Zpět na » Serie A » Sampdoria ztratila body, Udinese vyhrálo

Serie A - Sampdoria ztratila body, Udinese vyhrálo

Sampdoria ztratila body, Udinese vyhrálo © -

0

02.03. - Review: 26. kolo nabídlo spoustu zajímavých duelů. Doria překvapivě ztratila body doma s Turínem, v zápase o záchranu Empoli doma podlehlo Sieně. Cagliari doma šťastně vyhráli nad Janovem, Livorno těsně zvítězilo nad Catanii a Udinese si v klidu poradilo s Atalantou.

Sampdoria 2:2 Turín

(45 Sala, 52 Cassano - 18 Comotto, 51 Di Michele pen.)

Zápas byl návratem trenéra Turína Novellina do svého bývalého působiště. Sampdoria nastoupila s uzdraveným Cassanem v základní sestavě. Zápas se hrál v dobrém tempu, i když šancí bylo málo. V 18. minutě prostřelil Castelazziho Comotto střelou z hranice pokutového území. Comotto je šestnáctým střelcem "Toro" v sezóně. "Samp" zareagovala rychle: v 21. minutě střílel Maggio, Sereni skvělým zákrokem zabránil gólu a odehrál míč na roh. Ve 23. minutě Bonazzoli přestřelil ve slibné pozici, navíc rozhodčí mu odpískal ofsajd. Dvě minuty před koncem prvního poločasu Cassano zahrával trestný kop z 20-25 metrů a opět zachraňoval gólman Sereni. V samém závěru "blucerchiati" vyrovnali střelou Saly, v akci byl opět zapojen Antonio Cassano, jehož klíčové chvíle však měly ještě přijít.
Druhý poločas začal ostře a po pěti minutách hry byla odpískána penalta ve prospěch turínských (po souboji Saly s Di Michelem, zřejmě mimo pokutové území). Penaltu zahrával Di Michele, střelu doprava Castelazzi sice vystihl, ale nedokázal zabránit gólu. O minutu později se na hranici vápna odrazil míč ke Cassanovi a hvězda Sampdorie dala svůj sedmý letošní gól. O pár okamžiků později Cassano uvolnil Bonazzoliho, jehož přihrávka našla Sammarca, který však šanci nevyužil. Zápas ztratil tempo a ke konci na hřišti přibylo nervozity. Tři minuty před koncem normální hrací doby Cassano zkazil svůj dosavadní výborný výkon. Již napomínán fauloval a nesouhlasil s výrokem rozhodčího - vehementní protesty následovala červená karta. Následuje scéna, během níž si Cassano svlékl dres a hodil ho po rozhodčím. Nepěkná scéna pokračovala i při jeho odchodu tunelem ze hřiště. Po utkání se pak vydal k tribuně, poděkovat a omluvit se fanouškům. Čeká ho však pravděpodobně přísný trest.

Sampdoria: Castellazzi, Lucchini, Sala (Miglionico 74), Gastaldello, Maggio, Sammarco (Delvecchio 66), Palombo, Franceschini, Pieri (Ziegler 37), Cassano, Bonazzoli
Turín: Sereni, Comotto, Di Loreto, Natali, Pisano, Diana, Grella, Barone, Lanna (Rosina 74), Stellone (Ventola 88), Di Michele (Corini 85)
Rozhodčí: Pierpaoli

Empoli 0:2 Siena (33 Portanova, 93 Rigano)

Utkání o záchranu, takové bylo střetnutí mezi Empoli a Sienou. A lépe začali hosté, kteří šli ve 33. minutě do vedení. Volný kop Condrei se od tyče odrazil k Danielu Portanovi, který hlavou ze 6 metrů překonal domácího gólmana Bassiho. Po přestávce nejdříve zahrozil Luca Saudati střelou nad břevno, na druhé straně vyzkoušel pozornost brakáře Empoli Forestieri. V druhé minutě nastavení viděl červenou kartu Moro po ošklivém faulu na Rossiho. Rigano se pomstil tím nejlepším způsobem, když stanovil skóre utkání pěknou střelou na konečných 2:0 pro Sienu.

Empoli: Bassi, Busce´, Marzoratti, Pratali, Tosto, Marianini, Marchisio (Volpato 80), Budel (Moro 50), Vannucchi (Abate 46), Giovinco, Saudati
Siena: Manninger, Bertotto, Portanova, Loria, De Ceglie, Forestieri (Rossi 83), Codrea, Coppola, Kharja, Frick, Maccarone (Rigano´ 88)
Rozhodčí: Orsato

Reggina 0:0 Palermo

Hned ve 13. minutě se hostům zranil gólman Alberto Fontana, který si poranil rameno. Palermo začalo aktivně, ale Cristian Zaccardo se nechal chytit do ofsajdové pasti. Po půl hodině hry se zranil domácí Luca Vigiani a musel být střídán Edgarem Alvarezem. Bývalá hvězda Palerma Franco Brienza poté prokličkoval mezi čtyřmi hráči, ale k zakončení se nedostal. V 55. minutě měl velkou šanci Edison Cavani, když se odpoutal od obránce, ale míč do branky nasměrovat nedokázal. Poté zkoušel štěstí hlavou Amoruso, ale Agliardi jeho pokus zneškodnil, a tak tento duel skončil bezbrankovou remízou.

