Zpět na » Serie A » 22. kolo ukázalo další mladou hvězdičku

Serie A - 22. kolo ukázalo další mladou hvězdičku

22. kolo ukázalo další mladou hvězdičku © -

0

12.02. - Možná nová hvězda? - Alberto Paloschi si prožil další z výjimečných debutů mladých útočníků AC v této sezóně. Možná druhý dech? - David Di Michele se po dlouhém střeleckém půstu trefil hned dvakrát a měl lví podíl na výhře svého nynějšího týmu nad tím bývalým.

Hráč kola: Alberto Paloschi (AC Milán)
Vypadá to, že ač se ze mnoha stran (povětšinou fanoušků ostatních klubů Série A) hodně často ozývají posměšné hlášky na "postarší" charakter hráčů AC Milánu, klub má rozhodně co nabídnout, i co se týče jejich nadějných mladíků. Po rozruchu, který nedávno způsobil svými výkony Mario Balotelli v dresu Interu, se nyní hodně mluví i o skvělém debutu jiného mladíka z Milána - Alberta Paloschiho. Osmnáctiletý hráč se dostal do utkání díky neúčasti potrestaného Gilardina a zraněného Pata v 63. minutě a jen o pár vteřin později se mu splnil jeden z jeho snů. Po dvaceti vteřinách pobytu na hřišti si krásně naběhl za obránce a napálil skákající míč z voleje z hranice šestnáctky přímo k protilehlé tyči branky Alexe Manningera. V dalším průběhu zápasu navíc nastřelil tyč, hodnocen byl velmi pěknou průměrnou známkou 7,63 a dostal se samozřejmě i do sestavy kola.

Osobnost kola: David Di Michele (Turín)
Zkušený italský útočník, který působí v Sérii A již devátou sezónu (osmou v řadě, když poprvé italskou nejvyšší soutěž okusil v sezóně 98/99, ale jeho Salernitana sestoupila do Série B), se tuto sezónu hodně trápí. Hráč, který prožil asi nejlepší sezónu v Udinese (04/05), kde dal ve 37 zápasech 15 branek a byl poté pozván i do italské reprezentace, zatím v tomto ročníku neskóroval, ale ve 22. kole ukázal, že ještě góly dávat umí. Jeho nynější klub z Turína doma hostil Palermo, kde Di Michele působil předešlé dvě sezóny, ale do základní sestavy se nedostal. Na hřiště se dostal v 52. minutě, ale po půlhodince už měl na svém kontě dva zásahy. Nejprve ale přihrál na vyrovnávací gól Dianovi, o deset minut později se prosadil pěknou střelou po zemi, kterou zakončil rychlý protiútok, a o dalších deset minut později pojišťoval a pečetil na konečných 3:1, to si naběhl do pokutového území a zkušeně si obešel Fontanu, aby mohl zakončit do prázdné branky.

Tým kola: AC Turín
Turínští již 5 zápasů v řadě doma nevyhráli a nyní je čekal nepříjemný zápas proti Palermu. To šlo také zásluhou Amauriho do vedení, ale 3 krásné branky (na které bych se doporučoval podívat ve videích) domácích ve druhém poločase znamenaly nakonec konečně zisk 3 bodů.

Zklamání kola: Joaquin Larrivey (Cagliari)
Vybrat zklamání kola bylo těžké, ale přihlédneme-li i k jeho dalším výkonům, tentokrát "vítězí" tento argentinský útočník ve službách Cagliari. Jako posila přišel z Huracánu, ale v dosavadním průběhu ligy se z devatenácti zápasů ani jedenkrát neprosadil a zapsal se tak jen dvěmi žlutými a jednou červenou kartou. Ani v tomto kole nebyl jeho výkon uspokojivý a hřiště opouštěl už v 57. minutě.