Zpět na » Serie A » AS Řím vyhrál v Neapoli, Fiorentina nestačila na Sienu

Serie A - AS Řím vyhrál v Neapoli, Fiorentina nestačila na Sienu

AS Řím vyhrál v Neapoli, Fiorentina nestačila na Sienu © -

0

09.03. - Review: 27. kolo Serie nabídlo další skvělá utkání. Parma doma překvapivě nestačila na oslabenou Sampdorii Janov, Lazio si doma pohlídalo utkání s Livornem, Fiorentina prohrála v Sieně a Turín doma porazil Atalantu. AS Řím na horké půdě Neapole vybojoval všechny body po výhře 2:0 a v "zápase o záchranu" Catania porazila Cagliari 2:1 a nejspíše poslala hosty do Serie B.

Parma 1:2 Sampdoria

(67 Budan - 12 Maggio, 57 Bonazzoli)

Blucerchiati dokázali na Tardiniho stadionu zvítězit, i bez distancovaného Cassana, díky brankám Maggia a Bonazzoliho. Za Parmu střílel Budan a penaltu zahodil Gasbarroni. Teď jsou emiliani třetí od konce, na sestupové příčce. Pokračují ve špatných výkonech, zatímco Samp v prvním zápase bez Cassana získala všechny tři body. Oba týmy nezářily především v útoku. První nebezpečná akce přišla ve dvanácté minutě, zakončil ji Maggio hlavičkou za Bucciho záda a Samp se ocitla ve vedení. Lucarelli byl v útoku Parmy příliš izolovaný. Ve dvacáté minutě Delvecchio vybídl Bonazzoliho, toho však předskočil Coly a celou akci vyřešil odkopem Bucci. Domácí zahrozili 5 minut před koncem poločasu Gasbarronim, ale jeho střelu vytěsnil Castellazzi na roh. Druhou polovinu zápasu začala Parma agresivně a ve čtvrté minutě získala pokutový kop. Gasbarroni však nastřelil jen tyč. V 57. minutě po Zieglerově centru s trestného kopu zakončoval hlavou Bonazzoli - 2:0 a utkání se zdálo uzavřené. Trenér Parmy Di Carlo však poslal do hry Budana a zápas dostal nový náboj. Zanedlouho se badan dostal do zakončení a snížil na rozdíl jediného gólu. O pár minut později znovu Budan zkoušel překonat Castellazziho, ten byl však pozorný. Parma nasadila do hry ještě Corradiho a se třemi útočníky na hřišti se snažila vyrovnat, ale veškerá snaha už byla marná.

Parma: Bucci, Coly, Falcone, Paci, Castellini, Dessena (Corradi 79), Morrone, Cigarini, Pisanu (Budan 59), Gasbarroni (Reginaldo 65), Lucarelli
Sampdoria: Castellazzi, Lucchini (Miglionico 61), Gastaldello, Accardi, Maggio, Sammarco, Palombo, Franceschini (Volpi 79), Ziegler (Zenoni 71), Delvecchio, Bonazzoli
Rozhodčí: Celi

Lazio 2:0 Livorno (15 Rocchi , 25 Panděv)

"Politické derby" začalo lépe Lazio, když Rocchi předvedl pěkný slalom, obelstil i Marca Ameliu, ale míč do branky nezasunul. Domácí útočník se dočkal v 15. minutě. Cristian Ledesma centroval a z voleje pálil Rocchi, jeho pokus byl zablokován, ale míč se k němu znova odrazil a Rocchi dorazil balón do sítě. Domácí přidali další branku o 10 minut později. Bianchi centroval, Rocchiho střela byla zblokována, míč však doputoval ke Goranu Panděvovi a ten prostřelil Ameliu podruhé. Zápas poté nabídl divákům nudnou podívanou, duel byl po půlhodince rozhodnutý. Zkorigovat skóre mohl Nico Pulzetti, ale míč z jeho nohy mířil nad. Po hodině hry měl hodně práce hostující gólman, když nejdříve zasahoval po Rocchiho střele a následně i po hlavičce obránce Radu. Amelia opět dokázal, proč je reprezentační dvojkou italské reprezentace. Lazio jasně vládlo utkání, další pokusy Radu a Bianchiho zlikvidoval livornský brankář. Lazio zaslouženě vyhrálo 2:0.

