Zpět na » Serie A » Inter nevyužil zaváhání Říma

Serie A - Inter nevyužil zaváhání Říma

Inter nevyužil zaváhání Říma © Goal.com - Tommaso Rocchi

0

29.03. - Dvakrát nastřelená branková konstrukce zachránila Inter při remíze 1:1 na hřišti Lazia. Branky Hernana Crespa a Tommasa Rocchiho tak znamenají druhou dnešní remízu a stále stejný čtyřbodový náskok Interu na čele tabulky Série A.

Lazio 1:1 Inter

(59 Rocchi - 11 Crespo)

Interu chyběli dlouhodobě zranění Olivier Dacourt, Walter Samuel a Ivan Cordoba a také suspendovaný Julio Cruz. Za domácí nemohl ze stejného důvodu jako posledně jmenovaný nastoupit Massimo Mutarelli.

Lazio mělo silný úvod a v prvních příležitostech zápasu se ocitli Cristian Ledesma a Behrami. Byl to ale ligový lídr Inter, kdo se dostal do vedení. A to již v jedenácté minutě zápasu, když Maicon zatáhl míč po pravé straně a lahůdkově ho naservíroval Crespovi, jenž se zdařile vyhnul ofsajdovému postavení. Tomu již stačilo jen nastavit nohu a usměrnit míč do odkryté branky. Lazio v průběhu prvního poločasu po obdržené brance tlačilo a dominovalo hře, Inter se pokoušel útočit z protiútoků, ale další šance Crespa zůstala bez brankové odezvy. Ke smutku domácích příznivců se neujaly ani šance Rocchiho, Ledesmy či Panděva.

Po změně stran měl první možnost Dabo, ale jeho střela byla sražena. Ibrahimovič na druhé straně při protiútoku prováhal správný moment k přihrávce. Lazio se mohlo dočkat chvíli poté, Maicon byl ale proti a na poslední chvíli zastavil přihrávku Panděva na Rocchiho, který byl v tutové pozici. O pár minut později se ale přece jen dočkali. Rocchi zůstal totálně nehlídán a po Ledesmově centru z půlky hřiště měl moře času postupovat sám na gólmana Interu, kterého chladnokrevně a s přehledem prostřelil střelou po zemi. Stopeři Interu byli totálně mimo. Po vyrovnávací brance bylo Lazio stále nebezpečnější. V 64. minutě vytěsnil konečky prstů Julio Cesar pokus Behramiho na břevno. Rivas se pokoušel vymodlit si penaltu, ovšem Rosetti byl k jeho prosbě hluchý. V 80. minutě se opakovalo totéž, ovšem na druhé straně, a to po zákroku Maicona na Behramiho. Rozhodčí stejně jako v předešlé situaci gestikulací pobízel k pokračování ve hře. Poslední velká šance Lazia skončila po Dabově pokusu opět na břevnu, a tak mohl být Inter nakonec rád za bod, který mu ale stále poskytuje solidní náskok v čele tabulky.

Lazio: Ballotta, De Silvestri (Kolarov 83), Siviglia, Cribari, Radu, Dabo, Ledesma, Behrami, Pandev, Bianchi (Tare 89), Rocchi
Inter: Julio Cesar, Maicon, Rivas, Burdisso, Maxwell, Zanetti, Stankovic, Chivu (Vieira 73), Maniche (Jimenez 66), Ibrahimovic (Suazo 69), Crespo
Rozhodčí: Rosetti

Více informací o Internazionale FC naleznete zde.