Zpět na » Serie A » Fiorentina i Lazio vyhrály, AC Milan pouze remizoval

Serie A - Fiorentina i Lazio vyhrály, AC Milan pouze remizoval

Fiorentina i Lazio vyhrály, AC Milan pouze remizoval © goal.com - Papa Waigo

0

27.02. - Review: Ve 25. kole Serie A potvrdili roli favorité, kromě AC Milan, který pouze remizoval v Catanii 1:1. Lazio si poradilo s Regginou, Fiorentina porazila Livorno a Siena v souboji o udržení v první lize porazila Cagliari 1:0. Nejvíce branek bylo k vidění v Bergamu, kde Atalanta otočila zápas se Sampdorií Janov.

Parma 2:0 Udinese (78 Lucarelli, 85 Cigarini pen. )

Úvod utkání patřil hostům, Simone Pepe zakombinoval s Antoniem Di Natalim, ale mladík nezamířil přesně. V další šanci se poté ocitl Cristiano Lucarelli, ale vychytal ho Chimenti. Reginaldo poté hlavičkoval po centru Lucarelliho, ale nad. Ve druhé půli Parma opět začala útočit a své ovace to přineslo v 78. minutě, kdy se trefil Cristiano Lucarelli. Potvrzení důležitých tří bodů zajistil domácím Luca Cigarini z penalty po faulu Pinzi na Budana. Parma tedy vyhrála a uděla další krok k setrvání v Serii A, zároveň zachránila zatím pozici kouči Domenicu Di Carlovi.

Parma: Bucci, Coly, Falcone, M Rossi, Zenoni (Cigarini 58), Mariga, Morrone, Castellini, Reginaldo (Budan 71), Lucarelli (Dessena 85), Pisanu
Udinese: Chimenti, Zapotocny, Felipe (Floro Flores 81), Lukovic, Ferronetti (Colombo 72), Inler (Pinzi 85), D´Agostino, Dossena, Pepe, Quagliarella, Di Natale
Rozhodčí: Mazzoleni

Atalanta 4:1 Sampdoria (13 a 31 Doni, 36 Floccari, 53 Capelli - 3 Volpi)

Hosté vstoupili do utkání skvěle, když se dostali do vedení již ve 3. minutě. Zenoniho centr se odrazil k Sergiu Volpi, který propálil vše, co mu stálo v cestě. Atalanta odpověděla o 10 minut později, když se trefil Cristiano Doni, který otočil vývoj duelu ve 31. minutě svou druhou trefou poté, co zužitkoval centr Antonia Langelly přesnou hlavičkou do růžku Castellazziho branky. O chvíli později zakombinoval Doni s Langellou a jeho centr našel hlavu Sergia Floccariho, který zvýšil již na 3:1 pro Atalantu. Sampdoria byla v šoku, ze kterého se již nedokázala dostat, navíc v 53. minutě inkasovala čtvrtou branku, když Guarenteho volný kop našel neobsazeného Capelliho a ten uzavřel skóre zápasu na konečných 4:1.

Atalanta: Coppola, Rivalta, Capelli, Pellegrino, Manfredini, Ferreira Pinto, Tissone, Guarente (De Ascentis 77), Langella (Padoin 58), Doni (Paolucci 80), Floccari
Sampdoria: Castellazzi, Campagnaro, Gastaldello, Lucchini, Zenoni, Maggio (Kalu 74), Volpi, Delvecchio, Ziegler (Pieri 54), Sammarco, Bonazzoli
Rozhodčí: Ciampi

Lazio 1:0 Reggina (44 Bianchi pen.)

Lazio útočilo hned z kraje střetnutí, navrátilec Ousmane Dabo v 16. minutě ale nemířil přesně. Hra se poté uklidnila a na hřišti se toho moc nedělo. Před přestávkou se do brejku dostal Goran Panděv, byl faulován Salvatorem Aranicou a Rolando Bianchi z penalty poslal Biancolesti do vedení. Poté zkoušel štěstí Emil Hallfredsson, Ballotta byl ale pozorný. Ve druhé půli se do dobré příležitosti dostal hostující Emanuele Cascione, ale hlavou nemířil přesně. Poté Rocchi nahradil Bianchiho a měl šanci zvýšit náskok domácích, ale Valdez jeho pokus na poslední chvíli zablokoval. Lazio tedy získalo důležité tři body za vítězství 1:0.

Lazio: Ballotta, De Silvestri, Siviglia, Cribari, Radu, Dabo (Mudingayi 60), Ledesma, Manfredini, Meghni (Mauri 57), Pandev, Bianchi (Rocchi 75)
Reggina: Campagnolo, Cirillo, Valdez, Aronica, Alvarez (Barreto 46), Missiroli, Cascione, Costa (Cozza 75), Vigiani (Brienza 56), Halfredsson, Makinwa
Rozhodčí: Saccani

Janov 2:0 Neapol (40 Sculli, 74 Borriello pen.)

Oba týmy na nic nečekaly a vrhly se do útočení. V dobré šanci byl Matteo Gianello, ale netrefil dobře, na druhé straně zahrozil Marco Borriello, ale bez úspěchu. Poté pálil z přímého kopu ze 20 metrů Julio Cesar Leon, ale ani on skóre zápasu neotevřel. Janovští se dočkali ve 40. minutě, kdy se prosadil Giuseppe Sculli. Obrana domácích se mohla spolehnout na Bova, který hned v několika případech v posledních chvílích překazil hostům jejich snahu vstřelit branku. Utkání se rozhodlo v 74. minutě, kdy se do jasné gólové šance řítil Marco Borriello, kterého fauloval Maurizio Domizzi a byl vyloučen. Následnou penaltu proměnil sám postižený Borriello a dotáhnul se v tabulce střelcu za Davida Trezegueta.

