Zpět na » Serie A » Totti: Neodmítám příchod nového útočníka, chci co nejvíc vyhrávat

Serie A - Totti: Neodmítám příchod nového útočníka, chci co nejvíc vyhrávat

Totti: Neodmítám příchod nového útočníka, chci co nejvíc vyhrávat © -

0

Líbilo se

27.03. - Kapitán AS Řím byl hostem série pořadů televize Sky, která se věnuje vynikajícím střelcům fotbalové historie. Zde najdete jeho komentář k tématům týkajícím se jeho současnosti i minulosti.

O prvním ligovém gólu, v zápase s Foggiou

První gól jsem dal naštěstí doma na Olimpicu. Bylo to první ligové kolo, 4. září 1994. Byl to pro mě důležitý gól, myslel jsem na ten okamžik už od dětství. Dát gól na Olimpicu jako fanoušek a hráč AS Řím.

O své přeměně z nahrávače na střelce

Zažil jsem dvě odlišné etapy ve své kariéře. Prvních dvanáct let jsem se snažil umožňovat ostatním dávat góly, zatímco v posledních třech letech jsem se setkal s hráči, kteří to umožňují mně. Když jsem hrál v prostoru za útočníky, naučil jsem se jejich poznávat jejich pohyb, takže teď toho umím využít a pohybovat se jako útočník. Nejsem sobecký útočník, umím dávat góly i pomáhat týmu, tak to má být. To, co mě dělá útočníkem, je zakončování akcí mých spoluhráčů. Abych byl kompletní, musím zlepšit hru hlavou, i když mi to nyní jde lépe než před lety.

Nejhezčí gól v Lize mistrů...

Svůj nejhezčí gól v této soutěži jsem dal proti Lokomotivu Moskva na domácím stadionu. Prohrávali jsme 0:1 a vyhráli jsme 2:1, dal jsem z protiútoku rozhodující gól.

...a ten nejdůležitější

Tím je ten proti Realu Madrid, když jsme vyhráli 1:0. Byl velmi významný pro mě i tým, protože to bylo první vítězství italského týmu na Bernabeu po mnoha letech. Zapsali jsme se do historie, a když je tam zapsáno tvé jméno, je to pro tebe o to významnější. Navíc Real Madrid byl pro mě po AS Řím týmem, který jsem sledoval nejpozorněji ze všech. Líbilo se mi, jak hrál, jeho stadión, Španělsko. Byl to můj druhý nejoblíbenější tým.

Ke kritice charakteru, především na mezinárodním poli

Když jsem byl mladý, neměl jsem takové mezinárodní zkušenosti, jako mám teď. Když člověk roste, získává jistotu, charakter, stává se z něj muž a věci se mění. Určitě jsem někdy přehnaně zareagoval, zkazil jsem pár zápasů. Když mě pak lidi hodnotili podle toho, co ve skutečnosti nejsem, vadilo mi to. Nyní snad konečně pochopili, jaký jsem byl a jaký jsem teď.

O rozhodnutí zůstat v Římě

Říkají mi, že je pro mě omezením, že jsem tady zůstal. Je to ale rozhodnutí, které jsem udělal už jako dítě. Mým snem bylo hrát v Římě celý život, je mi tady dobře. Je normální, že se tady vyhrává méně, než v některých jiných klubech, ale je to moje osobní životní rozhodnutí. Jak jsem vždycky říkal, vyhrát jednou tady je stejné jako desetkrát někde jinde. Upřímně, už mě nezajímá, co říkají moji kritici. Protože pokud dokážou kritizovat hráče, který dal přes 200 gólů, je to důkaz toho, že o fotbale nic neví.

O Raúlovi a Zlatém míči

Je to skvělý hráč, kdekoli nastoupil, dával góly. Vyhrál vše, co se dá, považuji za skandální, že nikdy nevyhrál Zlatý míč. Když hráč dá dvacet nebo třicet gólů, vyhraje ligu, Ligu mistrů a nevyhraje Zlatý míč, není co dodat.

Totti a Zlatý míč

Myslím, že mým nejlepším rokem byl rok Mistrovství Evropy 2000. Rok poté jsme vyhráli titul, odehráli jsme dobrý rok v Lize mistrů. To bylo období, kdy jsem ho mohl vyhrát. Nikdy jsem ale nepochopil, jak se takový Zlatý míč vyhrává.

O Zlatanu Ibrahimovicovi

To je fotbalista, který umí rozhodnout zápas. Je kompletní, velmi se zlepšil a táhne Inter. Je silný fyzicky, výborný technicky, v současné době je jedním z nejlepších na světě.

O chybách dnešního fotbalu

Nelíbí se mi násilí, protože fotbal a násilí jsou věci, které spolu nemají co dělat. Fotbal má být zábava a vášeň. Spojení milovaného týmu a rodiny na stadionu. Je vážné, když lidé chodí na stadion s noži a pistolemi. Je to absurdní a musí se to změnit, fotbal musí být vášní pro všechny. Pro ty, kteří ho hrají, pro ty kdo fandí a pro ty, kdo jím žijí.

