Zpět na » Serie A » Bruno Conti: Naše síla je v kolektivu

Serie A - Bruno Conti: Naše síla je v kolektivu

Bruno Conti: Naše síla je v kolektivu © -

0

Líbilo se

28.02. - Názory nynějšího sportovního ředitele AS Řím se objevily ve španělském deníku As. My vám v následujícím článku přinášíme některé zajímavosti.

Mluvil samozřejmě i o odvetném utkání osmifinále Ligy mistrů s Realem Madrid: „Máme vhodné zbraně, abychom mohli Real vyřadit. Jsme stejně rychlí jako oni a umíme bavit publikum. Naší zbraní je síla kolektivu.“ Dále zavzpomínal na vlastní účinkování ve slavné soutěži, tehdejším Poháru mistrů evropských zemí (PMEZ): „Pamatuji si, jak jsme v roce 1984 prohráli na penalty ve finále s Liverpoolem. Před naším publikem, na stadionu kde jsem vyrostl. To se dá těžko jen tak přijmout. Je to nejhorší zkušenost mého života.“ Nechybělo však moc a život „MaraZica“, jak mu bylo také přezdíváno, se mohl odvíjet úplně jinak: „Jako malý jsem hrával baseball. Hrál jsem za Nettuno (odkud pochází - pozn.red.). Do svého klubu mě chtěl přetáhnout prezident amerického klubu Santa Monica, ale můj otec to zamítl.“

Což bylo štěstí všechny fotbalové fanoušky, především pak pro příznivce týmu z „věčného města“: „V sedmnácti letech jsem debutoval v prvním mužstvu v zápase AS proti AC Turín. Na další sezónu jsem byl ale poslán na hostování do Janova. Pro mého otce, velkého fanouška AS Řím, to byla rána. Naštěstí jsem byl zvolen nejlepším hráčem Serie B a mohl jsem se vrátit do Říma. Tak jsem mohl otci vrátit vše, co pro mě udělal.

Hvězda Itálie z vítězného MS 1982 má jasno, pokud jde o to, kdo byli nejlepší hráči Itálie v historii: „Roberto Baggio a Francesco Totti. Také Gianfranco Zola byl výjimečný. Franco Baresi je významnou součástí historie AC Milán, tak jako Paolo Maldini. Líbí se mi hráči, kteří měli takový příběh a identitu.

Nejkrásnější vzpomínkou zůstává ta, která uzavřela jeho kariéru: „Nejemotivnější moment pro mě bylo moje loučení s kariérou. Den před oním slavnostním utkáním jsme prohráli finále Poháru UEFA s Interem Milán. Pozdravit mě pak přišlo 80 tisíc lidí, více než jich přišlo na samotné finále. Neuvěřitelné.

Kam dál?

Michal Šušák / romanews.eu

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře

Bruno je jednička Smajlík 18

SqUadRaASrOma
SUSIsr - 29.02. Odpovědět

dajjjeeeeeeeeeee er mejo voi sete mortacci io so´io e voi sete un cazzo

SUSIsr
Reklama
Související odkazy
Reklama
Nejnovější články