Janov: Scarpi, Santos (De Rosa 55), Criscito, Bovo, Konko, Paro (Juric 19), Milanetto, Fabiano (Lucarelli 71), Leon, Borriello, Di Vaio
Neapol: Gianello, Grava, Domizzi, Contini, Mannini, Blasi, Gargano (Lavezzi 61), Hamsik (Bogliacino 46), Savini, Calaio´, Sosa (Montervino 72)
Rozhodčí: Gervasoni

Catania 1:1 AC Milan (63 Spinesi - 55 Pato)

Alexandre Pato byl v tomto utkání nejvíce vidět, nejdříve se nechal chytiti do ofsajdové pasti a poté přihrál Clarenci Seedorfovi, jehož pokus byl sražen na roh. Na druhé straně se vyznamenal Kalač po pokusu Mascary. Druhá půle začala přímým kopem Seedorfa, který Politovi nadělal hodně starostí. Hodně aktivní Pato se dočkal v 55. minutě, kdy nádhernout trefou z 25 metrů překonal domácího gólmana. Poté další branku přidal Pippo Inzaghi, ale byl mu nesprávně odmáván ofsajd. Rossoneri se však z vedení neradovali dlouho. Vargas centroval a Spisesi, který byl na hřišti několik málo minut, srovnal na konečných 1:1.

Catania: Polito, Sardo (Spinesi 59), Silvestri, Stovini, Silvestre, Varagas, Colucci, Edusei, Baiocco, Martinez (Alvarez 84), Mascara
AC Milan: Kalac, Cafu (Oddo 67), Bonera, Maldini, Favalli, Brocchi (Gattuso 79), Emerson, Ambrosini, Seedorf, Pato, Inzaghi (Gilardino 77)
Rozhodčí: De Marco

Palermo 2:0 Empoli (6 Simplicio, 38 Rinaudo)

Palermo šlo do vedení již v 6. minutě, kdy Bassiho překonal hlavičkou Amauri a míč z blízkosti doklepl do sítě Fabio Simplicio. Ve 38. minutě Siciliané zvýšili náskok po rohovém kopu, po kterém se trefil Leandro Rinaud, když se míč otřel o obráncovo rameno. Cavani poté mohl zvýšit na 3:0 po pasu Amauriho, ale Bassi jeho pokus zneškodnil. Po hodině hry mělo Empoli největší šanci, ale Busce trefil jen tyč. Palermo zaslouženě zvítězilo 2:0.

Palermo: Fontana, Zaccardo, Barzagli, Rinaudo, Cassani, Tedesco (Guana 55), Migliaccio, Simplicio (Caserta 82), Balzaretti, Cavani (Bresciano 66), Amauri
Empoli: Bassi, Antonini, Marzoratti (Tosto 61), Pratali, Raggi, Moro, Marchisio (Abate 46), Budel, Buscè,,,, Vannucchi, Saudati (Volpato 85)
Rozhodčí: Banti

Fiorentina 1:0 Livorno (59 Waigo)

Viola začala aktivně, ale Semioliho pokus nemířil přesně. Livorno mělo první šanci těsně před přestávkou, kdy Sebastien Frey vyrazil hlavičku Erjona Bogdaniho na roh. Poté Pasquale přejel kontník Semioliho, který musel být střídán, což na hřišti vyvolalo hodně emocí. Livorno se mohlo dostat do vedení v 56. minutě, ale Bogdani po pasu Nica Pulezettiho, netrefil prázdnou bránu. Opět se tak vyplnilo pořekadlo "Nedáš, dostaneš". Papa Waigo si nejvýše vyskočil na rohový kop a hlavou rozhodl o vítězství Violi 1:0. V závěru ještě Amelia zlikvidoval výborným zákrokem pokus Kuzmanoviče a Pazzini z bezprostřední blízkosti zamířil pouze do břevna hostující branky.

Fiorentina: Frey, Ujfalusi, Dainelli, Gamberini, Pasqual, Kuzmanovic, Liverani (Montolivo 46), Donadel, Semioli (Papa Waigo 35), Pazzini, Osvaldo (Jorgensen 73)
Livorno: Amelia, Grandoni, Knezevic, Galante, Loviso, A Filippini (Tristan 65), Vidigal, Pulzetti, Pasquale (Balleri 45), Diamanti (Vailatti 88), Bogdani
Rozhodčí: Gava

Siena 1:0 Cagliari (88 Maccarone)

Paul Condrea a Conti zkoušeli štěstí z přímých kopů, ale neúspěšně. Poté se mezi dva hráče dostal Maccarone, ale ani on nemířil přesně. Na druhé straně chyboval v obraně Simone Loria, Pasquale Foggia však jeho hrubku nedokázal potrestat. Siena byla aktivnější a měla více ze hry, ale ne a ne vstřelit branku. To se domácím povedlo až v 88. minutě, když Massimo Maccarone obelstil dva obránce a sólo zakončil nekompromisním střelou. Siena tedy vyhrála utkání o záchranu a vykročila do klidnější vod.

Siena: Manninger, Rossettini, Loria, Portanova, Rossi, Vergassola, Codrea, Jarolim (Locatelli 46), Galloppa (Kharja 69), Rigano´ (Frick 46), Maccarone