Zpět na » Serie A » Mancini-Inter, co stojí za událostmi posledních dní

Serie A - Mancini-Inter, co stojí za událostmi posledních dní

Mancini-Inter, co stojí za událostmi posledních dní © football-wallpapers.com - Inter Milan

0

Líbilo se

13.03. - Italský list Corriere dello Sport zveřejnil článek, v němž se snaží analyzovat důvody, které trenéra nerazzurri mohly vést k prohlášení o předčasném ukončení smlouvy a k následnému couvnutí. Podobný článek vyšel v listu Gazzetta dello Sport. Souhrn obou najdete zde.

Vyjádření Roberta Manciniho, o kterých vás informoval i FotbalPortal, jsou tématem číslo jedna dnešního italského fotbalu. Mancini zařadil zpátečku a po schůzce s prezidentem Morattim vzal zpět svá slova o demisi. Co stojí za jeho výbuchem po úterním vyřazení z Ligy mistrů? Zde jsou všechny důvody, které ho k němu mohly dovést:


CORRIERE DELLO SPORT


1) Hádky s lékařem - Mancini a doktor Combi si nesedli, trenér lékaře kritizuje prakticky při každé tiskové konferenci.

2) Neshody s Brancou - I vztah trenéra se sportovním ředitelem Interu je prý na bodu mrazu.

3) Neshody s prezidentem - Massimo Moratti prohlásil, že se mu nelíbí některé Manciniho charakterové rysy. To trenér jistě neocenil.

4) Spor o Figa - Mancini ho již nepovažuje za hráče, jakým býval v nejlepší formě, Moratti řekl, že ho chce i pro příští rok.

5) Adriano - Po Adrianově odchodu Moratti řekl, že Inter čeká na jeho návrat. Mancini však s brazilským útočník spokojen být nemůže.

6) Setkání s Capellem
- Moratti uvedl, že myslel na Capella jako na trenéra Interu (nynější trenér Anglie je nepřítelem Manciniho).

7) Mourinho - Mancinimu se těžko mohla líbit náklonnost, kterou v posledních dnech Moratti Mourinhovi projevil.

8) Oslava storočí - Mancini nechtěl slavit před zápasem s Liverpoolem.

9) Organizace oslav
- Když byl tým volán na hřiště, aby uzavřel noc na San Siru, Mancini byl vynechán.

Podle Corriere je prostředí v týmu Interu křehké, protože se kabina rozdělila na skupinky v tomto složení:

Proti Mancinimu: Vieira, Figo, Crespo, Materazzi, Adriano, Maniche, Solari
Pro Manciniho: Stankovic, Cesar, Jimenez, Julio Cesar, Chivu, Rivas, Dacourt
Neutrální pozice: Cambiasso, Zanetti, Cruz, Ibrahimovic, Toldo, Cordoba, Samuel, Burdisso, Suazo, Maxwell, Maicon

GAZZETTA DELLO SPORT1) Pro Manciniho není prostředí v Interu už delší dobu příliš klidné. Často v poslední době Mancini používal slova „pokud zůstanu“ nebo „pokud přijde někdo jiný na moje místo“. Nedávná Morattiho věta „Mancini zůstane v Interu, pokud sám chce“ ukazuje, že svou únavu a pochyby trenér sdělil i samotnému prezidentovi.

2) Prezident vypadal překvapeně, když mu byla sdělena trenérova slova. Mancini si asi dobře rozmyslel, kdy vysloví svá slova o demisi, aby se před kamerami a mikrofony vyhnul možným konfliktům.

3)
Poslední kapkou pro Manciniho mohl být pocit, že se příliš často nacházel sám proti všem (vyjma jeho věrných kolegů z realizačního týmu). Nemusel se mu líbit pískot v úterý večer nebo jeho nepovolání na trávník během oslavy sta let klubu. To je však nic oproti pocitu nejistoty a nedostatku autonomie, o kterých si Mancini po třech úspěšných letech myslel, že je překonal, nyní je však zažíval znovu. Giorgio de Giorgis, Manciniho manažer a kamarád, uvedl: „Roberto nikdy necítil, že by o věcech rozhodoval a mohl by si dělat, co chtěl. O všem rozhodovali prezident, Branca a Oriali. Myslím, že má mnohem větší slovo Spalletti v Římě, než Mancini v Interu. V Laziu by měl mnohem větší slovo. Zdálo se mi, že včera byla v devadesáti minutách shrnuta sezóna Interu.“

