Zpět na » Serie A » Juventus vyhrál v Udinese, AC Milan porazil Sienu

Serie A - Juventus vyhrál v Udinese, AC Milan porazil Sienu

Juventus vyhrál v Udinese, AC Milan porazil Sienu © goal.com - Juventus

0

10.02. - Review: 22. kolo Serie A opět nabídlo několik zajímavých duelů. Juventus si ze hřiště Udinese odváží všechny body za výhru 2:1, Rossoneri potvrdili roli favorita a i přes rozsáhlou marodku si poradili se Sienou. Naopak zaváhalo Lazio, které trochu překvapivě prohrálo na hřišti Empoli 0:1.

Cagliari 1:1 Parma

(34 Jeda - 36 Reginaldo)

Zápas dvou týmů ohrožených sestupem byl k vidění v Cagliari. Kouč hostů Domenico Di Carlo by případným neúspěchem s největší pravděpodobností v Parmě skončil. A byli to hosté, kteří si vytvořili v úvodu utkání šance, ale Lucarelli nezamířil přesně. Na druhé straně zkoušel štěstí z přímého kopu Daniele Conti. První branka zápasu padla ve 34. minutě, kdy Jeda napřáhl z 20 metrů a nedal Buccimu šanci. Odpověď hostů přišla zhruba za dvě minuty kdy se střela Reginalda odrazila od nohy obránce Lopeze a skončila v domácí brance. Poté opět zahrozil Reginaldo, Bucci si tentokrát s jeho pokusem poradil. Ve druhé půli měli domácí hned několik šancí, ale nedokázali je využít. Parmě se v závěru zápasu zranil Cristiano Lucarelli. Oba týmy se tak nakonec rozešly smírně 1:1.

Cagliari: Storari, Ferri, Lopez, Bianco, Agostini, Biondini (Fini 89), Conti, Parola, Cossu (Foggia 69), Jeda, Larrivey (Matri 57)
Parma: Bucci, Coly, Falcone, Couto, Zenoni, Dessena (Mariga 84), Cigarini (Parravicini 75), Morrone, Castellini, C Lucarelli (Corradi 66), Reginaldo
Rozhodčí: Rizzoli

Bližší informace o zápase naleznete zde:

Turín 3:1 Palermo (60 Dianna, 71 a 81 Di Michele - 36 Amauri)

Velmi zajímavý duel se odehrál v Turíně, kam zavítalo Palermo, které začalo zápas velmi aktivně. Miccoli nebezpečně mířil z přímého kopu, ale Sereni si s jeho střelou poradil. Po půl hodině byli hosté odměněni za svou aktivitu úvodní brankou utkání, když nádherné sólo předvedl kanonýr Amauri a přesně zamířil. Domácí vyrovnali po změně stran v 60. minutě, kdy Comotto dlouhým centrem našel Di Micheleho, který nahrál volnému Dianovi a ten prostřelil Fontanu. Palermo nezvládlo závěr utkání. V 71. minutě otočil skóre Di Michele, následně se nechal zbytečně vyloučit Amauri, který viděl druhou žlutou kartu. Výsledek utkání upravil v závěru druhou trefou Di Michele.

Turín: Sereni, Comotto, Di Loreto, Lanna, Pisano, Diana (Motta 87), Grella, Barone (Corini 73), Lazetic (Di Michele 52), Stellone, Rosina
Palermo: Fontana, Cassani, Barzagli, Biava, Balzaretti, Simplicio (Jankovic 77), Guana, Migliaccio, Caserta (Cavani 77), Miccoli (Bresciano 89), Amauri (75 ČK)
Rozhodčí: Gava

Sampdoria 2:0 Neapol (76 Delvecchio, 81 Franceschini)

Střetnutí začala lépe Neapol, ale střela Manniniho, ani Lavezziho volný kop v brance domácích neskončily. Poté se do hry začali dostávat hráči Dorie, Bellucci z přímého kopu prověřil Gianella. Druhý poločas nepřinesl změnu hry, utkání bylo celkem nudné, oba týmy často rozdávaly nepřesné přihrávky. V 76. minutě šli domácí do vedení. Skvěle hrál opět Antonio Cassano, který celou akci začal, Bellucciho střelu zastavilo břevno, míč se však odrazil k volnému Delvecchiovi a ten se nemýlil. Na druhé straně protáhl Castellazziho Mariano Bogliacino. Sampdoria rozhodla utkání o pět minut později, kdy Delvecchiho našel centrem Daniela Franceschiniho, který uzavřel skóre na konečných 2:0.

