Zpět na » Serie A » Super Pippo rozhodl o vítězství Milana

Serie A - Super Pippo rozhodl o vítězství Milana

Super Pippo rozhodl o vítězství Milana © goal.com - Pippo Inzaghi

0

24.02. - Review: V závěrečném utkání 24. kola Serie A porazil AC Milan na San Siru Palermo 2:1, když dokázal otočit vývoj zápasu z 0:1. Vítěznou branku vstřelil v nastaveném čase Pippo Inzaghi a vyplnil tak roli střídajícího žolíka Carla Ancelottiho.

AC Milan 2:1 Palermo

(24 Ambrosini, 91 Inzaghi - 9 Bresciano)

Rossoneri potřebovali vyhrát, aby se bodově dotáhli na čtvrtou Fiorentinu, která ztratila body v Římě v souboji s Giallorossi. Kouč Palerma Francesco Guidolin vyjádřil přání zopakovat loňský výsledek, kdy Palermo vyhrálo 2:1.

A hosté začali utkání skvěle. Už v 9. minutě centroval Mark Bresciano, míč netrefil Massimo Oddo a balón propadl za záda Zeljka Kalače. Poté předvedl individuální akci Amauri, Bonera mu však v poslední chvíli zabránil v zakončení. O chvíli později se Rossoneri dožadovali penalty, když se míč odrazil od ruky Andreai Barzagliho, ale pokračovalo se ve hře. 24. minuta přinesla vyrovnání. Oddo centroval a kapitán Massimo Ambrosini překonal Fontanu. Palermský brankář se vyznamenal při přímém kopu Andreai Pirla, který vytěsnil nad břevno. První půle skončila nerozhodně 1:1.

Obraz hry se po přestávce příliš nezměnil. Hodně vidět byl palermský Amauri, se kterým si milanská obrana poradila. Na druhé straně Fontana vychytal Pata. V 70. minutě nebezpečně z 20 metrů vypálil Cavani, ale nad. Skvěle hrál Andrea Pirlo, který rozdával přesné centry a zakládal protiútoky milanského velkoklubu. V 72. minutě vystřídal Gilardina Pippo Inzaghi a tento tah Carla Ancelotti se stal klíčovým. V 90. minutě spadl v pokutovém území Amauri po soboji s Gattusem, rozhodčí však o faulu nechtěl ani slyšet. O výsledku utkání se rozhodlo v první minutě nastavení, kdy se z blízka trefil Pippo Inzaghi a rozhodl o vítězství Rossoneri 2:1.