Zpět na » Serie A » Řím porazil Fiorentinu, Inter pouze remizoval v Janově

Serie A - Řím porazil Fiorentinu, Inter pouze remizoval v Janově

Řím porazil Fiorentinu, Inter pouze remizoval v Janově © goal.com - Cicinho

0

24.02. - Review: 24. kolo Serie A nabídlo velmi dramatická utkání plná krásných branek a výborného fotbalu. AS Řím porazil ve šlágru kola Fiorentinu brankou Cicinha a stáhl tak náskok vedoucích Nerazzurri na 9 bodů, jelikož svěřenci Roberta Manciniho pouze remizovali 1:1 na horké půdě Sampdorie Janov. Gólová přestřelka byla k vidění v Udinese, kde Neapol otočila vývoj zápasu a i díky hattricku Marca Borriella vyhrála 5:3.

Atalanta 2:2 Siena

(42 a 45 Floccari - 32 Bertotto, 40 Locatelli)

Bergamo bylo v utkání mírným favoritem, nicméně Siena má v současné době slušnou formu a bojuje o setrvání v Serii A. Domácí začali aktivně a Vergassola odvracel Doniho hlavičku z brankové čáry. Siena se překvapivě ujala vedení v 32. minutě. Rigano rozehrál standartní situaci a Bertotto se z bezprostřední blízkosti hlavičkou nemýlil. O 8 minut později to bylo již 2:0. Rigano přihrával, míč si nešťastně srazil obránce Manfredini, který překonal vlastního gólmana a kutalející balón dorazil hostující Locatelli. Domácí ale ještě do poločasu vyrovnali a postaral se o to kanonýr Sergio Floccari. Nejdříve tečoval Padoinův centr Doni a míč se dostal k Floccarimu, který se z blízkosti nemohl netrefit. A o 3 minuty později vyrazil Manninger Doniho volný kop přímo na hlavu bergamského útočníka a do kabin se šlo za stavu 2:2. Ve druhé půli bylo šancí trestuhodně málo, i tak Floccari mohl zkompletovat hattrick, ale Manninger ho tentokrát vychytal. Duel tedy skončil nerozhodně 2:2.

Atalanta: Coppola, Rivalta, Pellegrino, Manfredini, Bellini, Ferreira Pinto (Muslimovic 65), Tissone, Guarente, Padoin (De Ascentis 81), Doni, Floccari
Siena: Manninger, Bertotto (Rossettini 78), Portanova, Loria, Rossi, Vergassola, Codrea, Jarolim (Galloppa 62), Locatelli, Rigano´ (Forestieri 59), Frick
Rozhodčí: Celi

Cagliari 1:0 Lazio (87 Matri)

Očekávalo se velmi vyrovnané utkání, oba týmy potřebují sbírat body jako sůl. Jako první zahrozili hosté, Kolarov nahrával a Rocchi vyzkoušel pozornost Storariho. Rocchi nejčastěji zaměstnával hostujícího gólmana, ale branka mu v tomto duelu nebyla souzena. Ve druhé půli nejdříve viděl druhou žlutou kartu Michel Fini a šel předčasně pod sprhy. Lazio mělo mírný tlak, ale pořekadlo "Nedáš, dostaneš" se v tomto utkání vyplnilo do puntíku. V 87. minutě rozhodl hlavičkou Alessandro Matri o tom, že všechny body zůstanou na Sardínii.

Cagliari: Storari, Pisano, Lopez, Bianco, Agostini, Fini, Cossu, Parola, Foggia (Biondini 67), Jeda, Larrivey (Matri 74)
Lazio: Ballotta, Behrami, Siviglia, Radu, Kolarov, Mudingayi (Tare 89), Ledesma, Manfredini (De Silvestri 46), Mauri, Pandev (Bianchi 66), Rocchi
Rozhodčí: Pierpaoli

