Zpět na » Serie A » Udinese remizovalo s Laziem

Serie A - Udinese remizovalo s Laziem

Udinese remizovalo s Laziem © Goal.com - Di Natale

0

15.03. - Domácí by byli po prvním poločase jistě rádi za bod, ovšem nakonec je za něj rádo spíše Lazio. Smutným hrdinou posledních minut se stal Pepe, který měl obrovskou příležitost ale nedal.

Udinese 2:2 Lazio

(56 Ferronetti, 86 Di Natale - 11 Rocchi, 80 Ledesma)

Sólo Antonia Di Nataleho pět minut před koncem zápasu rozhodlo o dělbě bodů mezi domácím Udinese a Laziem. Přesto si ale mohou hráči Udinese vyčítat, že nezískali 3 body, zvláště, když měl Pepe megašanci, kterou ale nevyužil.

Lazio zde v minulé sezóně vyhrálo 4:2 a dnes vykročilo taktéž dobře. Jako první zahrozil Rolando Bianchi, který ale nedokázal při své šanci po rohovém kopu míč hlavou usměrnit mezi tři tyče. Poté stejný hráč zkoušel chytře vytvořit šanci pro Meghniho, ale Felipe mu to na poslední chvíli zkazil. Lazio ale nečekalo dlouho na další šanci a ta již byla gólová, míč se přes Ledesmu dostal k Rocchimu, který si před gólmanem počínal chladnokrevně a Handanovice si obešel - 0:1. Ve 30. minutě musel Isla nahradit zraněného D’Agostina. Udinese se pokoušelo tlačit do útoků, ale neúspěšně. Oproti tomu musel Handanovic zasahovat při dalekonosné střele Ledesmy. Marco Ballotta neměl v prvním poločase vůbec žádnou práci a první pořádný zákrok si připsal až ve 43. minutě při šanci Di Nataleho.

Po výměně stran se Udinese dočkalo vyrovnání, ač to podle obrazu hry příliš neodpovídalo. Přispěl k tomu rohový kop, po kterém si svůj první gól po jedenapadesáti startech připsal Damiano Ferronetti. Odpověď Bianchiho byla nepřesná. Po gólu jakoby domácí ještě více ožili a obraz hry se začal měnit, Ballotta musel zachraňovat po Pepeho hlavičce. Z rohového kopu na druhé straně se ale ve velké šanci ocitl Rocchi, bohužel pro Lazio z toho nic nebylo. Za Udinese hrozili Di Natale s Quagliarellou. Bianchiho měl nahradit Ighli Tare, toto střídání ale překazili svalové problémy, které postihly Radua a tak musel na hřiště vyběhnout Kolarov. Udinese mohl chvíli poté poslat do vedení jedním z nejhezčích gólů sezóny Quagliarella, po krásném zpracování na hruď a obelstění dvou obránců ale jeho střela minula tyč jen o pár centimetrů. Občasné fotbalové "nedáš - dostaneš" využilo Lazio, když se ani ne 30 vteřin po obrovské šanci Udinese trefil krásnou ranou z dálky Ledesma. Lazio se ale nakonec ze zisku tří bodů neradovalo, když se po výměně míče s Pepem trefil Di Natale.

Udinese mohlo ještě v nastaveném čase strhnout vedení na svou stranu, Floro Flores skvěle prošel mezi obránci a naservíroval míč absolutně volnému Pepemu, který trestuhodně a nepochopitelně minul z pár metrů. Spoluhráči nemohli uvěřit svým očím - byla to jedna z největších promarněných šancí v sezóně.

Udinese: Handanovic, Zapotocny (Floro Flores 84), Felipe, Lukovic, Ferronetti (Mesto 70), Inler, D’Agostino (Isla 30), Dossena, Pepe, Quagliarella, Di Natale
Lazio: Ballotta, Behrami, Siviglia, Cribari, Radu (Kolarov 78), Mudingayi (Dabo 62), Ledesma, Manfredini, Meghni (Vignaroli 53), Bianchi, Rocchi
Rozhodčí: Tommasi