Zpět na » Serie A » AS Řím, AC Milan i Fiorentina vyhrály

Serie A - AS Řím, AC Milan i Fiorentina vyhrály

AS Řím, AC Milan i Fiorentina vyhrály © goal.com - Alexandre Pato

0

22.03. - Review: Ve 30. kole Serie A se nezrodilo mnoho překvapivých výsledků. Role favoritů potvrdily velkokluby. AC Milan vyhrál na hřišti Turína, Fiorentina doma nezaváhala proti Laziu Řím a AS Řím těsně porazil Empoli. Naopak překvapila Sampdoria, která doma pouze remizovala s Cagliari 1:1. Toho využilo Udinese, které se posunulo na příčku zaručující účast v Poháru UEFA díky hladké výhře 2:0 nad Livornem.

Siena 2:0 Parma

(87 pen. a 90 Maccarone)

V úvodu vyrazil Alex Manninger pokus Gasbarroniho nad břevno. V zápase toho moc k vidění nebylo. Ve druhé půli se zranil hostující gólman Luca Bucci, kterého nahradil Nicola Pavarrini. Utkání se rozhodlo v závěrečných minutách. V 86. minutě stáhnul Zenoni Massima Maccaroneho k zemi a rozhodčí Celi odpískal penaltu, kterou sám Maccarone proměnil. Parma se snažila alespoň vyrovnat, ale poté jim utekl Tomas Locatelli, který přihrál Maccaronemu, který doklepl míč do brány. Siena vyhrála 2:0.

Siena:
Manninger, Bertotto, Portanova, Loria, De Ceglie, Jarolim, Coppola, Galloppa (Vergassola 53), Kharja (Locatelli 63), Frick (Rigano´ 81), Maccarone
Parma: Bucci (Pavarini 51), Zenoni, Falcone, Paci, Castellini, Reginaldo, Morrone, Cigarini, Gasbarroni, Budan (Corradi 67), Lucarelli (Antonelli 84)
Rozhodčí: Celi

Reggina 1:1 Neapol (90 Brienza - 76 Sosa)

Jako první otevřeli skóre domácí díky Edgaru Barretovi, ale branka nebyla uznána kvůli ofsajdu. Diváci moc krásného fotbalu neviděli, oba týmy často chybovaly a gólmani neměli moc práce. Poté Brienza nedosáhl na míč, který prolétl pokutovým území. Na druhé straně Lavezzi netrefil branku. Ukazatel skóre se poprvé změnil až 14 minut před koncem. Lavezzi nadzvednul centr Marka Hamšíka, míč se dostal k volnému Robertu Sosovi a ten poslal hosty do vedení. Když už se zdálo, že si Neapol připíše tři body, krásně z voleje se trefil Brienza a uzavřel skóre na konečných 1:1.

Reggina: Campagnolo, Lanzaro, Cirillo, Valdez (Stuani 81), Aronica, Barreto, Tognozzi, Hallfredsson (Cozza 65), Modesto (Joelson 92), Brienza, Amoruso
Neapol: Gianello, Santacroce, Cannavaro, Contini, Garics, Blasi, Gargano, Hamsik (Pazienza 89), Grava, Lavezzi (Bogliacino 80), Sosa
Rozhodčí: Damato

Udinese 2:0 Livorno (19 Quagliarella, 47 Di Natale)

Fabio Quagliarella a Antonio Di Natale pomohli svému týmu brankami k návratu na šestou příčku ligové tabulky, jelikož Sampdoria pouze remizovala doma 1:1 s Cagliari.
Udinese si minulou sezónu se stejným soupeřem na Friuli poradilo hladce 4:0 a i dnes to byl poměrně jasný zápas, jehož aktivním účastníkem byl i vrátivší se Marco Amelia. Domácí začali tlačit již od úvodu střetnutí, ale Pepeho pokus k brance ještě nevedl. Ve dvacáté minutě tomu ale již bylo jinak. Quagliarella vybojoval míč ve středu hřiště a střelou z dvaceti metrů otevřel skóre. Za Livorno mohl odpovědět Diamanti, ale i když mu bylo v pokutovém území dáno hodně prostoru, trestuhodně minul. Druhou a rozhodující trefu přidal po změně stran Di Natale, když potrestal chybu obrany Livorna a mohl si následně obejít i Ameliu. Jedinou vážnější šanci Livorna na snížení a návrat do hry měl Diego Tristan z přímého kopu, když se ale ani jeho pokus neujal, nebylo o vítězi zápasu pochyb.

