Zpět na » Serie A » Doni opět vůdčím mužem Atalanty

Serie A - Doni opět vůdčím mužem Atalanty

Doni opět vůdčím mužem Atalanty © Goal.com - Cristiano Doni

0

01.03. - Shrnutí kola: Cristiano Doni byl suverénně nejlepším mužem na hřišti v utkání Atalanty se Sampdorií, vstřelil 2 branky a měl tak lví podíl na konečném vysokém vítězství svého týmu 4:1. Jedním z mínusů kola byla již hodně probíraná červená karta českého záložníka ve službách Juventusu Pavla Nedvěda.

Hráč kola: Matteo Sereni (Turín)
Skvělých devadesát minut má za sebou tento zkušený italský gólman. V derby proti slavnějšímu Juventusu byl jedním z klíčových faktorů, které dopomohly jeho týmu k bodu a udržení čistého konta. A hlavně díky tomuto muži se může Turín pochlubit nejlepší obranou týmů od šestého místa níže.

Osobnost kola: Cristiano Doni (Atalanta)
Kapitán Atalanty byl právem vyprovázen domácím publikem potleskem ve stoje, když deset minut před koncem přepouštěl své místo na hřišti Paoluccimu. To již za rozhodnutého stavu zápasu v poměru 4:1 pro jeho tým, který se tak dokázal skvěle vzpamatovat z brzkého zásahu hostující Sampdorie již ze třetí minuty. Byl to právě Doni, který nejdříve o deset minut později vyrovnal a po půl hodině hry vstřelil vítězný gól svého týmu.

Tým kola: Catania

Hráči Catanie hostili doma silný AC Milán a i když prohrávali po gólu Pata, nesložili zbraně a Spinesi po Vargasově centru vyrovnal, čímž si Catania připsala veledůležitý bod. Ty teď potřebuje jako sůl, jelikož ji pouhé 2 body dělí od předposlední pozice.

Zklamání kola: Pavel Nedvěd (Juventus)
Český záložník se na samém konci nepodařeného zápasu Juve se svým městským rivalem nechal vyprovokovat a přímo před hlavním sudím zatahal nesmyslně Comotta za vlasy. Ihned následovala červená karta, která znamená dvouzápasový trest pro českého záložníka.