Zpět na » Serie A » Fiorentina potvrdila roli favorita, Lazio deklasovalo Atalantu

Serie A - Fiorentina potvrdila roli favorita, Lazio deklasovalo Atalantu

Fiorentina potvrdila roli favorita, Lazio deklasovalo Atalantu © -

0

17.02. - Review: V nedělních zápasech 23. kola se opět zrodilo několik zajímavých výsledků. Asi největším překvapením je vítězství Empoli v Neapoli. Fiorentina porazila Catanii, Lazio rozstřílelo Atalantu a Udinese si veze všechny body z Regginy.

Janov 0:1 Sampdoria (87 Maggio)

První šance utkání přišla ve 26. minutě, když Cassano vybídl do šance Maggia, který ale výborně vyběhnuvšího Rubinha nepřekonal. Cassano hrál prostě skvěle a Maggio zahazoval jednu šanci za druhou. V 61. minutě viděl druhou žlutou kartu domácí Danilo a šel předčasně pod sprchy. Christian Maggio zlomil smůlu tři minuty před koncem, kdy ho našel skvělou přihrávkou Cassano a hostují hráč rozhodl o vítěství Dorie 1:0.

Janov: Rubinho, Konko, De Rosa, Criscito, Rossi (Bovo 67), Paro, Juric, Danilo, Milanetto (A Lucarelli 64), Borriello, Di Vaio (Figueroa 49)
Sampdoria: Castellazzi, Campagnaro, Sala, Accardi, Maggio, Delvecchio (Volpi 68), Palombo, Franceschini, Pieri, Cassano (Ziegler 90), Bellucci
Rozhodčí: Rizzoli

Siena 0:0 Turín

V Sieně toho nebylo moc k vidění. 100. zápas v drese Granata oslavil Alessandro Rosina. Siena začala výborně, ale ani hlavička Stelloneho, ani střela Zanettiho za Sereniho zády neskončily. Poté nebezpečně pálil Maccarone, turínský gólman však chytal skvěle. Když po přestávce chytil Sereni i tutovku Stellonovi a pokus Portanovi, zápas skončil bezbrankovou remízou 0:0.

Siena: Manninger, Bertotto, Rossettini, Portanova, De Ceglie, Jarolim, Codrea, Kharja (Alberto 70), Locatelli, Maccarone (Riagno´ 62), Frick (Forestieri 79)
Turín: Sereni, Motta, Di Loreto, Natali, Pisano, Rosina (Bjelanovic 75) (Lazetic 80), Zanetti, Grella, Barone, Stellone (Recoba 65), Di Michele
Rozhodčí: Bergonzi

Neapol 1:3 Empoli (37 Mannini - 21 a 65 Pozzi, 81 Budel)

V úvodu zápasu chtěl Nicola Pozzi penaltu za střet s Cannavarem, ale hostující hráč se dočkal o několik minut později, když se trefil po pasu Sebastiana Giovinca. Domácí odpověděli střeleckým pokusem Marka Hamšíka, který ale byl nepřesný. Domácí vyrovnali ve 37. minutě. Empoli rozehrálo přímý volný kop, míč se odrazil k Lavezzimu, který obloučkem našel Manniniho, který se z blízkosti nemýlil. Po odpískání prvního poločasu se v tunelu odehrála roztržka mezi Zalayetou a Piccolem a oba byli vyloučeni. Empoli šlo opět do vedení v 65. minutě, kdy chyboval Cannavaro a Busce nabídl tutovku Pozzim, který vstřelil svou druhou branku v zápase. V 74. minutě byl dalším vyloučeným Domizzi, který nedovoleně zastavil Giovinca, který se sám řítil do jasné šance. Tečku za utkáním udělal v 80. minutě Budel, který uzavřel skóre na konečných 3:1 pro Empoli.

Neapol: Gianello, Grava, Cannavaro, Domizzi, Savini, Blasi, Pazienza, Hamsik (Sosa 59), Lavezzi, Mannini (Santacroce 77), Zalayeta
Empoli: Bassi, Antonini, Marzoratti, Piccolo, Tosto, Busce´, Marianini, Marchisio (Pratali 46), Budel, Giovinco (Saudati 83), Pozzi (Moro 66)
Rozhodčí: Mazzolen

Fiorentina 2:1 Catania (40 Kuzmanovič, 71 Mutu - 60 Vargas)

Fiorentina chtěla na čtvrté příčce odskočit Milanu, který na Violu bodově dotáhl. Diváci si museli počkat na první branku až do 40. minuty, kdy se hlavou trefil domácí Zradko Kuzmanovič. Poté byl Mutuův přímý kop byl zbokován Silvestrim, následná střela Pazziniho nemířila přesně. Domácím se zranil gólman Frey a místo něho se do branky postavil Vlada Avramov, který musel čelit Silvestriho přímému kopu. Catania vyrovnala v 60. minutě, kdy se prosadil Vargas, hostující nadšení trvalo ovšem jenom 11. minut, kdy se nádhernout střelou z 30. metrů trefil Adrian Mutu a rozhodl o výhře "Fialek" 2:1.

