Zpět na » Serie A » Penalty: pro Inter ne, pro Řím ano

Serie A - Penalty: pro Inter ne, pro Řím ano

Penalty: pro Inter ne, pro Řím ano © -

0

Líbilo se

11.03. - Nejvýznamnější případy „da moviola“, jak se v Itálii říká analyzování opakovaných záběrů nejdůležitějších situací zápasů, podle vyjádření italského tisku.

BRIGHI Inter-Reggina - Neexistující penalta. Pokud byl faul, byl mimo pokutové území.

Brighi je rozhodčí, který letos udělil nejvíc penalt, které nebyly (Atalantě v prvním kole a Cagliari v šestém) a dvě až tři přehlédl (v zápase Lazio-Juventus). Evidentně posuzování soubojů v pokutovém území není jeho silnou stránkou. Poslední případ se odehrál v sobotu večer: penalta udělená Interu nebyla. Pokud jsou pochyby o samotném faulu Tognozziho a Valdese, jistotou je, že se souboje odehrály mimo pokutové území. Tognozzi Cambiassa zasáhl mimo, a když se ho dotkl podruhé uvnitř velkého vápna, Cambiasso již padal. Brighi však chyboval i při posuzování maličkostí: Missiroli byl napomínán, i když se nedotkl Zanettiho, který upadl. Materazzi zasáhl pravou nohu Brienzy, rozhodčí nechal hru pokračovat. V druhém poločase pak Aronica dostal pouze žlutpu kartu za velmi ošklivý a zbytečný faul na Suaza. Na místě však pravděpodobně spíše červená karta.

RUSSO Palermo-Udinese - Druhý zápas v Serii A, bez větších problémů.

Russo, mladý rozhodčí, vedl utkání dobře a několikrát ukázal, že si dokáže vynutit respekt hráčů. Když přihlédneme k výkonům jeho známějších kolegů, jeho výkon má dvojnásobnou cenu. Posoudil dobře kontakt Cassaniho a Cody: první padá ve vápně, byl to však právě on, kdo první fauloval. V pořádku i karetní tresty.

BANTI Catania-Cagliari - Vše v pořádku.

Nic se nedá vyčíst řízení vyhecovaného zápasu o sestup. Luca Banti z Livorna si poradil se všemi situacemi.

FARINA Empoli-Milan - V pořádku Buscého gól, ale Favalli...

Nebyla udělena penalta ve prospěch Empoli: v souboji Ambrosini-Giovinco odstrčil milánský záložník mladíka z Empoli rukou. Co se týče Patova gólu, patrně proběhlo vše v pořádku. Bassi vyběhl a chytil balón, když dopadal, srazil se s otočeným Gilardinem. Při Buscého gólu byla správně udělena výhoda, Favalli však poté měl dostat žlutou kartu. Gilardinův gól byl neuznaný správně, stál v ofsajdu při přihrávce od Gourcuffa.

MAZZOLENI Lazio-Livorno - Klidné utkání pro rozhodčího.

Žádná ze situací nevyvolává diskuze, Mazzoleni odvedl dobré utkání.

SACCANI Napoli-Roma - Mannini a Cicinho: penalta, ale...

Ve čtvrté minutě druhého poločasu posílá Totti míč do vápna Cicinhovi, po jehož boku sprintuje Mannini, o pár kroků za nimi stojí Saccani, který vidí zatažení za dres malého Brazilce. Není nijak výrazné, ale penalta je odpískána správně. Avšak Tottiho pokutový kop se měl opakovat, protože Vucinic byl ve vápně dříve, než kapitán gialorossi vystřelil. Další situace: regulární první gól Perrotty, ve hře na hranici ofsajdu ho držel Santacroce. V pořádku Cicinhův ofsajd po Tottiho asistenci. Při kontaktu Lavezzi-De Rossi se záložník hostí mladého Argentince sotva dotkl, ten se pádu nebrání. Správně nebyl uznán gól Neapole, při přihrávce Domizziho stál Lavezzi v ofsajdu. I ostatní situace a karetní tresty byly bez problémů.

CELI Parma-Sampdoria - Pochybnost o ruce Gastaldella.

