Zpět na » Serie A » Siena deklasovala AS Řím, Juve ztratilo body s Cagliari

Serie A - Siena deklasovala AS Řím, Juve ztratilo body s Cagliari

Siena deklasovala AS Řím, Juve ztratilo body s Cagliari © goal.com - Siena

0

03.02. - Review: Výsledky nedělních odpoledních zápasů přinesly několik velkých překvapení. Asi největším je remíza Cagliari na hřišti Juventusu Turín. Siena doma zaskočila AS Řím a favorita přejela rozdílem třídy. Lazio po dlouhé opět vyhrálo a Turín si veze z Regginy všechny body.

Janov 2:1 Catania (14 Danilo, 71 Borriello pen. - 59 Bovo vl.)

Úvodní gól zápasu padl již ve 14. minutě, kdy svou první branku v Serii A vstřelil Brazilec Danilo, který dorazil do brány střelu Borriella. Hosté se vyrovnání dočkali po hodině hry. Bovo chtěl centr Silvestriho odvrátit do autu, ale míč nechtěně umístil za záda svého brankáře. Catania se z branky radovala pouze 12 minut. Terlizzi zahrál ve vápně rukou po hlavičce Borriella, který sám nařízenou penaltu proměnil a připsal si tak svoji už dvanáctou trefu v letošní sezóně.

Janov: Scarpi, Konko, Bovo, Santos, Criscito, Rossi (A Lucarelli 80), Paro, Juric, Danilo, Borriello (Sculli 84), Figueroa (Di Vaio 74)
Catania: Polito, Sardo, Terlizzi, Stovini, Silvestri, Baiocco, Biagianti (Izco 53), Tedesco (Morimoto 53), Colucci, Spinesi (Pia´ 80), Mascara
Rozhodčí: Velotto

Bližší informace o zápase naleznete zde:

Inter 1:0 Empoli (34 Ibrahimovič pen.)

Očekávalo se hladké vítězství leadra letošní sezóny, protože se Empoli v posledních zápasech výsledkově trápilo. Papírové předpoklady se začaly naplňovat ve 34. minutě, kdy rozhodčí odpískal ruku Vannucchiho po Stankovičově střele, kterou následně proměnil Zlatan Ibrahimovič. O chvíli později šel předčasně pod sprchy domácí Patrick Vieira, který viděl druhou žlutou kartu a byl vyloučen. Těsně před koncem rozhodčí odpískal druhou penaltu, tentokrát v neprospěch Nerazzurri, kdy Materazzi fauloval Saudatiho, ale Julio Cesar Saudatiho penaltu chytil a zachránil tak svůj tým.

Inter: Julio Cesar, Zanetti, Burdisso, Materazzi, Chivu, Vieira (39 ČK), Cambiasso, Stankovic (Rivas 48), Jimenez (Maxwell 46), Ibrahimovic, Cruz (Suazo 55)
Empoli: Bassi, Raggi, Marzoratti (Abate 59), Piccolo, Antonini, Marianini, Moro (Saudati 55), Vannucchi, Budel, Busce, Pozzi
Rozhodčí: Tagliavento

Juventus 1:1 Cagliari (56 Nedvěd - 55 Bianco)

"Stará dáma" vstupovala do zápasu s jasnou vidinou tří bodů. Cagliari však zopakovalo výkon z minulého utkání a neodjíždí z Turína s prázdnou. Postaral se o to hlavně Bianco, který v 55. minutě šokoval Turín, když dorazil do branky Contiho hlavičku po rohové kopu. Juventus však odpověděl bleskurychle. Pavel Nedvěd se z 20 metrů opřel do míče a perfektní střelou překonal Storariho. Juventus doplatil na zahazování šancí a pouze remizoval s Cagliari 1:1.

Juventus: Belardi, Salihamidzic, Legrottaglie, Grygera, Molinaro, Palladino (Camoranesi 46), Nocerino, Tiago (Sissoko 67), Nedved, Del Piero, Trezeguet
Cagliari: Storari, Ferri, Lopez (Canini 16), Bianco, Agostini, Conti, Parola, Fini, Foggia (Cossu 46), Jeda, Larrivey (Acquafresca 70)
Rozhodčí: Giannoccaro

Lazio 2:1 Sampdoria (37 Mauri, 77 Rocchi - 45 Cassano)

Lazio na vítězství čekalo 5 zápasů a konečně se dočkalo. V základu nebyl David Rozehnal, který si odbyl svůj debut až pět minut před koncem, když střídal Mauriho. Právě tento hráč se postaral o úvodní branku zápasu. Ve 38. minutě domácí zahrávali rohový kop, míč odvrátil Pieri do míst, kde byl Mauri, a ten se nemýlil. Hosté vyrovnali těsně před přestávkou, když míč napálil pod břevno Ballottovy branky Cassano. Lazio se však nakonec přece jenom radovalo z vítězství. V 77. minutě zakombinoval Rocchi s Panděvem a překonal podruhé Castellazziho.

