Zpět na » Serie A » Fiorentina šokovala Turín

Serie A - Fiorentina šokovala Turín

Fiorentina šokovala Turín © goal.com - Papa Waigo

0

02.03. - Review: Ve šlágru 26. kola Serie A změřili síly Juventus a Fiorentina. Bianconeri byli díky domácímu prostředí mírnými favority. Ačkoliv šla Viola brzy do vedení, svěřenci Claudia Ranieriho dokázali duel otočit, jenomže poté Cesare Prandelli poslal do hry Papa Waiga a ten rozhýbal hru Fialek a v závěru poslal přesný centr na hlavu Osvalda, který rozhodl o překvapivé výhře Fiorentiny 3:2.

Juventus 2:3 Fiorentina

(29 Sissoko, 58 Camoranes - 19 Gobbi, 75 Papa Waigo, 93 Osvaldo)

Na Stadio Olimpico Grande v Turíně přivítal Juventus Fiorentinu, která by se případným vítězství dotáhla na domácí celek. Čekalo se napívané utkání dvou velkých rivalů bojující o účast v Lize mistrů. Oba týmy postrádaly několik klíčových hráčů. Juve chyběl Pavel Nedvěd, který dostal trest na dva zápasy za vyloučení v turínském derby, a také Chiellini, který dostal stopku za žluté karty. Viola se musela obejít bez nejlepšího střelce Adriana Mutua, který má poraněné koleno a bude florenskému celku chybět přibližně 4 týdny.

Už v páte minutě zahrozil Jonathan Zebina, který po centru Camoranesiho hlavičkoval jen metr nad. Na druhé straně se do pokutového území dostal Pazzini, ale Buffon jeho střelu vyrazil. Hosté se dočkali v 19. minutě. Gobbi zakombinoval s Jorgensenem a překonal Buffona. O dvě minuty později mohla vést Fiorentina už o dvě branky. Santana vrátil míč do pokutového území, Jorgensen hlavou minul míč, který se dostal k Montolivovi, ten trefil jenom tyč. Ve 29. minutě zaváhal Frey, který neodhadl vyběhnutí při Del Pierově centru, míč odhlavičkoval Kroldrup pouze k Momo Sissokovi, který krásnýma nůžkama překonal Freye.

Úvod druhé poločasu přinesl první žlutou kartu utkání, kterou dostal Mauro Camoranesi po faulu na Gobbiho. Ten samý hráč si ale spravil chuť o chvíli později, Molinaro centrem našel Camoranesiho, který z voleje poslal Bianconeri do vedení. Kuzmanovič v 70. minutě zatočil centr do branky, ale Buffon míč vyrazil na roh. V 76. minutě ale vyrovnal střídající Papa Waigo, který křiznou střelou nedal Buffonovi šanci. Juve o chvíl později zahrozili přímým kopem Vincenza Iaquinty, ten ale mířil vedle. 84. minutě pálil z dálky Palladino, ale Frey jeho pokus zneškodnil. Ve třetí minutě nastavení rozhodl o vítězství Fiorentiny Osvaldo, který hlavičkou usměrnil míč do sítě domácích po centru Papa Waiga. Za svlečený dres dostal druhou žlutou kartu a byl vyloučen, to však hostům nezkazilo radost z vítězství 3:2.

Juventus: Buffon, Zebina, Legrottaglie, Grygera, Molinaro, Camoranesi (Nocerino 66), Sissoko, Zanetti, Palladino, Trezeguet, Del Piero (Iaquinta 71)
Fiorentina: Frey, Ujfalusi (Osvaldo 62), Kroldrup, Gamberini, Gobbi, Kuzmanovic, Donadel, Montolivo, Santana (Papa Waigo 67), Pazzini, Jorgensen
Rozhodčí: Farina

Více informací o Juventus FC naleznete zde.

Více informací o ACF Fiorentina naleznete zde.