První gól Maggia je v pořádku: rozhodně nestojí v ofsajdu. Diskutovat se bude o penaltě pro Parmu: při Lucarelliho střele z bezprostřední blízkosti sice má Gastaldello ruku od těla, ale také otočenou hlavu a nezdá se, že by rukou hrál schválně. Penalta se měla opakovat, protože při zahrání bylo ve vápně nejméně pět hráčů Sampdorie.

DE MARCO Siena-Fiorentina - Frick v ofsajdu, správné anulování gólu.

Vše důležité se stalo v druhém poločase: gól Fricka byl anulován, protože v době přihrávky od Kharjy byl v ofsajdu. Maccarone byl vyloučen, protože si po gólu sundal dres. Chyba přišla v posledním okamžiku zápasu: bylo chybou dát žlutou Riganovi za simulování, naopak měla být udělena penalta.

GERVASONI Torino-Atalanta - Pochyby o červené kartě.

V druhém poločase došlo k vyloučení Pellegrina, který sice zasahoval ve skluzu, jeho kontakt s Di Michelem je však minimální. Di Michele dokonce před pádem stihl udělat další dva kroky.

MORGANTI Janov-Juventus - Omilostněni Camoranesi a Legrottaglie.

Morganti udělil hodně žlutých karet, a když to dělá on, hodně „anglický“ rozhodčí, napoví to dost o průběhu zápasu. Chybí ještě 3 žluté karty: pro Salihamidžiče za zákrok na Sculliho, pro Camoranesiho (a byla by to druhá žlutá) za faul na Milanetta a třetí pro Legrottaglieho za zákrok na Borriellův kotník. I on byl již napomínán a byl by tedy vyloučen. Ostatní rozhodnutí byla v pořádku.

Kam dál?

Více informací o Internazionale FC naleznete zde.

Více informací o Juventus FC naleznete zde.

Michal Šušák / corrieredellosport.it

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Košty - 11.03. Odpovědět

to Yuchi: Promiň, ale FP je podle tebe bulvární server? zajímalo by mě teda v čem, jestli můžu vědět? Smajlík 18

Košty
Yuchi - 12.03. Odpovědět

Není...viz níže. Emoce... Smajlík 11

Yuchi
Yuchi - 11.03. Odpovědět

Pořád si stěžujete na kvalitu italských rozhodčích a pak přijde 100x nechutnější zářez na evropské scéně. Jsem zvědavý, jak se tento bulvární server ukáže teď.

Yuchi
Sushi - 11.03. Odpovědět

ještě v průběhu zápasu sis přišel pobrečet? Smajlík 7

Sushi
SUSIsr - 12.03. Odpovědět

uz ve 22:10 si fnukal :-) nejde jit pokazde do vedeni z penalty..ne?

SUSIsr
Yuchi - 11.03. Odpovědět

Vy brečite pořád, tak já alespoň v průběhu zápasu.

Yuchi
Yuchi - 12.03. Odpovědět

Nejde, máš recht a je to škoda. Ale jsem spokojený Mancini končí. A 22:10 už nebylo o co hrát. Smajlík 3

Yuchi
Sushi - 11.03. Odpovědět

As Funny As Mr.GS.

Sushi
SUSIsr - 13.03. Odpovědět

nekonci Smajlík 3

SUSIsr
Yuchi - 11.03. Odpovědět

Sorry, please, nereagovat už víc. Zbytečný emoce. Smajlík 11

Yuchi
Yuchi - 11.03. Odpovědět

Liverpool si v součtu asi postup zasloužil. Jedině Barca a Fenerbahce teď mohou získat titul, abych byl alespoň v klidu. Smajlík 19

Yuchi
Sushi - 11.03. Odpovědět

Sushi nereagovat už víc. Přepínám.

Sushi
Yuchi - 11.03. Odpovědět

Dík. Končím.

Yuchi
Maty - 11.03. Odpovědět

11 hlasů pro ano? Ti dotiční asi moc Serii A nesledují..

Maty
Djkoma - 11.03. Odpovědět

osobně jsem hlasoval pro ne :-) ale raději bych tam anketu : myslite ze rozhodci piskaji ve vsech zapasech spatne nebo jen v zapasech interu milan? :-)

Djkoma
SUSIsr - 12.03. Odpovědět

ja si nemyslim, ze jsou nekvalitni..jsou mladi a pod strasnym tlakem..

