Zpět na » Serie A » Shrnutí kola: Frey opět podržel Fiorentinu

Serie A - Shrnutí kola: Frey opět podržel Fiorentinu

Shrnutí kola: Frey opět podržel Fiorentinu © corrieredellosport.it - brankář Fiorentiny

0

Líbilo se

19.03. - Hráči Cagliari bojují o záchranu mezi elitou a jejich forma z posledních zápasů nasvědčuje tomu, že ještě mají šanci. Naopak svou šanci na čtvrté místo si poněkud oddálil AC Milán, když nedokázal udržet vedení nad AS Řím. Touto ztrátou hodně potěšil Fiorentinu, která mu tak odskočila díky své domácí výhře nad Janovem, ve které předváděl skvělé kousky Frey.

Hráč kola: Robert Acquafresca (Cagliari)
Poslední Cagliari potřebuje sbírat body jako sůl. Při jejich výhře na domácím stadionu nad Turínem byl hodně vidět dvacetiletý útočník Robert Acquafresca. V prvním poločase proměnil s velkým přehledem pokutový kop, když brankáře Sereniho poslal na opačnou stranu a zvyšoval tak již na dva nula pro jeho tým. Byla to velmi důležitá branka i pro psychiku mužstva, poněvadž o několik chvil předtím na druhé straně svou penaltovou šanci promarnil Di Michele. Druhou a poslední trefu přidal v 57. minutě, kdy mu hostující obrana dala trošku více času před pokutovým územím, Robert s ním naložil skvěle - připravil si míč na střelu, která mířila do levého horního rohu Sereniho branky a ač se jí gólman konečky prstů dotknul, stejně se nakonec míč ocitl v síti.

Osobnost kola: Sebastien Frey (Fiorentina)
Domácí Fiorentina si připsala další důležité 3 body při výhře nad Janovem 3:1. Zápas to ale nebyl vůbec tak jednoznačný, jak by mohl výsledek napovídat. Hosté Fialky dokonce vcelku jasně přestříleli, bohužel pro ně ale v brance čarovala opora domácích Frey, který je v tomto zápase výrazně podržel. Společně s Adrianem Mutu to jsou jistě největší esa, které má Fiorentina v rukávě na cestě za čtvrtým místem.

Tým kola: Cagliari
Prozatím stále poslední tým tabulky se v poslední době zvedá a hlavně na domácích trávnících začíná sbírat veledůležité body. Další výhru si připsali tentokrát proti Turínským, kteří odjížděli poraženi rozdílem třídy.

Zklamání kola: AC Milán
Ač se před zápasem nechali někteří hráči AC slyšet, že teď podřídí vše zisku čtvrtého místa, které jim zaručí účast v Lize mistrů v příštím roce, hned v prvním utkání klopýtli. Pravda, bylo to proti AS Řím a asi si ani prohrát nezasloužili, zápas měli ale ve svých rukách, vedli a nechali si dát dvě poměrně hloupé branky. Fiorentina jim odskočila na rozdíl 4 bodů.

Nejlepší jedenáctka kola:
Frey (Fiorentina) 7,44
Modesto (Reggina) 7,06 - Accardi (Sampdoria) 6,81 - Aronica (Reggina) 6,56
Vieira (Inter) 7,44 - De Rossi (AS Řím) 7,19 - Giuly (AS Řím) 7,13 - Cozza (Reggina) 7,06
Acquafresca (Cagliari) 7,69 - Mutu (Fiorentina) 7,63 - Brienza (Reggina) 7,56

Kam dál?

Zdenek Klinga / channel4.com, datasport.it

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Sushi - 19.03. Odpovědět

Danieleee ! Ludovic !! I když nechápu, co tam Ludva dělá. Jasně by tam místo něj měl být Vucinic. Jinak Forza Cagliari Smajlík 7

Sushi
MrLuigi - 19.03. Odpovědět

AC Milán zklamání tohoto kola - to je snad nějaký úlet ne?! Vždyť odehráli dobrý zápas se špatným koncem, ale rozhodně si nemyslím, že by někoho zklamali. Naopak přispěli k vysoké úrovni tohoto zápasu.

MrLuigi
Reklama
Reklama
Nejnovější články