Udinese: Handanovic, Zapotocny, Felipe, Lukovic, Mesto, Inler, D´Agostino (Pinzi 76), Dossena, Pepe, Quagliarella (Floro Flores 89), Di Natale (Isla 85)
Livorno: Amelia, Grandoni, Pavan, Galante (Rezaei 37), Knezevic, Alvarez (A Filippini 54), De Vezze, E Filippini, Pasquale, Diamanti (Rossini 68), Tristan
Rozhodčí: Trefoloni

Palermo 2:3 Janov (23 a 90 Amauri - 29 Figueroa, 50 Milanetto, 61 Konko)

Po domácí remíze s Interem Janov sebral další cenné body. Zajímavostí bylo, že nejlepší střelec soutěže Borriello začal zápas jen z lavičky. Do vedení šlo Palermo z prakticky první opravdové příležitosti, když Amauri proměnil penaltu po faulu na Cavaniho, i když brankář Scarpi vystihl směr střely. Cavaniho pak ze zdravotních důvodů vystřídal Jankovic. Po půlhodině hry však skóre srovnal Figureoa krásnou střelou levačkou zpoza vápna. Od této chvíle diktovali tempo hosté, kteří však neproměnili mnohé své šance a museli stále dávat pozor na nebezpečného Amauriho. Druhý poločas byl o poznání živější a zábavnější, po pár minutách vyrážel Scarpi Guanovu střelu na roh. Bezprostředně poté poslal Janov do vedení z protiútoku Milanetto. Palermo reagovalo střelou Jankovice, která označkovala břevno. Byl to však znovu Janov, kdo se trefil: po rohu hlavičkoval přesně Konko, 1:3. Snížení Palerma Amaurim přišlo až z poslední akce utkání, sicilští tak prohráli a židle kouče Guidolina se silně třese.

Palermo: Fontana, Zaccardo, Rinaudo, Biava, Balzaretti, Guana, Migliaccio (Tedesco 54), Simplicio, Cavani (Jankovic 26) Amauri, Bresciano

Genoa: Scarpi, Konko, Santos, Lucarelli, Rossi, Milanetto, Juric, Fabiano, Leon (De Rosa 54), Figueroa (Borriello 61), Sculli (Danilo 73)

AS Řím 2:1 Empoli (36 Tonetto, 63 Panucci - 50 Giovinco)

Řím se na tři body proti Empoli velmi nadřel. Tři body ho posouvají na vzdálenost čtyř délek od Interu, Empoli je předposlední a čeká, jestli budou vráceny tři body Cagliari, které dnes remízovalo v Janově se Sampdorií. V deštivém dni týmy nastoupily se změnami v sestavách, když Giuly nahradil Taddeie v týmu AS, zatímco v sestavě Empoli se objevili Abate a Giovinco na místech Marianiniho a Volpata. Ve čtvrté minutě přišlo první nebezpečí pro branku Empoli, Pizarro ale střílel vedle. V šesté minutě střílel Totti, jeho střela se však do brány nevešla. Giovinco byl jedním z nejnebezpečnějších hráčů hostí, Panuccimu svou rychlostí nadělal velké potíže. Dostal se do tří příležitostí po sobě, jednu zlikvidoval Doni, jedna šla vedle a jedna mířila do tyče. Z těžké chvilky však vytáhl Řím kapitán Totti, když se uvolnil na hranici šestnáctky a v sevření dvou obránců našel volný prostor na malém vápně pro Tonetta, kterému patou přihrál na úvodní gól zápasu. Na konci poločasu vyšel Totti špatně ze souboje s Marzorattim a chvíli to vypadalo, že pro něj zápas skončil kvůli bolesti kolene. V druhém poločase byl však zpět na hřišti a přihlížel tak vyrovnání Empoli, kdy po rychlém protiútoku zakončoval opět Giovinco - 1:1. Ve dvanácté minutě druhého dějství byl vyloučen Perrotta po faulu na Piccola. Faul nebyl nijak zlý, barvu karty v ruce rozhodčího tak asi ovlivnil fakt, že byl zezadu. Olympijský stadion se rozběsnil a reagoval i domácí tým. V osmnácté minutě přišel rozhodující moment zápasu. Pizarro zahrával „zkrácený roh“ po faulu poblíž brankové čáry a našel hlavu Christiana Panucciho, který ač držen trefil míč ke vzdálenější tyči. Domácí už šance na vedení nevyužili a hosté nedokázali reagovat. Bohužel pro Řím mu budou v sobotu proti Cagliari chybět Perrotta kvůli červené kartě a De Rossi s Vucinicem kvůli součtu žlutých.

Roma: Doni, Cassetti, Panucci, Ferrari, Tonetto, De Rossi, Pizarro (Brighi 77), Giuly (Vucinic 54), Perrotta, Mancini (Taddei 66), Totti
Empoli: Bassi, Raggi (Volpato 72), Marzoratti, Piccolo, Antonini, Buscè,,, Abate, Marchisio (Moro 51), Budel (Giacomazzi 81), Vannucchi, Giovinco

Atalanta 0:0 Catania

Jako první si šanci vytvořili domácí Sergiem Floccarim, ale miříl nad, na druhé straně centroval Coppola, ale Mascara nezamířil hlavou přesně. Poté předvedl akrobatický zákrok Ciro Polito po pokusu Floccariho. Ve 24. minutě odpískal rozhodčí penaltu, ale kapitán Cristiano Doni nepřekonal Stoviniho. Poté zahodil tutovku Atalanty Pinto a když se ve druhém poločase neujala střela Spinesiho a centr-střela Sabaty, která skončila na břevnu, zápas skončil bezbrankovou remízou.