Reggina: Novakovic, Lanzaro, Valdez, Cirillo, Aronica (Costa 53), Vigiani (Alvarez 29) (Cozza 70), Barreto, Cascione, Brienza, Makinwa, Amoruso
Palermo: Fontana (Agliardi 13), Zaccardo, Rinaudo, Barzagli, Biava, Caserta (Jankovic 80), Guana, Simplicio, Balzaretti, Bresciano, Amauri (Cavani 45)
Rozhodčí: Damato

Cagliari 2:1 Janov (29 Acquafresca, 45 Rubinho vl - 15 Lucarelli)

Cagliari se nechce nechat srazit do kolen bodovým odpočtem a ukazuje to na hřišti. V sestavě týmu ze Sardinie došlo ke změnám: nastoupil se dvěma útočníky Matrim a Aquafrescou, podporovanými Cossuem. Na druhé straně Janov nastoupil v klasickém rozestavení 3-4-3. Domácí začali aktivně, Janov se jim však dokázal vyrovnat. Rychlé kombinace dělaly obraně cagliari problémy, jen Leon někdy akce janovských zpomaloval a umožnil tak domácím se zformovat. Ohrožení branky Janova přišlo po trestném kopu Cossua, který zaměstnal brankáře hostí Rubinha. V patnácté minutě přišel vedoucí gól janovského Lucarelliho, který - po vzoru slavnějšího bratra, útočníka Cristiana - překonal hlavou gólmana Storariho, 0:1. Janovští vyrovnali po rychlém protiútoku - Cossuova asistence našla Aquafrescu, který překonal Rubinha. Gól domácí nabudil a podařilo se jim vstřelit i druhou branku. Aquafrescovu hlavičku nedokázal zkrotit Rubinho a dal si tak vlastní gól. 2:1, dokonalý obrat dokonán. Ve druhém poločase Janov útočil a snažil se o vyrovnání, ale nikdy vážně neohrozil branku. Cagliari kontrolovalo zápas a vyráželo k protiútokům do prostor, které Janov díky snaze vyrovnat nechával volné. Vítězství přišlo díky obvyklým zbraním: charakteru týmu a bojovnosti.

Cagliari: Storari, Pisano (Lopez 55), Canini, Bianco, Del Grosso, Fini, Conti, Parola, Cossu (Jeda 70), Matri, Acquafresca (Foggia 65)
Janov: Rubinho (Scarpi 66), Lucarelli, De Rosa, Criscito, Rossi, Milanetto, Juric, Fabiano (Danilo 46), Sculli (Figueroa 64), Borriello, Leon
Rozhodčí: Velotto

Livorno 1:0 Catania (62 Diamanti)

Livorno nastoupilo s Tavanem v základní sestavě (po pauze zapřičiněné svalovými problémy). Ten se snažil, ale bohužel pro toskánský tým se mu příliš nedařilo. V sestavě Catanie se kvůli několika absencím musel přesunout levý obránce Vargas do zálohy. Naopak měl trenér k dispozici útočné trio Spinesi-Martinez-Mascara. Hrál se sice otevřený fotbal, ale v první půlhodině ani jeden tým netrefil bránu. První střelou se prezentoval Biagianti, ale Amelia ji kryl. Na druhé straně Polito si nezachytal. Utkání bylo především bojovné, jak tomu často v utkáních o záchranu bývá. Do druhého poločasu trenér Livorna Camolese postavil Diamantiho a jeho volba se mu později vyplatila. Livorno bylo v druhém poločase o poznání živější a právě Diamanti byl ústřední postavou. Po asistenci Pulzettiho Diamanti skóroval střelou k tyči. Další šance přišla opět díky Diamantimu. Jeho přihrávka uvolnila Tristana, který nastřelil tyč. Tyč později orazítkoval i Tavano. Naproti tomu Catania jako by nebyla na hřišti. Livorno tak získalo důležité tři body pro boj o záchranu.

Livorno: Amelia, Grandoni, Knezevic (Pavan 69), Galante, Balleri, Pulzetti, De Vezze (Diamanti 46), Vidigal, Pasquale, Tristan (Vidigal 76), Tavano
Catania: Polito, Silvestri (Tedesco 65), Terlizzi, Stovini, Silvestre, Izco (Alvarez 88), Biagianti, Vargas, Martinez, Spinesi, Mascara
Rozhodčí: Bergonzi

Udinese 2:0 Atalanta (29 Quagliarella. 31 Di Natale)

Utkání slibovalo vyrovnanou partii. Jako první zahrozili domácí, ale Coppola Lukovičovu hlavičku vyrazil na rohový kop. Hostují gólman měl plné rukavice práce také s hlavou Diaze Felipeho, tu ale vyrazil pouze k nehlídanému Fabiu Quagliarellimu, který poslal domácí do vedení. O dvě minuty později se Udinese radovalo podruhé, když se z protiútoku prosadil Antonio Di Natale. Hostující kouč Luigi Del Neri poslal po přestávce na hřiště Simona Inzaghiho a De Ascentise, kteří oživili hru bergámského celku, k ničemu to ale nevedlo. V závěru se ještě domácí dožadovali penalty po střetu Pepeho s Capellim, ale rozhodčí nechal hru pokračovat, Quagliarella však z dobré pozice Coppola nepřekonal. Udinese v klidu vyhrálo 2:0.

Udinese: Handanovic, Zapotocny, Felipe, Lukovic (Coda 67), Ferronetti, D´Agostino, Inler, Dossena, Pepe, Quagliarella (Floro Flores 90), Di Natale (Isla 74)
Atalanta: Coppola, Belleri, Capelli, Pellegrino, Manfredini, Ferreira Pinto, Tissone (De Ascentis 46), Guarente, Langella (S Inzaghi 46), Doni, Floccari (Paolucci 78)
Rozhodčí: Romeo