Lazio: Ballotta, Behrami, Siviglia, Cribari, Radu, Dabo (Kolarov 84), Ledesma, Manfredini, Pandev, Bianchi (Meghni 75), Rocchi (Tare 91)
Livorno: Amelia, Grandoni, Pavan, Galante, Pulzetti (Balleri 79), Vidigal, De Vezze (Loviso 64), A Filippini, Pasquale, Diamanti (Bogdani 46), Tavano
Rozhodčí: Mazzoleni

Siena 1:0 Fiorentina (80 Maccarone)

Tuskánské derby bylo k vidění v Sieně, která na Stadio Franchi přivítala Fiorentinu. Domácí hned na začátku utkání ztratili Paula Constantina Codreau, který si poranil koleno po souboji s Massimem Gobbim. Jeho náhradník Daniele Galloppa mířil o chvíli později nad břevno hostující branky. Na druhé straně velkou šanci promarnil Pazzini po centru Papa Waiga, když nedokázal vstřelit branku ze šesti metrů. O chvíli později si mohl italský útočník spravit chuť, ale jeho hlavičku Manninger pohotovým zákrokem vyrazil. Na druhé straně byl hodně aktivní Frick, ale branku vstřelit nedokázal. O výsledku střetnutí se rozhodl v 80. minutě, kdy se z přímého kopu krásně trefil Massimo Maccarone. Útočník Sieny ale po svlečení dresu viděl druhou žlutou kartu a oslabil tak svůj tým do závěrečných minut. Fiorentina si poté vytvořila tlak, ale branku už vstřelit nedokázala.

Siena: Manninger, Rossettini, Portanova, Loria, De Ceglie, Kharja, Codrea (Galloppa 8), Coppola, Locatelli (Vergassola 57), Maccarone (80 ČK), Frick (Rigano 85)
Fiorentina: Frey, Potenza, Gamberini, Dainelli, Pasqual (Kuzmanovic 66), Montolivo, Donadel, Gobbi, Santana, Pazzini (Cacia 73), Papa Waigo (Jorgensen 46)
Rozhodčí: De Marco

Catania 2:1 Cagliari (44 Silvestri, 47 Canini vl. - 21 Conti)

Zápas Catania-Cagliari byl přímým soubojem o záchranu. Sicilští zvítězili, když otočili nepříznivý vývoj zápasu a 3 body tak získali po dvou a půl měsících. V první čtvrthodině utkání hrála více Catania. Storari podržel svůj tým při pokusech Mascary a Baiocca. Mascara pak otřel o tyč další střelu, ale gól přišel na druhé straně. Cagliari se dostalo do vedení díky gólu Conti, který se dostal k míči po odrazu trestném kopu. Jeda a Aquafresca pak zazdili své šance k navýšení skóre. Sen Cagliari se zhroutil během pěti minut okolo poločasové přestávky. Po rohovém kopu, kdy Silvestri nůžkami prostřelil Storariho a gólem do šatny vyrovnal. Na začátku druhého poločasu pak po trestném kopu soupeře Canini překonal vlastního gólmana. Stadión vybuchl radostí, trenér Cagliari reagoval nasazením dvou útočníků - Foggiy a Larriveye. Otočit výsledek se však nepodařilo, naopak byli to sicilští, kdo mohl zvýšit vedení. Jejich pokusům však dobře čelil Storari a na výsledku se již nic nezměnilo. 3 důležité body pro Catanii, tvrdá rána pro Cagliari.

Catania: Bizzarri, Vargas, Stovini, Silvestre, Silvestri, Biagianti (Izco 65), Baiocco, Tedesco, Colucci (Alvarez 85), Mascara, Spinesi (Martinez 69)
Cagliari: Storari, Pisano, Canini, Bianco, Agostini, Conti, Parola (Larrivey 70), Cossu, Fini (Foggia 61), Jeda (Biondini 74), Acquafresca
Rozhodčí: Banti

Turín 1:0 Atalanta (35 Barone)

