šla Atalanta do zaslouženého vedení po individuální akci Ferreiry Pinta, jehož centr zakončil napodruhé Floccari. Od té doby Bergamo hru kontrolovalo a o deset minut později dokázalo své vedení zvýšit, když se trefil Langella. Šanci zvýšit na 3:0 Ferreira Pinto zahodil. V druhém poločase snížil Seedorf, ale jeho gól nebyl uznán pro ofsajd. Pár minut před koncem snížil hlavou Paolo Maldini, Milán pak sahal i po vítězství. Pirlo však v poslední minutě neproměnil pokutový kop.

Milan: Kalac, Oddo (Brocchi 59), Nesta, Maldini, Favalli (Kaladze 46), Gattuso, Pirlo, Ambrosini, Seedorf, Pato, Gilardino (Paloschi 46)
Atalanta: Coppola, Rivalta, Pellegrino, Talamonti (Manfredini 33), Bellini, Ferreira Pinto, Tissone, Guarente, Langella (Padoin 69), Doni, Floccari (S Inzaghi 82)

Empoli 0:2 Sampdoria (7 Sammarco, 16 Marzoratti vl.)

Vítězství staví Sampdorii na vzdálenost čtyř bodů od čtvrtého místa zajišťujícího účast v předkole Ligy mistrů, zatímco Empoli se propadá. Samp se dostala do vedení již po sedmi minutách hry po přesné střele Sammarca. Zvýšení přišlo po dalších deseti minutách hry. Vlastní gól si dal Marzoratti. Empoli se na špatný začátek snažilo reagovat zvýšením aktivity, ani taktické tahy trenéra Malesaniho však nepomohly. Ve druhém poločase byl vidět především Giovinco, ale pro branku Samp nebyl nebezpečný. Zápas se dohrál bez větších emocí, již v příštím kole se však do sestavy Sampdorie vrací fotbalový génius s duší dítěte Antonio Cassano, takže diváci se mají na co těšit.

Empoli: Bassi, Raggi, Marzoratti (Volpato 26), Piccolo, Antonini (Moro 86), Busce´, Marchisio, Budel (Musacci 69), Abate, Giovinco, Vannucchi
Sampdoria: Castellazzi, Lucchini, Gastaldello, Accardi, Maggio, Sammarco, Palombo (Ziegler 88), Franceschini (Volpi 79), Zenoni, Delvecchio, Bonazzoli (Kalu 74)