Atalanta: Coppola, Belleri, Rivalta, Talamonti, Manfredini, Tissone, Guarente (De Ascentis 66), Ferreira Pinto (Padoin 78), Doni, Langella (Paolucci 62), Floccari
Catania: Polito, Silvestre, Silvestri, Stovini, Vargas (Sabato 67), Edusei, Baiocco, Tedesco, Colucci, Mascara, Pia (Spinesi 76)
Rozhodčí: Stefanini

Sampdoria 1:1 Cagliari (90 Franceschini - 41 Foggia)

Souboj týmů, které jsou ve velmi dobré formě, skončil remízou. Zápas však nabídl málo vzrušení na obou stranách. Samp se snažila využívat „věž“ Bonazzoliho, nebezpečí pro Cagliari z toho však neplynulo. To trpělivě čekalo na svou příležitost, která přišla pět minut před koncem prvního dějství: Biondini našel Foggiu, který přehodil Castelazziho. Sampdoria se snažila reagovat, poločas však skončil jednogólovým vedením Cagliari. Rytmus utkání se v druhém poločase zvedl, ale kontrolu nad utkáním mělo Cagliari se skvělým Foggiou. V 11. minutě prvního poločasu zahodil svou šanci Aquafresca, Sampdoria - zřejmě vyčerpaná po utkání na San Siru - nedokázala na hru Cagliari nijak reagovat. Patnáct minut před koncem zápasu nastřelil Daniele Conti tyč. Zklamání Cagliari však přivodil gól v nastaveném čase, který padl po Franceschiniho hlavičce. Remíza pro Sampdorii mnoho neřeší, tři body pro Cagliari by však byly senzační.

Sampdoria: Castellazzi, Gastaldello, Sala, Accardi, Maggio, Palombo, Volpi, Franceschini, Pieri (Ziegler 73), Sammarco (Kalu 66), Bonazzoli (Bellucci 46)
Cagliari: Storari, Pisano, Lopez, Canini, Agostini (Ferri 71), Biondini, Conti, Del Grosso, Foggia (Cossu 73), Jeda, Acquafresca (Larrivey 64)

Turín 0:1 AC Milan (66 Pato)

První šanci měl domácí Stellone, který přetlačil Kaladzeho, ale zamířil pouze do boční sítě. Na druhé straně nadělal Fontanovi hodně starostí přímý kop Pirla. Rossoneri hrozili ze standartních situací, domácí brankář se výtáhl po přímem kopu Seedorfa. Následně pěknou akci rozjel Maldini, který přihrál Gilardinovi, ten přistrčil balón k Patovi, do jehož střely se na poslední chvíli vložil jeden z obránců. Z následného rohu mířil nad Nesta. Na druhé straně měl velkou šanci Rosina, ale Kaladze výborným skluzem zažehnal nebezpečí. Ve druhé půli měl obrovskou šanci Seedorf po přiťuknutí od Pata, ale trefil pouze břevno. Jediná branka utkání padla v 66. minutě. Seedorfův centr našel Gilardina, který otočkou oklamal Fontanu a poslal míč do branky, kde ho před brankovou čarou ještě doklepl Pato před domácím obráncem. Talentovaný Brazilec byl při chuť, jeho další pokus zneškodnil Fontana. Domácí byli nejblíže vyrovnání v 77. minutě, ale Stelloneho střelu vyrazil Kalač. Milan tak vyhrál v Turíně těsně 1:0.

Turín: Fontana, Diana, Natali, Di Loreto, Pisano, Rosina, Corini (Ventola 70), Grella, P Zanetti, Stellone, Di Michele (Recoba 73)
AC Milan: Kalac, Oddo, Nesta, Kaladze, Maldini, Gattuso (Brocchi 66), Pirlo, Ambrosini, Seedorf, Pato, Gilardino
Rozhodčí: Saccani

Fiorentina 1:0 Lazio (77 Pazzini)

Fiorentina pokračuje v boji o Ligu mistrů, Lazio se po nadšení v derby vrací do výsledkové mizérie. Prandelliho svěřenci nebyli v příliš dobré formě, získali však tři důležité body. Nepříliš pohledný první poločas nenabídl mnoho gólových příležitostí. Fiorentina se snažila tvořit hru a Lazio chtělo podnikat rychlé protiútoky. Vieri ani Mutu se však proti dobře organizované obraně hostí prosadit. Co prošlo obranou, pak pochytal Ballotta. Deset minut před koncem poločasu se nechal vyloučit Mutarelli po dvou žlutých (které dostal v rozmezí tří minut). V druhém poločase se Prandelli pokusil oživit útok nasazením Pazziniho, udeřilo ale málem Lazio. Pandevovu střelu brankář vytáhl zákrokem „pro kamery“. Pak přišla Pazziniho chvilka, když po Liveraniho přihrávce poslal Fiorentinu do vedení a zařídil tak vítězství.