Lazio: Ballotta, Behrami, Siviglia, Cribari, Radu, Mudingayi, Ledesma, Dabo (Manfredini 51), Mauri (Rozenhal 85), Rocchi (Tare 93), Pandev
Sampdoria: Castellazzi, Campagnaro, Accardi, Maggio, Palombo, Volpi (Delvecchio 16), Franceschini (Bonazzoli 80), Pieri (Ziegler 86), Cassano, Bellucci
Rozhodčí: Orsato

Parma 2:3 Atalanta Bergamo (39 Lucarelli, 90 Gasbarroni pen. - 18 Pellegrino, 55 Bellini, 68 Floccari)

Nejvíce branek viděli diváci v Parmě. Už v 18. minutě otevřel skóre hostující Pellegrino, který si nejvýše vyskočil na přímý volný kop Guarenteho a hlavičkou překonal Bucciho. Parma mohla vyrovnat ve 34. minutě, kdy byl ve vápně stažen Luccarelli, ale ten penaltu nedal. Bývalý útočník Šachťoru Doněck a Livorna se dočkal o chvíli později, když si naskočil na Cigariniho centr a hlavou přesně zamířil. Po změně stran šli do vedení opět hráči Bergama, když v 55. minutě zakroutil přímý volný kop Bellini do šibenice Bucciho branky. O chvíli později Atalanta vedla už o dvě branky, kdy se trefil Sergio Floccari. Kosmetickou úpravu výsledku udělal v 90. minutě Andrea Gasbarroni z penalty.

Parma: Bucci, Zenoni, Falcone, M Rossi, Castellini, Reginaldo (Gasbarroni 70), Mariga, Cigarini, Pisanu, Corradi (Budan 64), C Lucarelli
Atalanta: Coppola, Rivalta, Carrozzieri (Capelli 58), Pellegrino, Bellini, Ferreira Pinto, De Ascentis, Guarente, Langella (S Inzaghi 46), Doni, Floccari (Padoin 83)
Rozhodčí: Damato

Reggina 1:3 Turín (59 Amoruso - 24 pen. a 66 pen., 35 Stellone)

Mírným favoritem zápasu byla Reggina, která chtěla odčinit středeční porážku v dohrávce 15. kola, kdy doma nestačila na AC Milan. Vše ale vzalo za své už ve 24. minutě, kdy Cirillo fauloval v pokutovém území Lazetiče a Rosina nařízenou penaltu proměnil. O 11 minut později Turín vedl již o dvě branky, když se levačkou trefil Roberto Stellone. Reggina zkorigovala střetnutí po přestávce, když hlavou přesně zamířil Amoruso, který si naskočil na přímý volný kop a skvěle oslavil svůj návrat po zranění. Turín ale nepřipustil zvrat v ději a v 66. minutě šel opět do dvoubrankového vedení. Podle postranního rozhodčího Valdez postrčil Comotta a kopala se druhá penalta, kterou opět proměnil Rosina. Turín tak zhruba po třech měsících opět slavil vítězství.

Reggina: Campagnolo, Lanzaro, Valdez, Cirillo, Tognozzi (Halfredsson 52), Cozza, Missiroli, Modesto, Vigiani (Amoruso 52), Brienza, Ceravolo (Stuani 65)
Turín: Sereni, Motta (Comotto 55), Di Loreto, Natali, Pisano, Diana, Grella, Corini (Bottone 78), Lazetic, Rosina, Stellone (Di Michele 73)
Rozhodčí: Morganti

Siena 3:0 AS Řím (11 Vergassola, 43 Tonetto vl., 83 Frick)

AS Řím chtěl navázat na své předešlé výkony, ale zaspal začátek zápasu. Bývalý hráč Giallorossi Houssine Kharja našel centrem Simone Vergassola, který half-volejeme překonal Doniho. Těsně před přestávkou domácí zvýšili své vedení, když si vlastní branku vstřelil Tonetto. Siena svého soupeře přehrávala a tečku za zápasem udělal v 83. minutě Frick, který se trefil do růžku hostující branky. AS Řím tak překvapivě prohrál v Sieně 0:3.

Siena: Manninger, Rossettini, Loria, Portanova, De Ceglie, Jarolim, Vergassola, Codrea, Kharja (Coppola 63), Frick (Alberto 91), Maccarone (Rigano´ 81)
AS Řím: Doni, Cassetti, Ferrari, Mexes, Tonetto, De Rossi (Aquilani 79), Pizarro, Taddei (Vucinic 51), Perrotta (Giuly 63), Mancini, Totti
Rozhodčí: Dondarini