Zpět na » Serie A » Gólová smršť v Turíně, prohra Juve v Reggině

Serie A - Gólová smršť v Turíně, prohra Juve v Reggině

Gólová smršť v Turíně, prohra Juve v Reggině © gazzetta.it - Nicola Amoruso

0

23.02. - Review: Sobotní zápasy přinesly dva výsledky. V prvním utkání se diváci rozhodně nenudili, a ono překvapení má co do činění hlavně s počtem branek - show s osmi góly nakonec skončila nerozhodně a smutní můžou být hlavně hráči Parmy, kteří neuvěřitelně propásli třígólové vedení. Ve druhém zápase prohrál favorizovaný Juventus gólem z penalty v poslední minutě utkání s Regginou.

Torino 4:4 Parma

(11, 68 Stellone, 45 Natali, 82 Di Michele - 28, 32 Gasbarroni, 42 Morrone, 43 Budan)

Neobyčejně gólově plodný zápas se dnes zrodil v předehrávce 24. kola Série A, ve které hostil Turín mužstvo Parmy.
Brankový účet velmi zajímavého a napínavého zápasu otevřel v 11. minutě Roberto Stellone, kterého centrem vybídl Marco Di Loreto.
Po půlhodině hry ale přišly chvíle Gasbarroniho. Ten nejprve ve 28. minutě srovnal a o pouhé čtyři minuty později se trefil krásnou střelou do růžku. Aby toho na domácí nebylo málo, další hřebíčky do rakve jim zatloukli postupně Stefano Morrone, který se trefil parádně z voleje a po něm uzavřel šílenou gólovou smršť pro Parmu Budan, jehož branka znamenala čtvrtý gól ve čtrnácti minutách. V tu chvíli by si na neprohru Turína vsadil asi jen blázen. Pokud by se takový přeci jen našel, jistě by mu udělal radost pokus Nataliho, který korigoval skóre první půle na 2:4. Turín byl po výměně stran lepší a v 68. minutě snížil na rozdíl jediné branky svou druhou trefou v zápase Stellone. 8 minut před koncem pak Di Michele, kterému se znovu začíná střelecky dařit, upravil skóre na konečných 4:4 a z jasného zápasu pro Parmu se tak stala dělba bodů.

Turín: Sereni, Comotto, Di Loreto, Natali, Pisano, Diana, Corini (Recoba 63), P Zanetti, Lazetic (Di Michele 46), Stellone, Rosina (Ventola 80)
Parma: Bucci, Zenoni, Falcone, Couto, Castellini, Mariga, Morrone, Parravicini (Cigarini 92), Pisanu, Gasbarroni (Morfeo 75), Budan (Corradi 65)
Rozhodčí: Ayroldi

Další informace o zápasu naleznete ZDE

Reggina 2:1 Juventus

(32 Brienza, 93 z pen. Amoruso - 71 Del Piero)

Bianconeri se výhrou v minulém kole opět dostali do přímého boje o druhé místo právě s poraženým AS Římem. Dnešním zápase si ale opět sami podrazili nohy. Prvního startu od začátku se dočkal Momo Sissoko, turínští se ale museli obejít bez Trezegeuta, Buffona, Iaquinty a Nocerina.
Na začátku zápasu se v šancích ocitli postupně Del Piero a na druhé straně Modesto s Amorusem, kterého ale tělem odstavil Chiellini. Ve 27. měl velkou šanci po Del Pierově přímém kopu Sissoko, z blízky ale přestřelil. Poté se potvrdilo známé "nedáš - dostaneš" a o několik okamžiků později se trefil po chybě právě Sissoka Brienza. Následně se dožadoval Pavel Nedvěd odpískání pokutového kopu, ale marně. Ve druhém poločase se Juventus snažil vyrovnat, ale dlouho se mu to nedařilo. Hodně vidět byl Alex Del Piero a byl to právě on, který srovnal skóre v 71. minutě. Hosté dále tlačili, aktivní byl i Nedvěd s Camoranesim. Posledně jmenovaný mířil hlavičkou pět minut před koncem jen velmi těsně mimo tyče Campagnolovi branky. V nastaveném čase přišla rozhodující situace v pokutovém území hostů. Sissoko nešťastně při pokusu o odkop trefil Amorusa a i přes velké protesty byla nařízena penalta. K té se postavil sám faulovaný a poslal Belardiho na opačnou stranu - 2:1. Za protesty byl ještě následně vyloučen Zanetti.

Reggina: Campagnolo, Lanzaro, Valdez, Aronica, Cirillo, Cascione (Tognozzi 63), Barreto, Modesto (Costa 82), Vigiani, Brienza (Makinwa 86), Amoroso
Juventus: Belardi, Grygera (Salihamidzic 61), Legrottaglie, Chiellini, Molinaro, Camoranesi, C Zanetti, Sissoko, Nedved, Del Piero, Palladino
Rozhodčí: Dondarini