Zpět na » Serie A » Cagliari neskládá zbraně!

Serie A - Cagliari neskládá zbraně!

Cagliari neskládá zbraně! © goal.com - Alessandro Matri

0

Líbilo se

26.02. - Nadšení zavládlo v klubu ze Sardínie. Ten o víkendu dokázal v oslabení porazit Lazio, které sezónu zahajovalo jako účastník Ligy Mistrů a bylo bráno jako jeden z kandidátů na kvalifikaci do evropských pohárů.

Vítězství, které má cenu zlata, vyválčili hráči Cagliari, když porazili tým Lazia na domácí půdě 1:0. Úspěch získaný díky odhodlání, když červenomodří zůstali na hřišti jen v deseti lidech po vyloučení Finiho. Cagliari dokázalo bez větších problémů odolat tlaku Lazia i díky výbornému Storarimu, který tým zachránil po hlavičce Rocchiho. Tři minuty před koncem pak přišel vítězný gól. Po Agostiniho centru zakončoval Matri, který hlavou trefil dolní růžek branky, po levé ruce gólmana Lazia Ballotty. Nyní se červenomodří chystají na veledůležitý zápas pro úspěch v boji o záchranu, do kterého se vítězstvím nad biancocelesti vrátili. Čeká je Siena.

Spokojený je samozřejmě i trenér Cagliari Davide Ballardini, nejen s výsledkem, ale i s výkonem proti přesile: „V jiných zápasech jsme hráli lépe, ale nezískali jsme body. Spravedlivá by možná byla remíza, ale měli jsme více štěstí. Hráli jsme až do konce, a to i když nám chyběl jeden hráč. Ke konci jsme mohli lépe kontrolovat jednogólové vedení, ale dopadlo to dobře.

Jako správná se ukázala volba postavit do zálohy Cossua na místo Daniele Contiho, syna italské legendy Bruna Contiho. „Andrea je přizpůsobivý, odehraje i krajního obránce. Má kvalitu a nevybírá si. Po vyloučení jsme museli přizpůsobit hru, založili jsme ji na fyzicky lépe připravených hráčích. Larrivey odehrál výborný první poločas, ale jeho výkon v druhé polovině upadal, vystřídal ho Matri a dal vítězný gól.

Ani v tomto zápase se rozhodčí nedokázali vyvarovat chyb, Ballardini je však bere s klidem: „Rozhodčí možná udělal několik chyb, ale ty děláme i my trenéři a dělají je i hráči. Nedramatizujme situaci.“ Když se vyhraje, všechny malé křivdy se lépe zapomínají.

Střelec vítězného gólu Matri byl po zápase nadšený: „Dnešní výhra je velice důležitá, zvláště podíváte-li se na výsledky našich rivalů. Nesmíme přestat bojovat, už od prvního kola víme, co umíme. Co se vytížení týče, všichni máme dostatečnou šanci ukázat se.“ Vyloučený Michele Fini se nemohl nevyjádřit k situaci, která vedla k červené kartě: „Dát mi červenou kartu bylo možné, ale podle mě přehnané. Šli jsme do toho s Mudingayem stejně. Díky vítězství mohu tuto situaci hodit za hlavu. Je ale pravda, že jsem měl strach. Kdybychom v deseti lidech inkasovali, cítil bych za gól odpovědnost. Teď jedeme do Sieny a musíme bodovat za každou cenu.

Obránce Paolo Bianco však radí, aby jeho spoluhráči zůstali nohama na zemi: „Stále jsme úplně vzadu, musíme pokračovat a dělat body, abychom se přiblížili. Musíme myslet jen na to, abychom na hřišti odvedli ten nejlepší výkon, a nezabývat se tabulkou. Do Sieny jedeme odehrát maximum.“ Mezi nejemotivnější vyjádření se však řadí ta Pasquala Foggiy, který byl vystřídán po vyloučení Finiho z taktických důvodů a strávil zbytek zápasu vynervovaný jen na lavičce náhradníků. Po něm z něj však prýštily emoce všemi póry: „Jsem šťastný, bylo to životně důležité vítězství. Chybí nám 4 body, abychom dosáhli na zónu záchrany, něco málo jsme stáhli. Dokázali jsme, že Cagliari nikdy neumírá. Vyhrát v deseti lidech v závěru zápasu je znak charakteru silného týmu. Všechna příští utkání jsou pro nás jako finále, musíme se snažit vyhrát každý zápas.“ Foggia nedokázal skórovat už téměř půl roku a přiznává, že na to není zvyklý: „Nikdy jsem nebyl „na suchu“ tak dlouho. Zkouším střílet v každém zápase, ale nemám štěstí. Doufám, že tu smůlu brzy protrhnu. I dnes jsem měl šanci, ale netrefil jsem to.

Více než osobní úspěchy jsou ale důležité tři body, což potvrzuje i Diego Lopez: „V těchto podmínkách a v tomto okamžiku bylo hrozně důležité vyhrát. Dokázali jsme v to věřit až do konce, což se nám vyplatilo. Nakonec tam spadla hlavička Alessandra Matriho. Po vyloučení jsme dobře odráželi tlak Lazia, byli jsme kompaktní ve všech řadách.“ Ve skutečnosti nervozita přišla až po vedoucím gólu: „To ano, protože se nám již stalo, že jsme dali gól a inkasovali téměř okamžitě. Hráli jsme s vysoko vysunutou obranou a snažili jsme se držet míč daleko od brány, i když pak za Lazio nastoupil tak fyzicky silný fotbalista jako je Igli Tare. Vždycky jsme věřili v záchranu a je vidět, že práce, kterou odvádíme v týdnu, se vyplácí.“ Fanoušci Cagliari si nicméně stěžují na výkonnost Larriveye, který stále čeká na svůj první „italský“ gól. „Chápu fanoušky, že očekávají branky, ale rozumím i jemu,“ dodává obránce Cagliari, „není snadné se přizpůsobit Serii A. Pro tým je ale užitečný, pracuje a vyhrává hlavičkové souboje, umožňuje nám vzadu oddychnout si.“ Jak dlouho nadšení týmu Cagliari vydrží, ukáže možná již příští kolo, kdy tým jede do Sieny, kde prohrál i takový AS Řím.

Kam dál?

Jakub Košťan / Michal Šušák / cagliaricalcio.net

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Maty - 26.02. Odpovědět

Super článek, díky za něj. :) Příchod Davide Ballardiniho hodně pomohl. Získal s týmem několik veledůležitých bodů.Podobně jako Alberto Malesani s Empoli.Jak říkám, Cagliari má potenciál, aby se zachránilo.Ale překvapuje mě, že i ostatní týmy namočené v sestupových vodách sbírají body. V dalším kole Siena, to nebude snadné, hrají celkem dobře, a ke skělým výkonům se rozchytal Manninger. Snad nějaké body Cagliari vytěží - k nelibosti Trewinna :))

Maty
Sushi - 26.02. Odpovědět

Dík. Já to Cagliari přeju, už kvůli malýmu Brunovi (Contimu), a protože jsou ze Sardínie a mají sympaťáka prezidenta. Jeho vyjádření mě zpravidla pobavěj Smajlík 1

Sushi
SUSIsr - 26.02. Odpovědět

zas na druhou stranu, porazit lazio... Smajlík 4

SUSIsr
Sushi - 26.02. Odpovědět

Caaaade, l aquila dal cieeeelo...

Sushi
Reklama
Související odkazy
Reklama
Nejnovější články