Zpět na » Serie A » Zeman: Nevidím výrazné zlepšení od aféry calciopoli

Serie A - Zeman: Nevidím výrazné zlepšení od aféry calciopoli

Zeman: Nevidím výrazné zlepšení od aféry calciopoli © romanews.eu - Trenér Zdeněk Zeman.

0

Líbilo se

29.02. - Nikdy všední, často nepohodlný, ale vždy upřímný. Takový je Zdeněk Zeman. Ale nejen takový. Zkušenosti, inovativní nápady a zábavná hra jeho týmů, to jsou charakteristiky, které z něj dělají významnou personu italského calcia. Zemanova Foggia, Zemanovo Lazio, Zemanův Řím, Zemanovo Lecce. To jsou týmy, které zůstanou - v dobrém či zlém - v paměti fotbalových nadšenců. Mnoho fotbalistů vděčí z velké části za svůj úspěch českému trenérovi. Několik zvučných jmen jen pro příklad: Signori, Nesta, Cafu, Vucinic, Bojinov nebo Totti. My vám nyní s mužem, který je slavnější v Itálii než u nás, přinášíme rozhovor o aktuálních tématech italského fotbalu.

Co říkáte na průběh letošního ročníku Serie A?

Odpovídá předsezónním prognostikám. Inter je v čele a Řím ho pronásleduje. Inter je favoritem, jasně vyhrál loňský ročník a letos dominuje znovu se stejně kvalitním kádrem. Není to tedy žádné překvapení. V loňské sezóně byla Serie A ovlivněna penalizacemi některých týmů a absencí Juventusu, Inter by ale vyhrál, i kdyby tyto nebyly. Co se týče Ligy mistrů, vidím naopak favorita v AC Milán, protože má na ni lepší kádr než ostatní týmy. Serie A podle mě skončí s Interem na první pozici, za ním AS Řím a Juventus, Milán a Fiorentina se poperou o třetí a čtvrté místo. Boj je jak na špičce, tak na konci tabulky.

Váš názor na otevřený dopis vedení Juve?

Hodnotím ho negativně, neměli ho psát. To by ho musely napsat všechny kluby. Chyby rozhodčích nezmizí nikdy, musejí se přijmout tak, jak přicházejí. Speciálně Juventus by je měl akceptovat. Ostatní mohli dopisy psát roky, ale nikdy to nikdo nedělal.

Juventus by teď sám měl jít příkladem?

Myslím, že ano. Když se říká, že calciopoli skončila, chyby rozhodčích by měly být akceptovány jako normální, jsou to taky lidé. Taková je alespoň situace dnes, dříve to bylo jiné.

Změnilo se něco po calciopoli?

Doufám a věřím, že už se dnes nevyskytují situace řízené zpoza hřiště. Je potřeba více času, ale všímám si vůle situaci zlepšovat. Nicméně jsem nezaznamenal žádné velké kroky kupředu. Když se nemění lidé, není snadné měnit fotbal. Museli jsme se přizpůsobit minulosti a to není příjemné.

Vyšlo už najevo všechno zlé kolem italského fotbalu?

Nemyslím, že něco chybí. Problém je, že fotbal ztratil důvěryhodnost. Myslím, že je obtížné, aby ještě něco vyplavalo po calciopoli, falšovaných pasech, dopingu, problémy se zapisováním týmu do soutěže...

Vy jste platil za svá slova. Kdyby to šlo vrátit?

Má vyjádření mě poškodila, ale zopakoval bych je. Mluvil jsem, protože jsem chtěl zlepšit fotbal. Je to můj svět.

Příští týden se vrací Liga mistrů. Vaše předpověď?

Myslím, že všechny italské týmy čekají těžká utkání a všechny mohou být vyřazeny. Kvalifikovat se podle mého můžou maximálně dva. Je pravděpodobné, že minimálně jeden nedokáže postoupit. Vyřazen bude pravděpodobně jeden z dvojice Inter-Řím. Inter v úvodním zápase prohrál, ale teď hraje doma. Řím jede do Madridu po vyrovnaném prvním zápase. Věřím v evropské zkušenosti AC Milán.

Kam dál?

Michal Šušák / romanews.eu

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře

Ano rozhodčí jsou taky lidé , nadruhou stranu špatných rozhodnutí , které ovliňují zápas má serie A nejvíc ze všech lig , které sleduji (anglie , španělsko , německo ) . Otevřený dopis ? Juventus měl tuto možnost a využil ji . Paolo Dondarini si nějaký čas serii A nezapíská a to považuju za úspěch celé serie A .

richard.hrom
SUSIsr - 29.02. Odpovědět

a boemo

SUSIsr
Reklama
Související odkazy
Reklama
Nejnovější články