Zpět na » Serie A » Juventus si poradil s Neapolí

Serie A - Juventus si poradil s Neapolí

Juventus si poradil s Neapolí © -

0

16.03. - Review: Ve večerní dohrávce 28. kola Serie A přivítal Juventus doma Neapol a nepřipouštěl si nic o ztrátě bodů. Hosté ale favorita řádně potrápili a o cenný bod přišli v závěrečných minutách zápasu, kdy se trefil Vincenzo Iaquinta.

Juventus 1:0 Neapol

(87 Iaquinta)

Bianconeri potřebovali nutně zvítězit, protože se na ně ze zadu dotahuje Fiorentina. Neapol si přijela do Turína alespoň pro bod a doufala, že napodobí výkon z podzimního duelu, který vyhrála. Do sestavy Juventusu se vrátil po dvouzápasovém trestu Pavel Nedvěd. Claudio Ranieri dal v útoku důvěru Del Pierovi a Trezeguetovi, Edy Raja vsadil na Calaioa a Lavezziho. Stendardo nahradil v obraně vykartovaného Legrottaglieho.

Hosté začali aktivně, hodně byl vidět slovenský reprezentant Marek Hamšík, který několikrát vyzkoušel pozornost Gigi Buffona. Juventusu se nedostával příliš do hry a často ztrácel míče uprostřed hřiště. V 19. minutě nacentroval Hamšík a Calacio akrobatickým pokusem mířil těsně vedle. Gianluigi Buffon podržel svůj tým i po pokusech Lavezziho a Hamšíka. Na druhé straně zahrozil Pavel Nedvěd, jeho pokus ale mířil nad břevno. Český bývalý internacionál byl plný energie a společně s Tiagem vytvářel pro spoluhráče brankové příležitosti, nicméně Juventus se branky do poločasu branky nedočkal. Naopak na druhé straně zahodil tutovku Garics.

Druhá půle začala střeleckým pokusem Del Piera, který trefil tyč. Domizzi našel centrem Lavezziho, ten ale mířil vedle. Poté nahrál Del Piero v pokutovém území Pavlu Nedvědovi, který slabou střelou nepřekonal Gianella. Poté nad břevno pálil David Trezeguet. O chvíli později měl velkou šanci Tiago, ale mířil nad. 68. minuta přinesla nejdříve velkou šanci Lavezziho, Buffon předvedl další skvělý zákrok. Z protiútoku trefil z voleje tyč Alessandro Del Piero. Neapol poté trochu vyrovnala hru a už měla před očima cenný bod. V 86. minutě se domácí ještě nedočkali, když po Nedvědově centru přestřelil Stendardo hlavou branku. Bianconeri se radovali o minutu později. Iaquinta se trefil z ostrého úhlu a rozhodl o vítězství Juventusu 1:0.

Juventus: Buffon, Salihamidzic (Iaquinta 59), Stendardo, Chiellini, Grygera, Nocerino (Molinaro 59), Tiago, Sissoko, Nedved, Del Piero, Trezeguet (Birindelli 92)
Neapol: Gianello, Santacroce, Cannavaro, Domizzi, Garics, Gargano, Pazienza, Hamsik (Bogliacino 63), Savini (Contini 81), Lavezzi, Calaiò,,,,, (Sosa 71)
Rozhodčí: Rocchi

Více informací o Juventus FC naleznete zde.