Zpět na » Serie A » Řím klopýtl v Cagliari

Serie A - Řím klopýtl v Cagliari

Řím klopýtl v Cagliari © -

0

29.03. - Francesco Totti srovnával v pětačtyřicáté minutě na 1:1, jelikož od samého začátku zápasu vedlo Cagliari po vlastní brance Ferrariho a jemu ani jeho spoluhráčům se již zvrátit stav utkání ve druhé půli nepodařilo. Inter tak může v dnešním večerním zápase opět odskočit.

Cagliari 1:1 AS Řím

(3 vlastní Ferrari - 45 Totti)

Byl to velmi důležitý zápas, jelikož oba týmy měly rozhodně o co hrát. Domácí o záchranu a hosté o titul. Za Cagliari nemohl nastoupit kvůli suspendaci Daniele Conti, na druhé straně ze stejného důvodu nevyběhli na hřiště Daniele De Rossi, Simone Perrotta a Mirko Vučinič.

AS Řím zde nevyhrál od října 1995 a minulou sezónu zde podlehl 3:2, před zápasem Ligy mistrů je tedy nečekalo nic lehkého. A hned začátek utkání to potvrdil. Nejprve nastřelil Michele Fini břevno a po rohovém kopu po pouhých dvou minutách a čtyřech vteřinách si Matteo Ferrari nešťastně srazil míč do branky. Ani rychle zasahující Taddei s Donim už nedokázali brance zabránit. Ferrari si následně mírně spravil reputaci důležitým obraným zákrokem proti Foggiovi uvnitř šestnáctky. Hosté se pochopitelně snažili vyrovnat a první nebezpečnější pokus vyslal na Storariho branku z dvaceti metrů Guily. Útočná snaha AS pokračovala pokusem Pizarra, ale hlavně velkou šancí Manciniho. Oba ale poslali míč nad. Mancini byl vůbec velmi aktivní, o pár chvil později se protáhl přes 2 obránce, jeho střelu ale srazil další ke Giulymu, jehož střelu ovšem kryl pozorný Storari. Stadio Sant´Elia začalo už už burácet v 32. minutě, to když si na rohový kop naskočil Canini, ale jeho hlavička, ač se to z některých ochozů zdálo býti pravdou, v síti nakonec neskončila. Totti se pokusil odpovědět z přímého kopu, jeho pokus ale konečky prstů na roh vytěsnil Storari, který si pohlídal i následný pokus Mexese. Vyrovnání se ale hostující fanoušci přeci jen dočkali. Totti se postavil k přímému kopu z dobrých pětadvaceti metrů a skákavá přízemní rána si našla cestu až do růžku Storariho branky.

Po výměně stran mohl po rohovém kopu Manciniho poslal hosty do vedení Guily, to by ale nesměl svůj pokus namířit přesně do Storariho. Na druhé straně se po chybě Ferrariho dostal do šance Robert Acquafresca, z blízky ale nedokázal Doniho překonat. Sudí Saccani udělil Pizarrovi žlutou kartu za simulování a ten si tak nezahraje v zápase proti Janovu. V 73. minutě přišel za Brighiho Alberto Aquilani a hned při svém prvním dotyku s míčem mohl poslat Řím do vedení, po centru Cicinha ale hlavou minul. Ještě větší šanci měl chvíli poté, skvělým reflexivním zákrokem ho ale rozesmutněl Storari. Pět minut před koncem se hosté dožadovali branky, ale záběry ukázali, že sudí vše posoudil v souladu s realitou a míč se za čárou neocitl.

AS Řím si tak veze pouhý bod a to je jistě voda na mlýn Interu, který hraje na hřišti Lazia.

Cagliari: Storari, Pisano, Lopez, Canini, Agostini, Fini, Cossu (Del Grosso 80), Parola, Foggia (Biondini 74), Jeda, Acquafresca (Matri 82)
AS Řím: Doni, Cicinho, Mexes, Ferrari, Tonetto (Cassetti 54), Brighi (Aquilani 73), Pizarro, Taddei (Esposito 80), Giuly, Mancini, Totti
Rozhodčí: Saccani