Zpět na » Serie A » AC Milán opět prohrál, body ztratil i Inter a Juventus, Lazio vyhrálo římské derby

Serie A - AC Milán opět prohrál, body ztratil i Inter a Juventus, Lazio vyhrálo římské derby

AC Milán opět prohrál, body ztratil i Inter a Juventus, Lazio vyhrálo římské derby © goal.com - Sampdoria Janov

0

19.03. - Review: Středeční kolo Serie A přineslo zejména zaváhání favoritů. AC Milan pokračuje v krizi a prohrál doma na San Siru 1:2 se Sampdorií Janov. Naštěstí pro Rossoneri zaváhala také Fiorentina, která nestačila na Neapol. Inter opět dohrával zápas o 10 hráčích a nakonec přišel o vedení a pouze remizoval v Janově. Juventus v Empoli uhrál pouze bezbrankovou remízu. Římské derby vyhrálo domácí Lazio Řím díky brance Behramiho v nastaveném čase.

Turín 0:1 Udinese

(25 Pepe)

Turín se chtěl ještě více oddálit sestupovému pásmu, zatímco Udinese bojovalo o účast v Poháru UEFA pro příští sezónu. Už po devíti minutách se zranil domácí Gianluca Comotto. Turín měl více ze hry a Rosina z přímého kopu otestoval Handanoviče. Jediná branka zápasu padla ve 25. minutě. K přímému kopu se postavil Pepe a nádhernou trefou překonal Sereniho. V závěru se Turín přece jenom dočkal, jenomže mu branka nebyla uznána kvůli ofsajdu Di Micheliho. Udinese tedy vyhrálo těsně 1:0.

Turín: Sereni (Fontana 46), Comotto (Motta 9), Di Loreto, Natali, Lanna, Diana, Grella, Barone, Lazetic (Di Michele 61), Stellone, Rosina
Udinese: Handanovic, Coda, Felipe, Lukovic, Mesto, Isla, Inler, Dossena, Pepe, Floro Flores (Quagliarella 78), Di Natale (D´Agostino 74)
Rozhodčí: Mazzoleni

Catania 0:0 Siena

V utkání o záchranu mezi Catanií a Sienou diváci moc pěkného fotbalu neviděli. Oba týmy spíše hrály na remízu a soustředily se na defenzívu. Brankář Manninger si nejdříve poradil se střelou Colucciho a Jorge Vargas se prezentoval dalekonosným pokusem. Ciro Polito měl hodně starostí s přímým kopem Galloppy. Siena měla po přestávce dvě velké šance, ale Spinesi mířil nad břevno a Maccarone neměl štěstí.

Catania: Polito, Silvestre, Silvestri, Stovini, Vargas, Edusei, Baiocco, Tedesco (Izco 73), Colucci (Pia´ 46), Mascara, Spinesi
Siena: Manninger, Rossettini, Rossi, Ficagna, Portanova, Galloppa, Kharja, Jarolim, Coppola, Locatelli (Alberto 85), Maccarone (Rigano´ 90)
Rozhodčí: Tagliavento

AC Milan 1:2 Sampdoria (71 Paloshi - 12 Maggio, 25 Delvecchio)

Po devíti minutách hry ze zápasu odstoupil Kaká kvůli zranění. V prvním poločase pak rossoneri dostali od Sampdorie lekci fotbalu. Zdálo by se, že s navrátivšími se Nestou a Jankulovskim získá obrana zpátky svou pevnost, místo toho absence Maldiniho přivedla AC Milán problémy. Samp nedovolila Milánu hrát a ve dvanácté minutě přišel Maggiův gól, v pětadvacáté minutě pak Delvecchio zvyšoval už na 2:0. Gólů mohlo být i více, Bonazzoli a Maggio však své šance zazdili. Milán se snažil o zvrat, ale gól dal až muž, od kterého by se to čekalo nejméně. Mladík Paloschi snížil na 1:2 a Milán zvýšil jak tempo, tak těžiště hry. Bylo však příliš pozdě a Sampdoria si odváží ze San Sira tři body. Milán je oficiálně v krizi, když díky porážce Fiorentina nenarostla mezera mezi oběma kluby, ale do konce sezóny chybí o zápas méně.

