Zpět na » Serie A » Fiorentina porazila Janov, Reggina rozdrtila Sienu

Serie A - Fiorentina porazila Janov, Reggina rozdrtila Sienu

Fiorentina porazila Janov, Reggina rozdrtila Sienu © -

0

16.03. - Review: 28. kolo Serie A nabídlo napínavé zápasy plné krásných gólů. Fiorentina potvrdila roli favorita a porazila Janov, Reggina v důležitém zápase zničila Sienu, Parma získala cenný bod v Livornu a Atalanta si poradila s Empoli.

Fiorentina 3:1 Janov

(19 Santana, 30 Mutu, 56 Pazzini - 82 Masiero)

Fiorentina převálcovala Janov, který se však herně zahanbit nenechal a pětkrát narazil až na výborného Freye, jednoho z mužů zápasu. Vítězstvím se „Viola“ dostali 4 body před AC Milán a na vzdálenost jednoho bodu Juventusu, který tak bude při večerní dohrávce s Neapolí pod tlakem. Prohra AC Milán v Římě dávala Fiorentině trošku klidu a možnost využít jeho zaváhání. Janov hrozil především z protiútoků, se kterými si Fiorentina nevěděla rady. V 19. minutě se však dostala do vedení, když Santana přehodil brankáře Scarpiho. Po půlhodině hry zaúřadoval Mutu a zvýšil na 2:0. Janov stále narážel na jistého Freye. Zajímavostí je, že Fiorentina byla nucena provést dvě střídání už v prvním poločase, ze hřiště šli ze zdravotních důvodů Gamberini a kvůli vyčerpání Santana. Do druhého poločasu Janov nastoupil unavený a takřka smířený s porážkou, kterou potvrdil Pazzini po 11 minutách hry, když uklidil do branky krásnou Liveraniho přihrávku. Janov už jen v závěru snížil Masierem na rozdíl dvou branek. Kdyby však některé situace řešil přesněji, mohl pomýšlet i na bodový zisk.

Fiorentina: Frey, Ujfalusi, Kroldrup, Gamberini (Jorgensen 24), Gobbi, Kuzmanovic, Liverani, Montolivo, Santana (Papa Waigo 32), Pazzini, Mutu (Donadel 72)
Genoa: Scarpi, Konko, Lucarelli, Criscito, Rossi, Danilo, Juric (Santos 73), Fabiano (Vanden Borre 55), Sculli (Masiero 55), Borriello, Leon
Rozhodčí: Ayroldi

Reggina 4:0 Siena (9 a 39 Brienza, 19 Cozza, 68 Missiroli)

Regginu čekalo velmi důležité utkání proti Sieně, které ale zvládla na jedničku. Domácí začali skvěle a už v 9. minutě vedli, když se trefil z voleje Franco Brienza. Po 20. minutách to bylo již 2:0, když se krásně z přímého kopu ze 20 metrů zamířil Cozza. Brienze zkompletoval skvělý první poločas ve 39. minutě. Cozza nacentroval, Emanuele Cascione odvrátil míč hlavou pouze k bývalému hráči Palerma a Brienza zvýšil na 3:0. Siena na Regginu zkrátka nestačila a čtvrtou branku připdal v 68. minutě Missiroli. Reggina zaslouženě vyhrála 4:0.

Reggina: Campagnolo, Cirillo, Lanzaro (Costa 79), Valdez, Aronica, Barreto, Cascione, Modesto, Cozza (Missiroli 60), Brienza (Makinwa 67), Amoruso
Siena: Manninger, Bertotto, Portanova (Ficagna 46), Loria, De Ceglie, Coppola, Kharja, Galloppa (Rossi 46), Locatelli (Porta 62), Forestieri, Riganò,,,
Rozhodčí: Gava

Livorno 1:1 Parma (41 Vidigal - 60 Reginaldo)

První utkání Hectora Cupera u týmu Parmy skončilo remízou. Zajímavostí je návrat Cristiana Lucarelliho do města, kde se stal modlou. Fanoušci Livorna na něj nezapomněli, najevo to však dali pískotem. Zápas byl především bojovný, odehrával se v zahuštěném středu hřiště. V 19. minutě střílel vedle branky Livorna Morrone. Když se zdálo, že poločas skončí bez branek, prostřelil zpoza hranice šestnáctky Bucciho Vidigal. Fanoušci Livorna, kteří až do gólu prakticky jen pískali na Lucarelliho, se probudili a začali povzbuzovat vlastní tým, který mohl minutu před koncem prvního dějství zvýšit své vedení. Tristan však Bucciho neprostřelil. Druhý poločas měl stejný scénář jako ten první. Livorno se snažilo nenechat Parmu hrát. Náhlý záblesk však vše změnil: Lucarelli našel Reginalda, který prostřelil Ameliu. Až do konce utkání se pak o jediné vzrušení postaral Amelia, který se zranil a opustil hřiště na nosítkách. V souboji o záchranu je bod cenný pro obě mužstva. Možná nejšťastnějším je právě Lucarelli, který pomohl svému zaměstnavateli, nesebral však svému milovanému mužstvu všechny body.