Sampdoria: Castellazzi, Campagnaro, Gastaldello (Sala 28), Accardi, Maggio, Palombo, Delvecchio (Ziegler 90), Franceschini, Pieri, Bellucci (Bonazzoli 83), Cassano
Neapol: Gianello, Santacroce, Contini, Grava, Blasi, Hamsik (Bogliacino 62), Gargano, Pazienza, Mannini, Zalayeta, Lavezzi
Rozhodčí: Giannoccaro

Udinese 1:2 Juventus (6 Dossena - 60 Camoranesi, 76 Iaquinta)

Šlágr kola byl k vidění v Udinese, kam zavítal Juventus Turín. Domácí otevřeli skóre již v 6. minutě, kdy Buffon vyrazil pokus Quagliarelly před Dossenu, pro kterého nebyl problém doklepnout míč do branky. Domácí dominovali zápasu a Gigi Buffon měl co dělat, aby neinkasoval podruhé. Juventus začal lépe druhou půli a po hlavičce Trezegueta v 60. minutě, nasměroval míč za záda Handanoviče Mauro Camoranesi. Poté předvedl senzační zákrok Gigi Buffon po střele Floro Florese. "Stará dáma" otočila vývoj utkání v 76. minutě, kdy Pavel Nedvěd vybídl do úniku Vincenza Iaquintu, který přelstil ofsajdovou past a pravačkou přesně zamířil. Juventus si tak z Udinese odváží všechny body.

Udinese: Handanovic, Zapata, Coda, Lukovic, Ferronetti (Candreva 88), Inler, D’Agostino, Dossena, Floro Flores, Quagliarella, Di Natale
Juventus: Buffon, Zebina, Legrottaglie, Chiellini, Molinaro, Camoranesi (Sissoko 86), Nocerino (Palladino 70), Zanetti, Nedved, Trezeguet (Iaquinta 74), Del Piero
Rozhodčí: Rocchi

Livorno 1:1 Janov (15 Tavano - 83 Di Vaio)

Livorno vstoupilo do utkání skvěle a už v 16. minutě šlo do vedení díky trefě Francesca Tavana, který se tak přidal už svou desátou branku v sezóně. Na druhé straně Marco Grandoni neuhlídal Borriella a Amelia musel likvidovat volej z kopačky janovského kanonýra. Ve druhém poločase se hrál nudný fotbal až do 75. minuty, kdy zastavil Santos nedovoleně Tavana a po druhé žluté kartě šel předčasně pod sprchy. I přes oslabení Janov dokázal srovnat skóre díky trefě Di Vaia. Janov si tak z Livorna odváží bod za remízu 1:1.

Livorno: Amelia, Grandoni, Knezevic, Galante, Balleri, Pulzetti, De Vezze, A Filippini (Diamanti 85), Pasquale, Tavano, Tristan (Bogdani 74)
Janov: Rubinho, Bovo (Di Vaio 28), Santos (75 ČK), Criscito, Rossi (Sculli 52), Paro, Konko, Juric, Danilo (Figueroa 72), Borriello, Sculli
Rozhodčí: Romeo

Empoli 1:0 Lazio (7 Vannucchi)

O výsledku zápasu mezi Empoli a Laziem se rozhodlo už po sedmi minutách, když se parádně z přímého kopu trefil kapitán domácích Ighli Vannucchi. Hosté kontrovali pokusy Gorana Panděva a Tommasa Rocchiho, které však neměly přesné paramatry. Ve druhé půli si Lazio vytvořilo mírný tlak, ale duo útočníků Rocchi - Panděv nemělo štěští. Hosté se trápili, což psychicky neunesl obránce Lazia Aleksandr Kolarov, který ošklivě fauloval Marianiniho a byl vyloučen. Empoli tak získalo důležité tři body do tabulky.

Empoli: Bassi, Raggi, Marzoratti, Piccolo, Antonini, Budel (Moro 64), Marchisio (Tosto 92), Marianini, Giovinco (Abate 65), Vannucchi, Pozzi
Lazio: Ballotta, Rozenhal (Baronio 76), Siviglia, Cribari, Kolarov (89 ČK), Vignaroli, Dabo (Bianchi 63), Ledesma, Mauri (Manfredini 74), Pandev, Rocchi
Rozhodčí: Rosetti

AC Milan 1:0 Siena (63 Paloschi)

Rossoneri začali střetnutí volejem Jankulovskiho, který ale ze sedmi metrů netrefil branku. Poté nebyl uznán gól hostům kvůli spornému ofsajdu, ve kterém se ocitl Tomas Locatelli. Velmi aktivní byl domácí Serginho, který rozdával přesné pasy a po jednom z nich střílel uzdravený Ronaldo, Manninger však jeho pokus vykryl. V 51. minutě měli hosté největší šanci utkání, když střílel nepřesně pravoučkou Frick před odkrytou brankou domácích. Rossoneri zachránil v 63. minutě teprve 18letý Alberto Paloschi, který hned po 13 sekundách, co vystřídal Serginha, nádhernou střelou vymetl pavučiny Manningerovy svatyně. V závěru zápasu byl ještě vyloučen hostující Vergassola, když zastavil v jasné gólové šanci Inzaghiho, který by se jinak řítil sám na branku. Poté Kalač předvedl výborný zákrok po Frickově hlavičce a zachránil tak tři body na San Siru.

AC Milan: Kalac, Cafu, Nesta (Bonera 46), Maldini, Jankulovski, Brocchi, Ambrosini, Pirlo, Serginho (Paloschi 63), Ronaldo (Seedorf 46), Inzaghi
Siena: Manninger, Rossettini, Portanova, Loria, De Ceglie, Jarolim (Kharja 73), Codrea, Vergassola (82 ČK), Locatelli (Forestieri 75), Maccarone, Frick
Rozhodčí: Orsato