Milan: Kalac, Oddo, Nesta, Kaladze, Jankulovski (Favalli 55), Gattuso, Pirlo, Ambrosini (Gilardino 46), Kaka (Paloschi 10), Seedorf, Pato
Sampdoria: Castellazzi, Lucchini, Gastaldello, Accardi, Maggio, Sammarco, Volpi, Palombo, Pieri (Zenoni 74), Delvecchio (Ziegler 88), Bonazzoli (Bellucci 76)

Livorno 1:1 Reggina (61 Bogdani - 33 Brienza)

V dalším duelu o setrvání v Serii A změřily sílu Livorno a Reggina. Hosté šli do vedení ve 33. minutě. Franco Brienza pěknou střelou překonal De Luciu. Diamanti hráli doma dobře a zkoušeli štěstí z dálky, bez úspěšné trefy. Před přestávkou Campagnolo vyrazil střelu Filippiniho na roh. Domácí si zaslouženého vyrovnání dočkali v 61. minutě, kdy se prosadil bývalý hráč Regginy Bogdani. Poté zahrozil ještě Francesco Tavano, který ale byl půl hodiny před koncem utkání střídán kvůli zranění.

Livorno:
De Lucia, Grandoni, Knezevic, Galante, Balleri, Vidigal (Tavano 55) (Tristan 83), De Vezze, A Filippini, Pasquale, Diamanti, Bogdani
Reggina: Campagnolo, Lanzaro, Valdez, Aronica, Costa (Hallfredsson 78), Cozza (Missiroli 58), Barreto, Cascione, Modesto, Brienza (Stuani 82), Amoruso
Rozhodčí: Farina

Parma 2:1 Palermo (52 a 90 Budan - 68 Cavani)

Hector Cuper oslavil po 4 letech vítězství v Serii A. Získané tři body jsou pro Parmu v boji o záchranu zlaté. V prvním poločase se toho moc nestalo, ofenzivní hráči obou mužstev těžko nacházeli volné prostory. Komplikací pro Parmu bylo vyloučení Marigy po druhé žluté kartě již ve 27. minutě. V 39. minutě došlo ke kontaktu Zaccarda a Paciho v pokutovém území, rozhodčí nechal hru pokračovat. Ve druhém poločase se čekal tlak Palerma, avšak útočila Parma. Po Gasbarroniho centru z trestného kopu zakončil hlavou Budan - 1:0. Parma pak odpadla fyzicky, což dokázal po asistenci Simplicia potrestat Cavani. Hned nato se však po druhé žluté opustil hřiště Barzagli a vyrovnal síly na hřišti. Zdálo se, že Palermu bod stačí, což však neplatilo o Parmě. V poslední minutě, po sporném faulu ve vápně, na sebe Budan vzal odpovědnost a zajistil Parmě vítězství.

Parma: Bucci, Zenoni, Falcone, Paci, Castellini, Reginaldo (Dessena 72), Mariga, Morrone, Gasbarroni (Parravicini 58), Budan (Antonelli 92), Corradi
Palermo: Fontana, Zaccardo, Barzagli, Rinaudo, Cassani, Simplicio, Migliaccio, Caserta (Bresciano 55), Balzaretti, Jankovic (Biava 71), Amauri

Empoli 0:0 Juventus

Bianconeri mohli být oslabení o Molinara už v 17. minutě, nicméně rozhodčí Rizzoli se smiloval. Poté překonal Buffona Volpato, ale byl v ofsajdu. Molinaro si koledoval o červenou kartu, a tak ho Claudio Ranieri raději vystřídal Zdeňkem Grygerou. Juventus nebyl moc nebezpečný, Empoli se tlačilo hodně do útoku, Abate mířil těsně vedle. V závěru ještě mířil nad Del Piero, nicméně se diváci v Empoli branky nedočkali.

Empoli: Bassi, Busce´, Marzoratti, Piccolo, Antonini, Abate, Moro (Giovinco 77), Musacci (Budel 70), Marchisio, Giacomazzi (Vannucchi 57), Volpato
Juventus: Buffon, Zebina, Legrottaglie, Chiellini, Molinaro (Grygera 29), Camoranesi (Nedved 82), Nocerino, Tiago (Trezeguet 61), Salihamidzic, Del Piero, Iaquinta
Rozhodčí: Rizzoli

Janov 1:1 Inter (85 Borriello - 12 Suazo)

Popáté letos Inter dohrál zápas v deseti lidech na hřišti. Remíza je hodně ovlivněna Pelého vyloučením, ale nasazení Janova jí bylo odměněno zaslouženě. Již v 11. minutě poslal Inter do vedení snadnou střelou Suazo. Pelého vyloučení po dvou „žlutých“ faulech běh Interu zpomalilo. Interu zkřížilo taktické plány, Suazo aby se rozpůlil na pomezí zálohy a útoku. Janov dokázal Inter zatlačit, ale gól nepřicházel. Až Borriellův sedmnáctý zásah sezóny (je prozatím králem střelců) stanovil konečný stav na 1:1. Janov pak ještě bojoval o zbylé dva body, ale Inter remízu udržel. V deseti lidech ve více doufat nemohl, bod má tak pro něj cenu zlata.