Livorno: Amelia (De Lucia 78), Knezevic, Pavan, Galante, Balleri (A Filippini 68), Vidigal, Loviso, E Filippini, Pasquale, Tristan (Bogdani 68), Tavano
Parma: Bucci, Zenoni, Paci, Rossi (Antonelli 22), Castellini, Reginaldo, Mariga, Morrone, Pisanu (Dessena 71), Gasbarroni, Lucarelli (Corradi 81)
Rozhodčí: Rosetti

Atalanta 4:1 Empoli (19 Langella, 27 Doni, 77 a 85 Padoin - 83 Vannucchi)

Atalanta přivítala Empoli, které na Stadio Azzurri d´Italia nevyhrálo od roku 1998. A to se nezměnilo ani v neděli. Toskánci hořeli v obraně jako papír a to poprvé potrestal v 19. minutě Antonio Langella, který si naběhl na centr Belleriho a poslal Atalantu do vedení. Ve 27. minutě zvýšil náskok domácích kapitan Cristiano Doni, kterému nahrával Sergio Floccari. Ve druhé půli se také osmělili hosté, ale Budel Coppolu nepřekonal. Atalanta rozhodla v 77. minutě, kdy výborně hrající Floccari obešel tři obránce a nahrál Simone Padoinovi, který se nemýlil. V 83. minutě vykřesal naději hostů Vannucchi, ale o dvě minuty později svým druhým gólem uzavřel skóre opět Padoin po Pintově centru.

Atalanta: Coppola, Belleri, Rivalta, Talamonti (Capelli 75), Manfredini, Ferreira Pinto, Tissone, Guarente (De Ascentis 63), Langella (Padoin 54), Doni, Floccari
Empoli: Bassi, Piccolo (Abate 31), Marzoratti, Pratali, Antonini, Buscé, Marchisio (Moro 82), Budel, Giovinco (Tosto 82), Vannucchi, Saudati
Rozhodčí: Bergonzi

Sampdoria 3:1 Catania (68 Palombo, 75 Accardi, 85 Bellucci - 73 Stovini)

V Janově se hrálo taktické utkání, které rozhodla aktivní desetiminutovka: gól Palomba, vyrovnání Stoviniho, rozhodující gól Accardiho. Pečeť utkání dal Bellucci, který po 13 dnech od operace menisku zvýšil na 3:1. Catania hrála na bezgólovou remízu, zatímco Samp bez Volpiho a Cassana těžko dokázala tvořit hru. Skóre pak otevřela střela z dálky a uzavřela gól z hlavy obránce. Klíčové pro vývoj zápasu bylo nasazení Bellucciho v 17. minutě druhého poločasu. Do té doby se nestalo prakticky nic. Po příchodu Bellucciho Samp nechala „běhat“ balón, dokud do sítě nespadla po chybě gólmana Bizzarriho střela z Palombovi pravačky. Catania zareagovala a zvýšila tempo. Po Vargasově centru vyrovnal Stovini, Accardi ho však zanedlouho napodobil a vrátil Sampdorii vedení. Skóre pak uzavřel muž zápasu Bellucci střelou po kličce Stovinimu. Gól dal právě čerstvě „opravenou“ levačkou.

Sampdoria: Castellazzi, Lucchini, Gastaldello, Accardi, Maggio, Sammarco, Palombo, Franceschini (Bellucci 62), Pieri, Delvecchio, Bonazzoli (Volpi 71)
Catania: Bizzarri, Silvestre, Silvestri, Stovini, Vargas, Edusei (Izco 72), Tedesco, Baiocco, Pià,,, Mascara, Spinesi
Rozhodčí: Romeo

Cagliari 3:0 Turín (12 Jeda, 22 pen. a 57 Acquafresca)

Cagliari čeká na rozhodnutí, zda mu budou vráceny tři body životně důležité v boji o záchranu, které mu byly odebrány. Nehledá však alibi a o body se bije i na hřišti. Po vítězství s Janovem a „sebevraždě“ v Catanii porazil tým ze Sardinie rozdílem tří branek „Toro“, které naopak nebylo ve své kůži. Skvělý výkon červenomodrých zvýšil jejich šance na záchranu a zastínil špatný výkon rozhodčího Girardiho. Cagliari vyrukovalo s trumfy, které zatápěly Catanii, Turín překvapivě nastoupil bez Rosiny v základní sestavě. Nešťastné rozhodnutí Novellino napravil už po 28 minutách hry, kdy holohlavou hvězdu Turína poslal do hry. Cagliari se dostalo do vedení v 11. minutě přímočarou akcí po ose Storari-Aquafresca-Jeda. Turín byl na hřišti jako namalovaný, dokud Girardi asi chybně odpískal penaltu ve prospěch týmu „granata“. Di Michele se snažil pokutový kop umístit k tyči, Storari byl však proti. O minutu později další penalta, tentokrát opravdu neexistující. Aquafresca se z puntíku nemýlil, 2:0. Turín pokračoval v matném výkonu, Cagliari stačilo kontrolovat jeho útoky a vrhat se to protiútoků. Po jednom z nich se prosadil opět Aquafresca a uzavřel utkání. Krásný gól a skvělý výkon, on i celé Cagliari jsou ve formě a mohou věřit v záchranu.

Cagliari: Storari, Pisano, Canini, Magliocchetti, Agostini, Fini (Biondini 80), Conti, Parola, Cossu (Matri 70), Jeda, Acquafresca (Foggia 77)
Torino: Sereni, Comotto, Dellafiore, Natali, Lanna, Diana, Corini (Motta 68), Barone, Lazetic (Rosina 28), Di Michele (Ventola 58), Stellone
Rozhodčí: Girardi