Empoli 2:0 Catania (36 Giovinco, 77 Budel)
Catania zavítala do Empoli, kterou v minulých letech vedl současný kouč Catanie, Silvio Baldini. Na domácích bylo vidět odhodlání vyhrát a hned ze začátku zápasu měli několik slibných šancí, ale ani Luca Saudati, ani pěkný pokus Sebastiena Giovinca za Politovými zády neskončily. Italský reprezentant do 21 se dočkal ve 36. minutě, kdy obešel Terlizziho a nadvakrát překonal Polita. Catania odpověděla o chvíli pozdějí, ale Mascarova hlavička pouze orazítkovala břevno domácí svatyně. Po přestávce se do brejku řítil Giovinco, rozhodčí však nesprávně odpískal ofsajd. Empoli pokračovalo v tlaku a hlavičku Tosta odvrátil na brankové čáře Spinesi. Catania byla nejblíže vyrovnání v 65. minutě, Pratali fauloval v pokutovém území Martineze, Spinesiho však vychytal Bassi. Domácí potvrdili vítězství v 77. minutě kdy se opřel do míče Alessadro Budel z 20 metrů a nedal Politovi šanci. Empoli zaslouženě vyhrálo 2:0 a připsalo si třetí vítězství v řadě.

Empoli: Bassi, Antonini, Marzoratti, Pratali, Tosto (Raggi 70), Budel, Marchisio (Marianini 85), Buscè,,,,,, Vannucchi (Moro 60), Giovinco, Saudati
Catania: Polito, Alvarez, Terlizzi, Stovini, Vargas, Edusei, Izco (Colucci 74), Baiocco, Mascara, Martinez, Spinesi
Rozhodčí: Brighi

Livorno 1:2 Neapol (74 Diamanti - 58 a 90 Calaio)

Úvod utkání nabídl neohrabaný zákrok Santacroreho, po kterém se Diego Tristan dožadoval penalty, hlavní arbitr však nechal pokračovat ve hře. Fanoušci jinak v první půli moc pohledný fotbal neviděli a mohli si klidně raději dojít pro párek. Druhá půle začala stejně jako ta první. Blasi zatáhl v pokutovém území Vidigala za dres, který si u rozhodčí vehementně stěžoval, ale pan Saccani o penaltě nechtěl ani slyšet. Na druhé straně nebezpečně hlavičkoval Sosa, Amelia se však překonat nenechal. O chvíli později si na centr naskočil Emanuele Calaio a Amelia byl tentokrát bez šance. Domácí odpověděli o 20 minut později, kdy se trefil poprvné v Serii A Alessandro Diamanti. Zdálo se, že se budou body dělit, ale ve třetí minutě nastavení zůstal Calaio opět nehlídaný a hlavou rozhodl o vítězství Neapole 2:1.

Livorno: Amelia, Grandoni, Knezevic, Galante, Balleri, Pulzetti, De Vezze, Vidigal (Diamanti 56), Pasquale, Bogdani, Tristan (Alvarez 75)
Neapol: Gianello, Santacroce, Cannavaro, Contini, Mannini, Blasi (Pazienza 69) (Bogliacino 82), Gargano, Hamsik, Savini (Rullo 89), Sosa, Calaio
Rozhodčí: Saccani

AS Řím 1:0 Fiorentina (54 Cicinho)

Šlágr kola se odehrál v Římě, kam přijela Fiorentina. Francesco Totti překonal rekord Giacoma Losiho v počtu odehraných zápasů za Giallorossi, Totti totiž nastoupil k 386. střetnutí "Vlků". Viola začala velmi aktivně, Doni skvělými zákroky vychytal Alessandra Gamberiniho i Adriana Mutua. Na druhé straně nebezpečně pálil Cicinho, Frey byl však pozorný. O chvíli později přelstil ofsajdovou past Adrian Mutu, ale Doni rumunského reprezentanta opět vychytal, navíc se nejlepší střelec Violy zranil a musel být střídán. O výsledku duelu se rozhodl 10 minut po přestávce. Vučinič sice Freye nepřekonal, ten však jeho pokus vyrazil pouze k Cicinhovi, který se postaral o rozhodující branku celého střetnutí. Na druhé straně kontroval Kuzmanovič, ale jeho dělovka jen olízla břevno. Tottiho poté vychytal Frey a v závěru viděl hrdina tohoto zápasu Cicinho druhou žlutou kartu a byl vyloučen.