4) Vztah s mnoha hráči není optimální. Vieira nebyl ve svých vyjádřeních a projevech stále mírný a náklonný Mancinimu. Crespo vybuchl po utkání doma s Livornem („Věřil jsem, že budu hrát více, cítím se málo využívaný“). A pak především Figo: jeho odmítnutí nastoupit v úterý je pouze poslední z řady neshod, které s trenérem měl. Portugalský hráč je ale pod silnou ochranou prezidenta Morattiho. Ten mluvil o prodloužení smlouvy s portugalským záložníkem, zatímco Mancini by ho klidně nechal jít už po letošní sezóně. K tomu všemu, jak známo, je Adriano kapitola sama pro sebe. Ani „láska“ Morattiho k některým jiným trenérům Manciniho příliš nepodporuje. Zatímco k současnému kouči si Moratti tu a tam neodpustí slova kritiky.

5) Hypotéza, že Mancini je v kontaktu s Chelsea, je chybná. Pokud to byla pravda vloni na jaře, po Manciniho couvnutí (z pohledu Chelsea) od ústní dohody jsou vztahy velmi chladné. Neplatí to navždy, ale dnes je možnost Manciniho odchodu do Chelsea mimo diskuzi.

Michal Šušák / corrieredellosport.it/gazzetta.it

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Djkoma - 13.03. Odpovědět

Je to divadlo. Mancini si chtěl dokázat, že má pozici a všichni mu na to skočili. Přesto: K CORRIERE DELLO SPORT: trenér má mít hlaví slovo, ne lékař, apod. Mimo to s Morattim by měl neshody každý trenér(a vždy tomu tak bylo). Figo není co býval. Adriano není co býval., ale snad se zvedne.Mourinho je někdo, mancini trénuje tým s kterým by vyhrál každý. Ohledně týmů- adriano nemůže být proti je v brazílii :) a proti jsou všichni, kteří moc nehrajou ;) zajímavé že? Tedy krom Materazziho, ale ten se svými červenými kartami určitě dostal vyhubováno. Solari, Maniche(na hostování...nemá váhu), Crespo a Figo nehrajou takže je jasno a Vieira je lehce namyšlen. Ohledně GAZZETTA DELLO SPORT: o ničem. Resume: Moratti do všeho kecá a Mancini není extra trenér. Co tedy? rozumné by bylo, kdyby MOratti přenechal své místo a nebo držel pusu, stejné tak by Mancini měl splnit své slovo a odejít. Hodně lidí by se pak divilo, jak by s příchodem snad kvalitnějšího trenéra se celý Inter zvedl (herně a výsledkově na všech frontách). Hlavní je aby trenér rozhodoval!a neposlouchal! MOratti rozumí ropě ale ne fotbalu. Jeho oblíbenci byli vždy talentování, ale rychle pohasínající (recoba, adriano...). Tohle chce mladou krev, mladý kádr, dobré hráče co si snaží něco dokázat a ne 30cátníky co hrají na důchod (vieira, figo ...)

Djkoma
Sushi - 13.03. Odpovědět

Podle mě mluvíš dost z cesty. Ale to je tvoje věc. Nad jednou věcí se však pozastavit musím: "trenér má mít hlaví slovo, ne lékař," - seš normální? To, že lékař říká, že hráč by neměl nastoupit, se má respektovat. Zvlášť v týmu s takovým kádrem. Hráči nejsou stroje. A zdraví je přednější. Prostě .. chlapče, mysli.

Sushi
Ibra - 14.03. Odpovědět

Sushi, tak on to urcite tak nemyslel ako si to tu predostrel ty.

