Zpět na » Serie A » Coppa Italia: AS Řím v semifinále

Serie A - Coppa Italia: AS Řím v semifinále

Coppa Italia: AS Řím v semifinále © -

0

29.01. - Coppa Italia: Amantino Mancini zopakoval svůj výkon z víkendového zápasu proti Palermu a i v úterý díky jeho trefě AS Řím vyhrálo. Toto vítězství navíc znamenalo postup Giallorossi do semifinále italského poháru.

AS Řím 1:0 Sampdoria Janov (61 Mancini)

O Brazilci, o kterém se během ledna tolik spekulovalo, že opustí Řím, se stává klíčový hráč "Vlků" posledních zápasů. AS v první zápase v Janově uhrál remízu 1:1 a v odvetě měl výhodu domácího prostředí. Na začátku zápasu nejdříve zahrozil Mancini po Taddeiově centru. V 11. minutě musel být střídán brankář Gianluca Curci kvůli zranění stehenního svalu. Hra byla vyrovnaná a oba týmy se zastřelovaly, za domácí zkoušeli své pokusy Totti a Giuly, za hosty Maggio a Sergio Volpi z přímého volného kopu. V 34. minutě Manciniho roh našel Alberta Aquilaniho, jehož střela řádně protáhla brankáře Antonia Miranteho. Největší šance Dorie přišla těsně před poločasem, když Bellucciho hlavičku odvracel z brankové čáry De Rossi a míč se odrazil od břevna ven z branky.

Hosté měli skvělý start do druhého poločasu, střela Huga Campagnara sice překonala Doniho, na brankové čáře tentokrát zachraňoval Taddei. Římané odpověděli pokusy Cicinha. Po hodině hry padla jediná branka zápasu. Mancini přelstil Luigi Salu a pravačkou přesně zamířil. Poté Taddei vybídl do brejku Guilyho, ale Mirante se znova překonat nedal. V tu dobu Doria potřebovala vstřelil branku, aby se prodlužovalo, šanci měl Bellucci, ale Doni ho vychytal. V závěru ještě opět zahrozil Bellucci, ale jeho volej mířil nad.

AS Řím se tak mohl radovat z postupu do semifinále, kde ho čeká vítěz utkání Catania - Udinese, které se hraje zítra od 15. hodin.

AS Řím: Curci (Doni 11), Cicinho, Panucci, Cassetti, Tonetto, Aquilani, Giuly (Pizarro 82), De Rossi, Taddei, Mancini, Totti (Perrotta 69)
Sampdoria: Mirante, Lucchini (Gastaldello 59), Sala (Pieri 86), Campagnaro, Maggio, Ziegler, Volpi, Delvecchio, Zenoni (Franceschini 69), Bellucci, Bonazzoli
Rozhodčí: Ayroldi