AS Řím:
Doni, Cicinho, Ferrari, Mexes, Tonetto, De Rossi, Aquilani, Taddei (Perrotta 62), Vucinic (Cassetti 67), Giuly (Pizarro 79), Totti
Fiorentina: Frey, Kroldrup, Ujfalusi, Gamberini, Gobbi, Kuzmanovic, Jorgensen, Montolivo (Cacia 68), Semioli, Vieri, Mutu (Papa Waigo 43)
Rozhodčí: Morganti

Sampdoria 1:1 Inter Milan (65 Cassano - 76 Crespo)
Inter začal střetnutí lépe, ale Crespo si vylámal zuby na Castellazzim, na druhé straně Maggio nepřekonal Julia Cesara. Doria měla překvapivě tlak a zatlačila lídra letošné sezóny na jeho polovinu hřiště. Roberto Mancini pozměnil taktiku, což hře Nerazzurri výrazně prospělo. Do solidní šance se dostal Suazo, ale nedal. Sampdorii se zranil před přestávkou útočník Cladio Bellucci, čím se ofenzíva domácí mužstva výrazně oslabila. Jeho náhradník Bonazzoli skóroval hned po přestávce, branka však nebyla uznána pro ofsajd Cassana. Domácí se dočkali v 65. minutě, kdy Cassano propálil Julia Cesara. Inter odpověděl o 11. minut později. Stankovičův centr našel na zadní tyči Crespa, který hlavou překonal Castellazziho. Kromě solidního fotbalu byla ještě k vidění scénka Patricka Vieiri, který byl střídán, přičemž odmítl podat kouči Mancinimu ruku a jeho hněv odneslo několik lahví, které se proletěly vzduchem. V závěru se Interu zranil Dejan Stankovič a Julio Cesar si poradil s hlavičkou Bonazolliho.

Sampdoria: Castellazzi, Campagnaro, Lucchini, Accardi (Miglionico 79), Maggio, Delvecchio (Sammarco 64), Palombo, Franceschini, Pieri, Bellucci (Bonazzoli 42), Cassano
Inter: Julio Cesar, Maicon, Rivas, Materazzi, Maxwell (Figo 67), Zanetti, Vieira (Maniche 81), Cambiasso, Stankovic (Pele´ 84), Crespo, Suazo
Rozhodčí: Rocchi

Udinese 3:5 Neapol (28 pen a 39 pen Di Natale, 72 Floro Flores - 10 Leon, 43 Sculli, 54, 78 a 85 Borriello)

Ti, kteří brečeli, že v Itálii padá málo branek, si tentokrát i v neděli přišli na své. Udinese bylo favoritem, což mohl potvrdit v úvodu Di Natale, ale trefil pouze tyč. Poprvé uhodilo ale na druhé straně. Leon pěknou střelou překvapil Handanoviče. Di Natale hrál skvěle, ale jeho branka neplatila kvůli ofsajdu. Domácí se dočakali vyrovnání ve 28. minutě. Santos fauloval ve vápně Inlera a Di Natale se z penalty nemýlil. Ve 39. minutě Bovo zahrál v pokutovém území rukou a Di Natale ani z druhé penalty nedal Rubinhovi šanci. Poločas však nakonec skončil 2:2, když vyrovnal Sculli. Janov otočil vývoj zápasu hned po přestávce, když se krásně z otočky trefil kanonýr Marco Borriello. V 72. minutě bylo opět srovnáno, Inlerův centr umístil hlavou do brány Floro Flores. Hrdinou duelu se stal janovský útočník Marco Borriello, který v rozpětí 7 minut vstřelil dvě branky a rozhodl o vítězství Janova poměrem 5:3.

Udinese: Handanovic, Zapotocny (Pinzi 63), Felipe (Coda 46), Lukovic, Ferronetti, D´Agostino, Inler, Dossena, Floro Flores, Quagliarella, Di Natale
Janov: Rubinho, Konko, Santos, Criscito, Rossi, Paro, Juric, Fabiano, Leon (A Lucarelli 84), Borriello, Sculli (Di Vaio 74)
Rozhodčí: Orsato