Zpět na » Serie A » Fiorentina ztratila v nastavení výhru, AS Řím si připsal 3 body

Serie A - Fiorentina ztratila v nastavení výhru, AS Řím si připsal 3 body

Fiorentina ztratila v nastavení výhru, AS Řím si připsal 3 body © -

0

09.02. - V dnešních zápasech to vypadalo na dvě vítězství favorizovaných týmů, Muslimovic však byl v prvním utkání proti a zařídil, po vývoji utkání, cennou remízu pro svou Atalantu. Ve druhém utkání si AS Řím pohlídal zisk 3 bodů a upevnil své postavení v tabulce po gólech Panucciho a Manciniho.

Atalanta - Fiorentina 2:2

(30, 90 Muslimovic - 29 Pazzini, 60 Semioli)

Fiorentinu určitě hodně mrzí promrhané vedení. Atalantě se dvakrát podařilo srovnat skóre, dvakrát byl střelcem Muslimovic.
Viola potřebuje sbírat co nejvíce bodů, aby udržela AC co nejvíce za nimi, dnešní zápas pro ně byl tříbodový, ale nakonec je vše jinak.
Na hřišti vyběhli hosté bez svého nejlepšího hráče, Mutu byl totiž zraněný, Atalantě chyběl mimo jiné i suspendovaný Cristiano Doni. Fiorentina šla do vedení po brance Pazziniho, který se tak po centru Montoliva odvděčil trenérovi za šanci nastoupit místo zraněného Mutua. Z vedení se však se spoluhráči radoval pouhou minutu, na druhé straně se totiž po rohovém kopu dostal k míči nekrytý Muslimovic a volejí napálil míč do branky. Úspěšný střelec branky byl pak faulován Ujfalušim, který si tak bude muset odpočinout v zápase s Catanií. V 60. minutě vstřelil Franco Semioli svou první branku a dlouho to vypadalo, že bude i vítězná. Naneštěstí pro hosty založil Simone Inzaghi v nastaveném čase protiútok, po kterém si míč vyměnil Muslimovic s Tissonem a prve jmenovaný upravil na konečných 2:2.

Atalanta: Coppola, Manfredini (Belleri 26), Muslomivic, De Ascentis, Rivalta, Tissone, Langella (S Inzaghi 66), Pellegrino, Capelli, Ferriera Pinto, Floccari (Paolucci 76)
Fiorentina: Frey, Ujfaluši, Dainelli, Gamberini, Pasqual, Montolivo, Donadel, Kuzmanovic (Jorgensen 67), Santana, Pazzini (Vieri 73), Semioli
Rozhodčí: De Marco

Bližší informace o zápase naleznete zde:

AS Řím - Reggina 2:0 (21 Panucci, 76 Mancini)

AS se muselo vypořádat s překvapivým přídělem od Sieny a i když výkon nebyl nic extra, 3 body zůstávají doma. Panucci byl hodně aktivní i dopředu, jako obvykle se činil v hlavičkových soubojích a hlavou vstřelil i první gól zápasu, když ho centrem na zadní tyči našel Totti. AS si vytvářel i další šance, ale do přestávky se již skóre neměnilo. Naopak Aquilani nebyl daleko od dopravení míče do vlastní sítě. Reggina se v druhé půli začala prosazovat více, ale právě v té době přišla druhá rána. Právě když byl Řím pod tlakem, mohli domácí fanoušci jásat po krásném sólu Giulyho, který si obešel čtyři hráče hostů a naservíroval míč Mancinimu, který pojistil vedení svého klubu.

AS Řím: Doni, Cicinho, Panucci, Mexes, Cassetti, De Rossi, Aquilani, Taddei (Tonetto 65), Giuly (Perrotta 84), Mancini, Totti (Vucinic 75)
Reggina: Campagnolo, Lanzaro, Valdez, Aronica, Modesto, Missiroli, Barreto, Tognozzi (Cozza 77), Vigiani (Amoruso 53), Brienza, Ceravolo (Makinwa 46)
Rozhodčí: Banti