SUSIsr
Sushi - 11.03. Odpovědět

Pro Inter pískají dobře ne? Smajlík 7 Nerudni.

Sushi
SUSIsr - 12.03. Odpovědět

Smajlík 7

SUSIsr

Jsou podle vás italští rozhodčí kvalitní? ne a ne a ne

 reading
willi - 11.03. Odpovědět

uz podle toho ze predsedou je COLLINA rikam NNNNNEEEE a NE

willi

rozhodci sice neikedy vidia ze to neni penalta ale ajtak ju odpiskaju debilove Smajlík 6

 reading

Ač Inter opravdu nemám rád, cítím potřebu se ho zastat. Pořád se píše o nadržování tomut milánskému klubu, ale já myslím, že italští rozhodčí jsou špatní obecně. Nenechávají hru plynout a zbytečně se stávají "příliš viditelní".

thomas22
Sushi - 11.03. Odpovědět

Proto je tady souhrn kola.

Sushi
123456 - 11.03. Odpovědět

málem jsem u článku usnul. myslím, že referáty, kvalitní pouze z úhlu pohledu komise rozhodčích, o výkonech italských sudích, si budu číst v době nespavosti. snad bude více takových, abych to při bezesné noci dlouho nehledal

123456
Sushi - 11.03. Odpovědět

Pokud bude čas, můžeš se těšit. Je mi jasné, že psát o rozhodčích kvalitně "pouze z pohledu komise rozhodčích" je pod tvojí úroveň. Měj se pěkně.

Sushi
123456 - 12.03. Odpovědět

z mého pohledu je tvá odpověď napsaná trošku kostrbatě. pod mojí úroveň psát takové články rozhodně není, já nepíšu žádné články. pod mojí úroveň ani není číst takové články, tohoto článku je jen špatná koncepce. když dělají rozhodčí chyby, je zapotřebí to vypíchnout. ale dělat souhrn ligového kola, možná ještě v podrobnějším rozsahu než souhrn samotných zápasů je trochu nadbytečné. vypisovat speciálně každé utkání a jméno sudího a napsat jen "v tomhle utkání nebylo nic závažného k řešení" je ztráta drahocenného času jak autora, tak následně i čtenáře. Je jasné pokárání každého vojáka v armádě, který nemá hubu pořádně voholenou, jmenovitě, ALE HLAVNĚ se těším, že mezi nima bude před nastoupenou jednotkou chválit denně vojáky, kteří maj hubu voholenou ku..a pořádně a u vojínek před nastoupenou jednotkou poznamená, že tady není co řešit, že babám stejně fousy nerostou, takže žádný problém.

123456
Sushi - 12.03. Odpovědět

Tak zaprvé, je to článek převzatý. Zadruhé, kdybych napsal jen to, že zase pískli penaltu pro Inter, snědli by mě tady Smajlík 3 Zdá se mi, že všem se prostě opravdu nezavděčíš, jak tady nedávno někdo psal. Jestli tě to nebavilo, nikdo tě nenutí ot číst, přečti si jiný článek, je jich tady hodně.

Sushi

same voloviny penalty,fauly Smajlík 5

 reading
SUSIsr - 11.03. Odpovědět

opet..opet...zde je vyjadreni tisku..ne nazor jednotlivce, ale vyjadreni tisku. a opet prijde fanousek Interu a vyblije tady svuj nazor jako by byl svaty. Penaltu (pro Inter) tedy povazuje za nespravedlivou Corriere, gazzetta (citace ode me pod clankem o zapase) prezident soupere (citace opet tam). Arigo Sacchi kritizuje celkovy vykon rizhodcihi s tim, ze mu to pripadalo jako kdyz kouka na Moggiho Juve (Controcampo - citace opet pod clankem) a prijde DJkoma a rekne, ze AS breci... ses normalni? umis cist? me uz to fakt boli..kdyz jsem slysel, ze Inter sel do vedeni po penalte, jedine co jsem si pral bylo, aby to penalta byla, aby to byla ruka na lajne po strele, brutalni faul zezadu..aby melo cenu se na Serii A koukat..ale ne..a co je nejhorsi, fanousci Interu se dal smeji, hazi smajliky...mortacci vostra..

