Zpět na » Serie A » Neapol připravila Inter o ligovou neporazitelnost

Serie A - Neapol připravila Inter o ligovou neporazitelnost

Neapol připravila Inter o ligovou neporazitelnost © -

0

02.03. - Review: Již dříve kouč Nerazzurri Roberto Mancini prohlásil, že jeho tým nemůže neustále vyhrávat, a nyní došlo i na jejich ligovou neporazitelnost. V dohrávce 26. kola Neapol doma překvapivě porazila oslabený Inter Milan brzkou brankou Marcela Zalayety 1:0.

Neapol 1:0 Inter Milan

(3 Zalayeta)

Na Stadiu San Paolo přivítala Neapol lídra letošní sezóny Inter Milan. Hosté chtěli obhájit devitibodový náskok na čele před druhým AS Řím, který vyhrál v sobotu nad Parmou 4:0. Navíc milanský velkoklub trápí rozsáhlá marodka hned několika klíčových hráčů, a tak do Neapole přijela značně oslabena. V útoku dostali šanci Suazo s mladíčkem Balotellim, za domácí nastoupili v ofenzívě Zalayeta a Lavezzi.

Domácí šli do vedení již po třech minutách. Julio Cesar chtěl přelstít Lavezzi, míč se však dostal k Zalayetovi, který lobem poslal míč do hostující branky. O chvíli později pálil těsně vedle Lavezzi. Poté ale převzali inciativu hosté, déle drželi balón na svých kopačkách a vytvářeli si tlak. Domácí hrozili z protiútoku a jeden z nich mohl využít Marek Hamšík, ale Julio Cesar jeho pokus vyškrábl nad. V 31. minutě Contini uhodil Balotelliho loktem do obličeje, rozhodčí však celý incident neviděl. Poté z přímého kopu vypálil nebezpečně Chivu, ale Santacroce jeho střelu vyrazil. Na druhé straně krásný zákrok předvedl Julio Cesar proti střele Gargana.

Hned po odpískání začátku druhého poločasu přišla další špatná zpráva pro Nerazzurri, když si poranil rameno Chivu a musel být střídán a na hřiště se dostal Hernan Crespo, na křídlo se posunul Balotelli. Do hry se poté vkradla řada nepřesností, očekávaný tlak Interu nepřicházel. V 72. minutě Figo vyslal do gólovky Crespa, ale Cannavaro výborným zákrokem na poslední chvíli stačil zasáhnout. O dvě minuty později odpískal rozhodčí domácím pokutový kop za faul Julia Cesara na Gargana. Milanský gólman však svou chybu v zápěti napravil, když Zalayetovi penaltu chytil. Neapol poté v utkání dominovala a zaslouženě porazila Inter Milan 1:0.

Neapol: Gianello, Santacroce, Cannavaro, Contini, Mannini (Grava 82), Blasi, Gargano, Hamsik (Bogliacino 93), Savini, Lavezzi, Zalayeta
Inter: Julio Cesar, Maicon, Rivas, Materazzi, Chivu (Crespo 52), Vieira, Pele, Maniche (Zanetti 46), Figo (Jimenez 79), Balotelli, Suazo
Rozhodčí: Rizzoli