O Gabriele Sandrim, zabitém fanouškovi Lazia

Poznal jsem ho před velmi dlouhou dobou, když jsem měl narozeniny a on dělal DJ na mé oslavě. Řekl mi „fandím Laziu, nevím, jestli budu hrát dobrou muziku“. Sympatický vtip. Byl to slušně vychovaný kluk. Takový, jakého by všichni chtěli za kamaráda. Bohužel se stala ta hrozná událost, jen kvůli fotbalu. Nevím přesně, jak se to stalo, ale musí být spravedlnosti učiněno za dost. Podobné incidenty se nesmí opakovat.

O videorozhodčím

Jsem pro, protože rozhodčí je bohužel jen člověk a je těžké vše správně rozhodnout v setině vteřiny. Zavedením videorozhodčího by bylo možno vyvarovat se chyb. Když je odpískána penalta, vždycky si někdo stěžuje, tak jako tak čas utíká. V těchto vteřinách by se dalo jasně rozhodnout.

Na Mistrovství světa viděl čtvrtý rozhodčího Zidanovu hlavičku Materazzimu na monitoru

I díky monitoru jsme se stali mistry světa. Zidane tak nekopal penaltu v rozstřelu, což pro nás bylo důležité. My jsme z lavičky Zidanovu hlavičku neviděli. Naštěstí čtvrtý rozhodčí měl k dispozici televizi a po dohodě s delegátem UEFA a rozhodčím byl Zidane vyloučen.

O tom, že Řím nekupuje útočníka, protože to prý Totti nechce

To jsou samé hlouposti. Totti chce konkurenceschopný tým, který může vyhrát vše, co je možné. Takže je nutné kupovat hráče určitého kalibru. Kdyby přišel Toni nebo Van Nistelrooy, Totti by byl rád. A nejen oni. Čím více nás je, tím lépe.

Kam dál?

Michal Šušák / romanews.eu

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
- 29.03. Odpovědět

A na mysli trochu chorus Smajlík 2 Smajlík 11

Sushi - 31.03. Odpovědět

Protože Del Piero, když si povídal s ptákem, kterej za ním lítal na návštěvy, je zdravej a chytrej Smajlík 7

Sushi
- 31.03. Odpovědět

Zase mluvíš zcesty. Smajlík 7

Sushi - 06.04. Odpovědět

Naopak, ot je pravda.

Sushi
Abaddon - 29.03. Odpovědět

Pouze odpovidal na otazky a vy z nej delate debila...at se vam,kritikum,to libi nebo ne,je to fotbalovej genius! AS Smajlík 17

Abaddon
- 28.03. Odpovědět

Neřek nic nového pod sluncem, jen zase mluví.

to co si napsal ty je blábol ty pako! Prej Bezdušné to je blábol! Smajlík 2

Francesco Totti
- 27.03. Odpovědět

Rozhovory s Tottim jsou "pěkné", takové bezdušné a plné blábolů. V poslední době toho víc namluví než nahraje.

KreonT - 27.03. Odpovědět

totti este nieje za zenitom, skvely hrac, ostal verny svojmu klubu, splnil si sen. Poznam len apr takychto hracov (Raul, cassillas-zatial, Scholes, giggs, a nebyt toho idiota Fergusona, tak aj Beckham) Forza Roma, dajeeeeeeeeeeee

KreonT
Abaddon - 29.03. Odpovědět

Ty jsi totalne mimo Smajlík 2

Abaddon
elvli - 29.03. Odpovědět

a nebyt kkta koemana tak takovymi hraci mohli byt i albelda canizares a amgulo....

elvli
Abaddon - 29.03. Odpovědět

Ty ne,promin...to ten prispevek nad tebou Smajlík 1

Abaddon
- 29.03. Odpovědět

Co čekat od někoho jehož vzor je Totti že Smajlík 2

Sushi - 06.04. Odpovědět

Začínáš mě točit.

Sushi

Po boku Tottiho Huntelaar!!!!

undertaker22

PER SEMPRE ROMA Smajlík 17

SqUadRaASrOma

Jen tak dál Francesco...!!! Přeju zlatý míč, ale nevim jestli ho ještě získá, přece jen mu je 31 let, ale bych rád kdyby ho dostal! A do utoku s Tottim bych dal Del Piera! Ty by to tam sázeli! Smajlík 17 forza roma!

Francesco Totti
- 27.03. Odpovědět

Ti dva spolu, to by asi nebylo to pravé. Navíc ani jeden by nechtěl odejít ze svého klubu. Smajlík 6

SUSIsr - 27.03. Odpovědět

er mejo..c´e´solo un capitano

SUSIsr
KreonT - 27.03. Odpovědět

aj prekladaj Smajlík 2

KreonT

po boku tottiho by radsej v utoku mal byt Torres Smajlík 7

 reading
Reklama
Témata článku
Související odkazy
Reklama
Nejnovější články