Zpět na » Serie A » Inter porazil Palermo

Serie A - Inter porazil Palermo

Inter porazil Palermo © -

0

16.03. - Review: Inter doma přivítal Palermo a musel vyhrát, protože AS Řím včera porazil ve šlágru kola AC Milan 2:1. Hosté ovšem neprodali svou kůži lacino a favorita potrápili, nicméně Nerazzurri díky brankám Patricka Vieiry a Luise Jimeneze vyhráli 2:1.

Inter Milan 2:1 Palermo

(5 Vieira, 36 Jimenez - 26 Materazzi vl.)

San Siro bylo svědkem duelu Interu a Palerma. Domácí vstupovali do utkání po několika nepovedených výsledcích a často se mluvilo o krizi. Po vyřazení z Ligy mistrů od Liverpoolu ohlásil odchod kouč Mancini, ale poté svá oslova odvolal. Milánu chyběl Olivier Dacourt, Walter Samuel, Ivan Cordoba, Aparecido Cesar a Maxwell, hosté nemohli počítat s Cirem Capuanem, naopak do obrany se vrátil Frederico Balzaretti.

Nerazzurri začali velmi aktivně a v 5. minutě šli zásluhou Patricka Vieiri do vedení, který hlavičkou zužitkoval chytrý oblouček Zlatana Ibrahimoviče. Pilným střelcem byl také Julio Cruz, ale neměl přesnou mušku. V 15. minutě rozehrál volný kop Miccoli a nebezpečně hlavičkoval Rinaudo, ale domácí gólman byl pozorný. O chvíli později hlavičkoval Vieira po centru Chiva, ale branku netrefil. Palermo vyrovnalo ve 26. minutě. Miccoli z 25 metrů vystřelil, míč před Juliem Cruzem skočil a vypadl mu z rukou, pohotově dorážel Simplicio a míč se odrazil od Materazziho nohy do vlastní branky. O minutu později trefil břevno technickou střelou Vieira, dorážka Jimeneze byla z ofsajdu a branka tak neplatila. Domácí se dočkali vyrovnání ve 36. minutě, kdy Zanetti centrem našel Jimeneze, který obelstil Biavu a překonal Fontanu.

Do druhé půle hosté poslali na hřiště Tedesca a Jankoviče a posilnili tak ofenzívu. Nicméně hra se poté hodně kouskovala a ze hřiště se vytratili techničtí hráči. Interu potom přestala hrát záloha a Palermo si vytvářelo šance, nicméně nic z nich nevytěžilo. Naopak Ibrahimovič nebezpečně pálil levačkou, Fontata ale předvedl výborný zákrok. Ke konci se na hřišti hodně přiostřilo, hrozivě vypadal souboj Cavaniho s Materazzim, když Materazzi zůstal nehybně ležet na zemi, nicméně po chvíli byl opět fit a ukázal svůj důraz, za což viděl žlutou kartu. Inter si vítězství poté pohlídal a vyhrál tedy 2:1.

Inter: Julio Cesar, Maicon, Burdisso, Materazzi, Chivu, Vieira (Rivas 94), Cambiasso, Zanetti, Jimenez (Figo 62), Cruz, Ibrahimovic (Crespo 79)
Palermo: Fontana, Biava, Rinaudo, Zaccardo, Cassani (Cavani 80), Guana (Tedesco 46), Migliaccio, Simplicio, Balzaretti, Miccoli (Jankovic 46), Amauri
Rozhodčí: De Marco

Více informací o Internazionale FC naleznete zde.