Zpět na » Serie A » Juventus ztratil body s Turínem

Serie A - Juventus ztratil body s Turínem

Juventus ztratil body s Turínem © -

0

26.02. - Review: V předehrávce 25. kola Serie A remizoval doma Juventus v derby s Turínem 0:0. Bianconeri tak promarnili šanci přiblížit se druhému AS Řím. V závěru zápasu se nechal zbytečně vyloučit Pavel Nedvěd.

Juventus 0:0 Turín

Bianconeri se vrátili do sestavy Gigi Buffon, Antonio Nocerino a Vincenzo Iaquinta, naopak chyběli vyloučený Zanetti a zraněný David Trezeguet. Kouč Granaty Walter Novellino měl k dispozici celý kádr. Pro Juventus tento match mohl být návratem na vítěznou vlnu po kontroverzní víkendové porážce v Reggině. Naopak Turín se chtěl pomstít za prohrané podzimní derby.

"Stará dáma" začala aktivně, Nedvěd centroval a Iaquinta tečoval míč, který mířil jen těsně vedle. Poté český reprezentant upadl v pokutovém území a dožadoval se penalty, ale rozhodčí nechal pokračovat ve hře. V utkání bylo k vidění mnoho nepřesností na obou stranách. Poté se v pokutovém území srazil gólman Sereni s obráncem Cesarem Natalim, který musel být o chvíli později vystřídán. Granata se osmělila až v závěru první půle, kdy nebezpečně pálil Alvaro Recoba, ale jeho pokus mířil jen těsně vedle. Poté centroval Diana a Comotto lízl balón hlavou, branku však netrefil. První půle skončila bez branek.

Na začátku druhé půle se nejdříve zranil turínský Aimo Diana, kterého nahradil Alessandro Rosina, poté střílel nad Nedvěd. O chvíli později zahrozil Alessandro Del Piero, ale Sereniho jeho pokus vyrazil. V 68. minutě zahrál Del Piero přímý volný kop z 35 metrů a míč z jeho kopačky miřil přesně do pravého horního rohu, ale Serereni fantastickým zákrokem míč vytěsnil. Na druhé straně trefil Rosina břevno, Buffon se stihl jen ohlédnout. Poté se na druhé straně objevil ve velké příležitosti Camoranesi, skóre střetnutí však zůstalo stále 0:0. V závěru utkání zkoušel štěstí Del Piero z přímého kopu, ale poslal míč vysoko nad. Poté se nechal zbytečně vyloučit Pavel Nedvěd, který zatahal za vlasy Comotta.

Juventus: Buffon, Zebina, Legrottaglie, Chiellini, Molinaro, Palladino(Nocerino), Camoranesi, Sissoko, Nedved, Del Piero, Iaquinta
Turín: Sereni, Comotto, Di Loretto, Natali(Dellafiore), Pisano, Diana(Rosina), Grella, Barone, Zanetti, Stellone, Recoba(Lanna)