Vše se odehrálo v jediné minutě: ve 36. minutě přišel gól Simone Baroneho i červená karta pro Pellegrina za faul na Di Micheleho, která srazila Atalantě vaz. Nerazzurri, kteří nezářili již do vyloučení, po něm však nebyli schopni žádné větší reakce. Turínu chyběl kvůli svalovým potížím Recoba, v útočných řadách tedy měli zlobit především Rosina a Stellone, s Di Michelem na levé záloze. Del Neri poslal do hry navrátivšího se Carrozzieriho, De Ascentis a Padoin pak nahradili ne úplně fit hráče (Guarenteho a Langellu). Novellino postavil své mužstvo podle „Spallettiho modelu“, tedy 4-2-3-1 , ale po pár minutách se vše změnilo, protože tento systém Turínu zřejmě neseděl. Zápas nenabídl mnoho vzrušení, Baroneho gól pak přišel po teči po rohovém kopu. Hra Turína byla pak zpomalována mnoha nepřesnostmi a tým tak ztrácel kontrolu nad zápasem. Novellino se snažil reagovat střídaním Rosiny za Lazetice, jediné čeho však dosáhl, byl pískot publika, kterému odcházel jeho miláček, a nespokojenost holohlavého útočníka. Atalanta byla jen svým stínem a jediná šance na vyrovnání přišla po Doniho střele, která však narazila na břevno. Turín tak zvítězil po čtyřech remízách po sobě a povyskočil nad nebezpečnou zónu sestupu.

Torino: Sereni, Comotto, Di Loreto, Natali, Lanna, Diana, Barone (Corini 83), Grella, Rosina (Lazetic 64), Di Michele, Stellone
Atalanta: Coppola, Rivalta, Carrozzieri, Pellegrino, Manfredini, Ferreira Pinto (S Inzaghi 73), De Ascentis, Tissone (Guarente 67), Padoin (Talamonti 41), Doni, Floccari
Rozhodčí: Gervasoni

Neapol 0:2 AS Řím (2 Perrota, 49 Totti pen. )

Včerejší vítězství Interu Milán nedovolovalo týmu giallorossi v utkání s Neapolí zaváhat. V základní sestavě se objevil Panucci na místě Tonetta, který zůstal mimo kvůli zranění. Nastoupil i fyzicky ne stoprocentně zdravý Juan, který však musel hrát kvůli zranění Ferrariho. Perrotta nastoupil i přes zdravotní potíže (jeho teoretický náhradník Giuly na tom byl ještě hůře), přesto ale podal výborný výkon. Řím byl ve formě jak fyzicky, tak psychicky. Po 82 vteřinách se dostal do vedení, když Perrotta uklidil do branky Tottiho asistenci (jeho čtvrtý letošní gól). Po zběsilém podzimním zápase (4:4) to byla příležitost pro Řím, aby ukázal, nakolik vyzrál. Giallorossi útočili a když měla míč Neapol, končily její akce v zóně přibližně deset metrů před vápnem soupeře, kde stál obraný val AS Řím. Neapol se snažila, ale bez větších úspěchů. V prvním poločase se po Perrottově gólu dočkali diváci ještě několika gólových šancí, takřka vždy však šlo o akce týmu z hlavního města. Druhý poločas je kopií toho prvního. Řím zvýšil své vedení hned v úvodu, kdy Totti zahrával penaltu po faulu na Cicinha (žlutá karta pro faulujícího Manniniho, hráči Neapole ani neprotestovali) a nemýlil se. Třináctým gólem letošní Serie A (a asistencí na Perrottův gól) tak Totti oslavil svůj pětistý start za giallorossi. Neapol se nevzdala, podala v druhém poločase lepší výkon než v prvním, ale nestačilo to. V 17. minutě druhého poločasu nebyl uznán Hamšíkův gól, protože Domizzi mu přihrával z jasně ofsajdové pozice. Řím pokračuje ve stíhání Interu, kterému zůstává šestibodový náskok.

Napoli: Gianello, Santacroce (Garics 81), Cannavaro, Contini, Mannini (Calaio´ 63), Blasi, Gargano, Hamsik (Bogliacino 78), Domizzi, Lavezzi, Zalayeta
Roma: Doni, Cicinho, Panucci, Mexes (Antunes 90), Juan, De Rossi, Aquilani (Pizarro 72), Taddei, Perrotta, Vucinic, Totti (Brighi 87)
Rozhodčí: Saccani