SUSIsr
Ibra - 11.03. Odpovědět

Pekne napisane, len neviem, co si predstavujes pod vyjadrenim tisku.

Ibra
Djkoma - 11.03. Odpovědět

si asi pomalejší, proč bych se nemohl v diskuzi bavit o čem chci? tohle je vyjádření tisku, ale co jsme četl názory lidí tady je to prakticky totožné tak jsem napsal svůj názor sem ;) jestli s tím máš problém chod si na fanklub as řím a ne sem :-)

Djkoma
SUSIsr - 12.03. Odpovědět

vyjadreni tisku - to co tiskove medium uvede jako svuj nazor...

SUSIsr
SUSIsr - 12.03. Odpovědět

asi na tebe nemam nervy. ja vim, ze si sezral salamounovo hovno, ze inter je cistej a tak..mne uz je to fuk. v evrope se ted ukazalo, jak na tom jste, jak na tom je Mancini (bye bye mancioú..ty si tady hazej smajliky jako zakomplexovanej skolak, ale zkus, pls, zkus se podivat, co rikaji ostatni, predtim, nez zasnes byt "vecne ironicky a nad veci" jako vzdy cheers

SUSIsr
Djkoma - 11.03. Odpovědět

stále někdo tvrdí, že rozhodčí jsou skvělý a jediné zápasy kdy dělají chyby a pískají penalty jsou zápasy Interu? penaltu proti Neapoli jsem viděl a přijde mi jako čistý vtip :) ale je to přeci penalta pro AS ta nemůže být špatně písknutá :-)

Djkoma
SUSIsr - 11.03. Odpovědět

salamoune, jedna se o vyjadreni tisku..chapes?

SUSIsr
Maty - 11.03. Odpovědět

V zápase Parma-Sampdoria byla podle mě penalta písklá správně.

Maty
Sushi - 11.03. Odpovědět

Já ji neviděl, podle Corriere byla ruka neúmyslná a pískat se nemusela...

Sushi
Djkoma - 11.03. Odpovědět

neúmyslná ruka je také ruka ;) to bys mohl vědět, záleží na okolnostech, ale podle nastaveného metru (penalty např pro inter) se píská každá ruka ve vápně (měla by...)

Djkoma
SUSIsr - 11.03. Odpovědět

ma tu sei popo un pezzo de merda...ma non te puzzi?

SUSIsr
Sushi - 11.03. Odpovědět

Přizpůspbmě ligu Interu Smajlík 7

Sushi
Sushi - 11.03. Odpovědět

Přizpůsobme..

Sushi
SUSIsr - 11.03. Odpovědět

Roma capoccia der mondo infame

SUSIsr
Djkoma - 11.03. Odpovědět

nejde o to přizpůsobit, ale definuj mi neúmyslnou ruku ve vápně ;)

Djkoma
Sushi - 11.03. Odpovědět

Myslíš jako nastřelenou, neúmyslnou? Definovat ti nic nebudu. Ale třeba... Hráč stojí a trefí ho do ruky. Míč se náhodně odrazí a trefí ho do ruky. Fernando Couto odhlavičkuje míč z brány a (možná) ho potom zasáhne rukou. Igli Vannucchi dostanu ránu na ucho a (možná) se pak dotkne míče rukou. Jen tak pro představu. Aspoň podle mě. A komise italských rozhodčích.

Sushi
SUSIsr - 12.03. Odpovědět

ale Salamoun to urcite vidi jinak...znas to: "stále někdo tvrdí, že rozhodčí jsou skvělý a jediné zápasy kdy dělají chyby a pískají penalty jsou zápasy Interu? penaltu proti Neapoli jsem viděl a přijde mi jako čistý vtip :) ale je to přeci penalta pro AS ta nemůže být špatně písknutá :-) " takto on reaguje, takto vidi situaci.. let it be..ma sti cazzi chiedi a lui se e´nervoso prima del sotreggio di venerdi..

SUSIsr
Reklama
Anketa

Jsou podle vás italští rozhodčí kvalitní?

Ano. (16)

Ano. 17,6%

Ne. (75)

Ne. 82,4%
Celkový počet hlasů: 91
Loading... Uklávám Váš hlas.
Související odkazy
Reklama
Nejnovější články