Zpět na » Serie A » Většina českých hráčů slavila vítězství

Serie A - Většina českých hráčů slavila vítězství

Většina českých hráčů slavila vítězství © -

0

27.03. - Česko-slovenská stopa: Pouze Marek Hamšík s Neapolí a David Rozehnal v dresu Lazia se v uplynulém ligovém kole neradovali z plného bodového zisku svých týmů v Sérii A.

Marek Hamšík (Neapol): Hamšík odehrál na Stadio Oreste Granillo velmi solidní zápas. Jako obvykle byl hodně aktivní směrem dopředu a dokonce zakládal gólovou akci svého týmu v 76. minutě. Míč směřoval po ose Hamšík-Lavezzi-Sosa. Posledně jmenovaný střelou z prodlouženého centru otevřel skóre. Bohužel pro Marka ale v 90. minutě vyrovnával domácí Brienza a Reggina tak uhájila bod. V té době byl Hamšík už několik sekund mimo hřiště, jelikož byl v 89. minutě střídán Pazienzou. Od Datasportu dostal dobrou známku 6,5.

Lukáš Jarolím (Siena): Tři body se naopak podařilo uhájit Jarolímově Sieně. Český středopolař odehrál plných 90 minut, výkonem ale patřil k horším hráčům domácího týmu, který porazil Parmu 2:0. Ve hře českého hráče se ale objevovalo až příliš chyb, a tak si vysloužil podprůměrnou známku 5.

Tomáš Ujfaluši (Fiorentina): V utkání Fiorentiny s Laziem se na opačných stranách potkali dva čeští reprezentanti. První z nich je již tradiční oporou zadních řad svého klubu. Tomáš i v tomto utkání odehrál celých 90 minut a nakonec to byl právě on, kdo se mohl radovat ze zisku tří bodů. Tisk vyzdvihnul jeho perfektní obranný výkon a vymazání Panděva po celé utkání. Ujfaluši dostal známku 6,5, nejlepší z obránců.

David Rozehnal (Lazio): Tím smutným ze zápasu na Artemio Franchi byl David Rozehnal. Těšit ho může to, že odehrál celý zápas. Nepočínal si špatně, vytýkáno by bylo jen příliš prostoru, kterým disponoval Mutu. Odnesl si mírně podprůměrnou známku 5,5.

Tomáš Zápotočný
(Udinese):
Tomáš se podílel na čistém kontě na straně Udinese při domácí výhře nad Livornem. Za jeho jistý defenzivní výkon byl oceněn šestkou.

Zdeněk Grygera (Juventus): Český obránce prožívá v poslední době herně hodně povedené období a to pokračovalo i v zápase proti Interu. Při velmi cenné výhře byl na hřišti celý zápas a odcházel s šestkou.

Pavel Nedvěd (Juventus):
Jen o čtyři minuty méně strávil na hřišti další český hráč ve službách Juventusu Pavel Nedvěd. V zápase opět prokázal své skvělé atletické schopnosti a po celý zápas ze sebe vydával maximum. Odnesl si taktéž známku 6.