Ibra
Djkoma - 14.03. Odpovědět

nemyslel jsem to tak, že když lékař řekne nesmí hrát trenér si může dělat co chce. Mám na mysli to, že lékaři se občas stanou docela kamarádi s hráči a to pak ovlivňuje úsudek. Mimo jiné se také stává, určitě dost v interu, že každý druhý je tam trenérem a ví co a jak má být a pak ten tlak na samotného trenéra je jenom větší a větší. Zraněný hráč nemůže hrát o tom žádná, ale aby někdo rozhodoval o tom o čem má jen trenér tak to je z cesty ;) pokud se ti nelíbí co píšu tvoje věc, ty se vyznáš maximálně v AS a i o tom lehce pochybuju :) apropo hráči nejsou stroje to určitě ne, ale za něco jsou placeni a pokud jsou zdraví a schopni hrát hrát by měli (viz figo)

Djkoma
Djkoma - 14.03. Odpovědět

zapomněl jsem dodat, že nemám rád rozmazlené hvězdy na okraji kariéry, které má rád prezident klubu a výkony mu jsou ukradené, protože je to JMÉNO. což je případ Figa

Djkoma

Figo už má to nejlepší za sebou , ale zatím (co jsem ho měl možnost sledovat ) je pro Inter potřebným. Za přiklad bych ti dal utkání s AS , kdy Mancini Figa vystřídal a záložní řada přestala fungovat. Nevidím problém ve Figovi , ale v Mancinim .

richard.hrom
Sushi - 14.03. Odpovědět

hrom má pravdu, co se figa týče. a já dodám, že figo by hrál v základu a byl by hvězda, ať by hrál kdekoli. Když hraje AS s Interem, vždycky si přeju ať nehraje Figo a Crespo. V posledních několika zápasech byli oni dva největšími nebezpečími. A ještě možná Cruz. Taky kdysi podceňovanej... Jinak, Djkomo, na tebe nebudud reagovat, peace Smajlík 7

Sushi
- 13.03. Odpovědět

Ono je těžké trénovat když prezident do všeho strká nos, ale zase bych nechtěl nějak obhajovat. Jak si kdo ustele, tak si taky usne. Smajlík 7

MrLuigi - 13.03. Odpovědět

Moc děkuju za tento článek a jen tak dál. Je to úplná paráda, když si někdo, kdo nemluví italsky může přečíst, co se píše v italských denících.

MrLuigi

Co je s Manichem,to byl fantasticekj fotbalista,proč nedostává šanci?Je zarněný nebo se navzájem nemusí.Sakra ten Inter má neskutečný potenciál,je ohromná škoda že ho nedokáží využít,asik by to chtělo opravdu změnu trenéra,aby to vyhovovalo hráčům!Protože když hráči nestojí všuchni pevně zatrenérem tak to má těžký a situace se zlepšit nemůže a Inter bude stále na evropské scéně na úspěch čekat.Potřebují změnu trenéra to je můj názor.Hráčskej potenciál je famozní! Smajlík 10

trezeguet
Maty - 13.03. Odpovědět

Zraněný není, jen nedostává šance. Připadá mi, že přišel jen proto, aby šel hrát, když se někdo zraní nebo vykartuje. Počítám, že se po sezoně vrátí do Atletica, i když u Morattiho nikdy nevíte, co ho napadne... Jinak se přidávám k příspěvku MrLuigiho, je to opravdu paráda. ;)

Maty
safatko - 13.03. Odpovědět

no musim rict ...ze hraci proti manicinmu : to jsou opravdu jména Smajlík 17 Smajlík 17 Smajlík 17

safatko
rip - 13.03. Odpovědět

Je pravda, že Mancini dovedl Inter k titulům a ligovým pohárům každý fanoušek by mu měl být za to vděčný , ale někdy nechápu jeho "taktické úmysly" v tomhle trochu hodně plave. Smajlík 18

rip
Maty - 13.03. Odpovědět

Trochu hodně víc..

Maty
Look - 13.03. Odpovědět

Inter si nezaslouži Manciniho a potom všem co pro ně udělal by se k němu mněli chovat líp!

Look
Ibra - 13.03. Odpovědět

Mancini von. Ty blb, preco si series do huby. Netrap nas vernych.

Ibra

Este mu asi da Moratti poslednu sancu

scarpini
Reklama
Témata článku
Anketa

Je tato sezóna pro Manciniho v Interu tou poslední?

Ano. (22)

Ano. 40,7%

Ne. (32)

Ne. 59,3%
Celkový počet hlasů: 54
Loading... Uklávám Váš hlas.
Reklama
Nejnovější články