Zpět na » Serie A » Zahodil stoprocentní šanci - v duchu fair play

Serie A - Zahodil stoprocentní šanci - v duchu fair play

Zahodil stoprocentní šanci - v duchu fair play © -

0

27.02. - V jedné z nižších italských soutěžích se stala v dnešním fotbale nevídaná věc. Útočník Lucery Francesco Cannarozzi mohl zakončit do prázdné branky, ale když viděl zraněného soupeře na zemi, míč zakopl. Spoluhráči i protihráči mu tleskali jako (a více než) kdyby dal gól.

V dnešní době hrozivých faulů, vychytralostí a teatrálních pádů především v pokutovém území potěší, když se najde někdo, kdo nehledí jen na úspěch. V době, kdy se italský fotbal stále ještě nedostal z úrovně, na kterou spadl díky calciopoli, přichází pozitivní znamení z míst, kde fotbal není zkažený penězi a slávou.

Událost se stala v oblasti Puglie, v místním šlágru Lucera-Corato, za stavu 0:0 v patnácté minutě prvního poločasu. Francesco Cannarozzi, jedenatřicetiletý bomber Lucery, mohl zasunout míč do sítě odkryté branky. Všiml si však soupeře ležícího na zemi na hranici malého pokutového území. Kavalírsky kopl balón mimo hřiště, zatímco obránci reklamovali ofsajd, protože si nevšimli ležícího spoluhráče Abbresciy, který vystavení útočníka do ofsajdu zamezil.

Od protestů proti ofsajdovému postavení přešli obránci okamžitě k aplausu, ke kterému se přidali i spoluhráči. Cannarozzi později ukázal, že góly dávat umí, když o tři minuty později vsítil vítězný gól domácího mužstva.