Zpět na » Serie A » Juventus vyhrál v Janově

Serie A - Juventus vyhrál v Janově

Juventus vyhrál v Janově © goal.com - David Trezeguet

0

09.03. - Review: Dohrávka 27. kola nabízela vyrovnané utkání mezi Janovem a Juventusem. Odborníci varovali před houževnatostí domácího celku, který mohl v duelu pouze překvapit. Juventus trápila děravá obrana a tak Claudio Ranieri měl týden na to, aby na této slabině zapracoval. Bianconeri ale zápas zvládli a díky dvěma brankám v prvním poločase zvítězili 2:0.

Janov 0:2 Juventus

(25 Grygera, 32 Trezeguet)

Na Stadio Luigi Ferrari přivítal Janov Juventus Turín. Domácí jsou příjemným překvapením letošní sezóny a bojují o účast v Poháru UEFA. Zisk plného počtu bodů by je k tomuto cíli ještě více přiblížil. Role Juventusu byla před střetnutím velmi složitá. Na zádech mají čtvrtou Fiorentinu, která ale prohrála v Sieně 0:1 a případné vítězství by Bianconeri zajistilo čtyřbodový náskok. Po vzájemném utkání s Violou, kterou Juve prohrálo 2:3, byl kouč Ranieri pod velkým tlakem a jediný způsob, který by palbu kritiky zastavil, by bylo vítězství v Janově.

Domácí začali aktivně pokusem Sculliho, ale Buffon předvedl dobrý zákrok. Janovský útočník byl při chuti a dostával se do dalších šancí, hlavou ale nedokázal usměrnit míč do sítě ze 6 metrů. V 9. minutě si srazil Del Pierovu střelu na břevno obránce De Rosa. Z následného rohového kopu mířil hlavou nad Camoranesi. Na druhé straně fauloval Legrottaglie, z následného přímého kopu poslal Leon míč nad břevno. Hosté začali mít více ze hry a dočkali se ve 25. minutě. Obrana domácích odvrátila míč pouze k Zdeňku Grygerovi, který ze 20 metrů trefil šibenici Scarpiho brány. O sedm minut později zvýšil náskok "Staré dámy" David Trezeguet. Janov byl inkasovanými brankami zaskočen a Juventus se hnal do útoku, aby zvýšil svůj náskok. Konec poločasu byl hodně nervózní, nejdříve Sculli zajel do Grygery, poté dvakrát za sebou fauloval Camoranesi, oba hráči dostali žlutou kartu.

Druhá půle začala pokusem Hasana Salihamidžiče, jeho střelu tečoval Trezeguet a míč orazítkoval tyč. Janov se více tlačil do útoku. Sculli našel Rossiho, jehož centr zblokoval Grygera, který byl všude, následnou střelu Borriella vyrazil Buffon nad břevno. Juventus se snažil vyrovnat hru, ale často chyboval v rozehrávce a ztrácel míče. Del Piero byl hodně aktivní, ale neměl svůj den, ale za snahu by si gól zasloužil. V 74. minutě měl Janov dobrou šanci, když se Di Vaio dostal přes obranu hosté a našel v dobré pozici Borriella, ten však mířil těsně vedle. Tempo hry poté postupně upadalo, do náznaku šance se dostal po centru Salihamidžiče David Trezeguet, zakončení se mu ale nepovedlo. V 79. minutě udělal velkou chybu domácí brankář Scarpi, který míč přihrál Iaquintovi, své zaváhání ale napravil výborným zákrokem. Janov byl frustrovaný výsledkem a v útoku se mu nic nedařilo. Naopak na druhé straně mířil těsně vedle tyče Nocerino. O chvíli později zahrozil Camoranesi, ale Scarpi jeho pokus vyrazil. Juventus si závěr zápasu pohlídal a vyhrál v Janově 2:0.

Janov: Scarpi, A Lucarelli, De Rosa (78 Figueroa), Criscito, Rossi, Milanetto (63 Vanden Borre), Konko, Fabiano, Leon, Borriello, Sculli (59 Di Vaio)
Juventus: Buffon, Zebina, Legrottaglie, Chiellini, Grygera, Camoranesi, Sissoko (69 Nocerino), Zanetti (74 Tiago), Salihamidzic, Del Piero (78 Iaquinta), Trezeguet
Rozhodčí: Morganti