Zpět na » Serie A » Lavezzi hvězdou 29. kola

Serie A - Lavezzi hvězdou 29. kola

Lavezzi hvězdou 29. kola © goal.com - Lavezzi

0

21.03. - Série A, shrnutí kola: Ezequiel Lavezzi zařídil dvěmi trefami výhru své Neapole nad Fiorentinou, která ale mohla být nakonec ráda, jelikož, stejně jako ostatní giganti, klopýtl i její přímý soupeř o 4. místo AC Milán. 3 body nezískal ani vedoucí Inter, když je o ně připravil krásnou trefou kanonýr Borriello. Zajímavostí jistě je, že se do ideální sestavy tentokrát nedostal ani jeden zástupce z týmů první pětky.

Hráč kola: Ezequiel Lavezzi (Neapol):
Mladá hvězda Neapole rozhodla v první půlhodince domácí zápas proti Fiorentině, která bojuje o čtvrtou příčku. Ve 23. minutě otevřel skóre, když si dobře naběhl na přihrávku Maniniho a skluzem dopravil míč do sítě. Neuplynulo ani deset minut a Lavezzi se radoval již z druhé trefy. Po rohovém kopu se míč odrazil kousek za šestnáctku, kde ale čekal jako jediný právě Lavezzi a skákavou střelou, kterou ale mohl Frey chytit, upravil již na konci první třetiny zápasu konečný výsledek na 2:0.

Osobnost kola: Marco Borriello (Janov):
Borriello je v této sezóně obrovským tahounem svého týmu. V tomto kole, které bylo pohromou favoritů, hostili Inter. Ale ani ten, právě díky Borriellově skvělému vyrovnání, nedokázal naplno bodovat. Na 86. minutu si totiž tento kanonýr schoval svou sedmnáctou trefu sezóny, kterou se tak osamostatnil na čele tabulky střelců. Po centru ze strany napálil míč nechytatelně nůžkami do branky bezmocného Césara.

Tým kola: Lazio Řím
Fanoušci Lazio Řím dostali ten nejlepší dárek, jaký si mohli přát. Jejich miláčci totiž dokázali porazit věčné rivaly a současný druhý celek tabulky 3:2. Před začátkem utkání všichni uctili památku zemřelých fanoušků Lazia. Jistě si ještě všichni vzpomenou na Gabrela Sandriho, který byl minulý rok zastřelen policistou. Již méně lidí si bude pamatovat na Vincenza Paparelliho, který zemřel během derby v roce 1979 po zásahu světlicí. To letošní přineslo skvělý fotbal s pěkným gólovým účtem, který pro Lazio uzavřel vítězně až v nastaveném čase Behrami.

Zklamání kola: Tiago (Juventus Turín)
Po určitém zlepšení v posledních zápasech to byl v posledním kole bohužel opět ten Tiago ze začátku sezóny, byl hodně neviditelný a jeho přihrávky často končily na kopačkách hráčů soupeře. Po hodině hry byl ze hřiště stažen.