Fiorentina: Frey (Avramov 55), Potenza, Dainelli, Gamberini, Pasqual, Donadel, Montolivo (Jorgensen 65), Kuzmanovic, Santana (Semioli 76), Mutu, Pazzini
Catania: Polito, Alvarez, Silvestri, Stovini, Vargas, Baiocco, Izco, Biagianti (Mascara 46), Martinez, Pia´, Colucci
Rozhodčí: Banti

Palermo 2:1 Cagliari (23 Cavani, 45 Jankovič - 51 Cavani vl.)

Jako první zahrozili hosté, ale pokus Foggii nemíříl přesně. Poté fantasticky zákrok předvedl Fontana po pokusu Jedy, který šel pod břevno, palermský brankář si vysloužil za zákrok potlesk i od protihráčů. Hosté měli převahu, ale Palermo střílelo branky. Přímý kop Boska Jankoviče se odrazil zpátky k Tavanovi, který centrem našel Cavaniho, který otevřel skóre utkání. Pět minut před koncem prvního poločasu zvýšili domácí vedení. Cavani s Cassanim zakombinovali s Jankovičem a ten prostřelil Storariho podruhé. Hosté se vrátili zpátky do zápasu chvíli po přestávce, když si vlastní branku vstřelil Cavani. Palermo si ale vítězství pohlídalo a zvítězilo 2:1.

Palermo: Fontana, Zaccardo, Biava, Barzagli, Cassani, Tedesco (Caserta 77), Migliaccio, Simplicio, Balzaretti, Jankovic, Cavani
Cagliari: Storari, Ferri (Pisano 32), Lopez, Bianco, Agostini, Biondini (Fini 46), Conti, Parola, Foggia, Jeda (Acquafresca 75), Matri
Rozhodčí: Morgant

Lazio 3:0 Atalanta (26 pen a 88 pen. Rocchi, 56 Panděv)

Lazio začalo aktivně, Panděv našel centrem Rocchiho, jehož střelu zblokoval Coppola. Poté Panděv vybídl do šance Manfrediniho, kterého nedovoleně zastavil Copolla a Rocchi z následné penalty poslal domácí do vedení. O chvíli později nebezpečně z 25 metrů pálil Ledesma. V 56. minutě zvýšil náskok Římanů Panděv. Na druhé straně předvedl akrobatický zákrok Ballotta po střele Doniho. V závěru zápasu Pellegrino fauloval Bianchiho a Rocchi z penalty zvýšil na konečných 3:0.

Lazio: Ballotta, Behrami, Siviglia, Cribari, Radu, Mudingayi (Dabo 89), Ledesma, Manfredini, Mauri (De Silvestri 84), Pandev (Bianchi 79), Rocchi
Atalanta: Coppola, Belleri, Manfredini, Pellegrino, Bellini, Ferreira Pinto (Guarente 46), De Ascentis, Tissone, Langella (S Inzaghi 51), Doni, Floccari (Muslimovic 65)
Rozhodčí: Girardi

Reggina 1:3 Udinese (76 Modesto - 8 Pepe, 63 a 90 Di Natale)

Po osmi minutách šli hosté do vedení. Gaetano D´Agostiny rozehrál volný kop, míč se odrazil k nehlídanému Pepepu a ten zvoleje prostřelil Campagnola. Hosté byli velmi aktivní a domácí gólman měl hodně práce s pokusy Floro Florese a Di Nataleho. Dalším akrobatickým zákrokem vychytal pokus Inlera a domácí hráči mu mohli děkovat, že je udržel ve hře. To se ale změnilo v 65. minutě, kdy tutovku proměnil Di Natale. Reggina se vrátila do utkání v o 15. minut později, kdy se krásně trefil do šibenice Modesto. Di Natale ovšem v závěru pravačkou pojistil výhru Udinese na 3:1.

Reggina: Campagnolo, Lanzaro, Valdez, Aronica, Modesto, Missiroli (Brienza 46), Barreto, Cozza, Vigiani, Amoruso, Makinwa (Ceravolo 62)
Udinese: Handanovic, Zapata, Felipe, Lukovic, Ferronetti, D´Agostino, Inler, Dossena, Pepe, Floro Flores (Candreva 83), Di Natale