Genoa: Scarpi, Konko, Santos (Borriello 46), De Rosa (Fabiano 71), Criscito (A Lucarelli 51), Rossi, Milanetto, Juric, Sculli, Figueroa, Danilo
Inter: Julio Cesar, Maicon, Burdisso, Chivu, Maxwell, Pelé, Cambiasso, Zanetti, Solari (Rivas 46), Ibrahimovic, Suazo (Cruz 69)

Neapol 2:0 Fiorentina (23 a 31 Lavezzi)

V prvních dvaceti minutách toho bylo k vidění málo. Ve dvaatřicáté minutě však přišla první branka. Po centru dopředu od Manniniho připravil Pasqual míč pro Lavezziho, která se nemýlil. Obrana Violy nedokázala reagovat a argentinský útočník poslal Neapol do vedení. Jediný aktivní hráč Fiorentiny Mutu nedokázal dostat míč do domácí branky, rozhodčí navíc neuznal hostům branku kvůli Ujfalušiho tahání za dres. Neapoli pak pomohl Frey, kterého skákavou střelou zaskočil podruhé stejný hráč, Ezequiel Lavezzi. V odvetě se nic nezměnilo, i když Prandelli se snažil tým oživit různými změnami. Neapol však kontrolovala výsledek a Lavezzi i nadále zlobil obranu hostí. Zápas však už emoce nepřinesl a Neapol získala 3 body.

Napoli: Gianello, Santacroce, Cannavaro, Domizzi, Mannini, Blasi, Gargano, Hamsik (Pazienza 80), Savini, Lavezzi (Bogliacino 89), Calaiò,,, (Sosa 68)
Fiorentina: Frey, Ujfalusi, Kroldrup, Dainell (Potenza 64)i, Pasqual, Kuzmanovic, Donadel, Liverani (Papa Waigo 46), Montolivo, Osvaldo (Cacia 55), Mutu

Cagliari 1:0 Atalanta (18 Acquafresca pen.)

Cagliari dál sní o záchraně. Tentokrát získala tři body v souboji s Atalantou. Pokud disciplinární komise vrátí Cagliari tři sebrané body, záchrana nemusí být jen snem. Atalanta nastoupila do prvního poločasu bez Doniho, jehož absence je pro tým vždy citelná. Skóre otevřel Aquafresca z pokutového kopu. Po vstřelení branky se Cagliari stáhlo a snažilo se nedostat gól. Atalanta se však ukázala být z formy, s udržením výsledku tak tým ze Sardinie neměl větší problémy. V druhém poločase stojí za zmínku jen hezká střela Floccariho z otočky. Corazzieriho vyloučení v 31. minutě druhého poločasu pak zápas uzavřela.

Cagliari: Storari, Pisano, Canini, Lopez, Agostini, Fini, Conti, Parola (Biondini 58), Cossu (Foggia 74), Jeda, Acquafresca (Matri 55)
Atalanta: Coppola, Rivalta, Carrozzieri, Pellegrino, Belleri, Ferreira Pinto, Guarente, De Ascentis (Tissone 46), Langella (Inzaghi 71), Muslimovic (Doni 46), Floccari

Lazio Řím 3:2 AS Řím (43 Panděv, 58 Rocchi pen., 90+2 Behrami - 31 Taddei, 62 Perrotta)

Lazio mělo první šanci po sedmi minutách, Doniho zaskočil Kolarův centr, který musel brazilský gólman vyrazit na břevno. Na druhé straně mířil vedle Vučinič. Jako první šli do vedení AS. Valon Behrami chtěl odvrátit míč pryč z pokutového území, ale trefil pouze Taddeie, od jehož obličeje se míč odrazil do branky. Před přestávkou se Lazio dočkalo vyrovnání, když se prosadil Goran Panděv. V 54. minutě mířil vedle tyče Kolarov z přímého kopu. Poté zatáhl Juan Bianchiho za dres a rozhodčí Morganti odpískal penaltu, kterou proměrnil Tommaso Rocchi. Giallorossi odpověděli o chvíli později trefou Perrotty. Poté hlavičkoval Juan po centru Vučiniče, ale ani dorážka Cassettiho neskončila za zády Marca Ballotty. Zápas se hrál ve velkém tempu, nicméně rozhodnutí padlo ve druhé minutě nastavení, kdy Panděv nacentroval a Behrami z blízka rozhodl o vítězství Lazia 3:2.

Lazio: Ballotta, De Silvestri (Mutarelli 66), Siviglia, Cribari, Kolarov, Dabo (Mudingayi 84), Ledesma, Behrami, Pandev, Bianchi (Mauri 72), Rocchi
AS Řím: Doni, Cicinho, Mexes, Juan, Cassetti (Panucci 87), De Rossi, Aquilani, Taddei (Giuly 66), Perrotta, Vucinic (Mancini 84), Totti
Rozhodčí: Morganti