Zpět na » Serie A » AC Milan si veze všechny body z Empoli

Serie A - AC Milan si veze všechny body z Empoli

AC Milan si veze všechny body z Empoli © -

0

09.03. - Review: AC Milan si alespoň trochu napravil chuť po vyřazení v Lize mistrů od Arsenalu. Ve 27. kole Serie A vyhrál na hřišti Empoli 3:1 a stáhl náskok Fiorentiny na jeden bod. Ačkoliv v zápase Rossoneri nepředvedli nijak oslnivý výkon, v závěru ukázali pevnější nervy a vyčerpané Empoli přehráli.

Empoli 1:3 AC Milan

(23 Busce - 19 Pato, 85 Ambrosini, 89 Kaká)

Azzurri vstupovali do utkání bez kanonýra Nicoli Pozziho, který si kvůli zranění kolene už letos nezahraje. Nastoupit také nemohli Lino Marzoratti a Davide Boro, naopak se vrátil po trestu Felice Piccolo. Luca Saudati zůstal tak osamocený na hrotu. Milan postrádal Gennara Gattusa, který pykal kvůli karetnímu trestu, mimo byli také Alessandro Nesta, Clarence Seedorf, Serginho a Ronaldo. V útoku nastoupila dvojice Pato-Gilardino.

Domácí začali aktivně, v pokutovém území spadl v 6. minutě Giovinco po souboji s Ambrosinim, rozhodčí nechal pokračovat ve hře. Hodně aktivní byl na kraji zalohy Abate, který rozdával přesné centry, nicméně Empoli z toho zatím nic nevymyslelo. Naopak uhodilo na druhé straně. Oddo nacentroval před bránu, Bassimu vypadl míč z rukavic na záda Gilardina, míč se dostal k Patovi, který poslal do té doby neaktivní Milan do vedení. O minutu později to mohlo být již 2:0, ale Gilardino nedosáhl na střílený centr Kaká. Domácí se dočkali zaslouženého vyrovnání ve 23. minutě. Antonini se prohnal po levém okraji, nacentroval před bránu, kde míč prolétl až k volnému Buscemu, který doklepl balón do prázdné brány. Kouč Empoli však poté řekl něco peprného rozhodčímu a byl vykázán na tribunu. Gilardino poté vstřelil branku po pase Gourcuffa, ex-parmský kanonýr ale stál v ofsajdu, a tak branka neplatila. Empoli zahrozilo pokusem Saudatiho. Další velkou šanci Gilardino promarnil po centru Pirla, Bassiho ho však vychytal. Ve 33. minutě se míč po rohu dostal až k volnému Pratalimu, který neuvěřitelně přestřelil branku ze dvou metrů. O chvíli později pálil Saudati, Kalač byl však na místě. Obrana Rossoneri hořela jako papír, do další šance se dostal Abate, ale netrefil branku. Alexandre Pato byl jediný hráč hostů, který hrál dobře, ale Bassiho po přihrávce Kaká nepřekonal. V závěru poločasu ještě centroval Busce, ale Saudati hlavou nemířil přesně. Poločas tak skončil remízou 1:1.

Do druhé půle poslal kouč Carlo Ancelotti dvě nové tváře. Bonera vystřídal Odda a Brocchi nahradil Gourcuffa. V kabině Rossoneri bylo hodně dusno, hosté začali aktivně. Bonera našel centrem Pata, který z těžké pozice hlavou mířil pouze do náruče domácího gólmana. Přichod Bonera oživil hru hostů, po jeho dalším centru mířil hlavou nad Gilardino. Empoli poté ztatilo asi nejlepšího hráče utkání, když Abete musel být kvůli zranění střídán Francescem Marianim. V 56. minutě chyboval aktivní Bonera a z 30 metrů natáhl Claudio Marchisio, trefil ale pouze tyč. V Empoli poté začalo hustě pršet a Rossoneri se v těžkých podmínkách nedokázali prosadit. Hra se poté hodně kouskovala a hrálo se hlavně ve středu hřiště. AC Milan v závěru utkání domácí celek zatlačilo, ale chyběla mu finální přihrávka. V 85. minutě zavelel k útoku Maldini, který zatáhl míč do pokutového území, nahrál Kaká, který centrem našel hlavu Ambrosiniho, který poslal Rossoneri do vedení. O čtyři minuty již bylo definitivně rozhodnuto. Pato prostrčil míč k Paloschimu, který vrátil míč za sebe, a Kaká si z hranice pokutového území už věděl rady. AC Milan tedy po tuhém boji vyhrál v Empoli 3:1.

Empoli: Bassi, Raggi (Tosto 63), Piccolo, Pratali, Antonini, Abate (Marianini 51), Busce, Marchisio, Budel, Giovinco (Giacomazzi 57), Saudati
AC Milan: Kalac, Oddo (Bonera 46), Maldini, Kaladze, Favalli, Gourcuff (Brocchi 46), Pirlo, Ambrosini, Kaká, Pato, Gilardino (Paloschi 79)
Rozhodčí: Farina