Zpět na » Serie A » Pisa stále šokuje, už je první

Serie A - Pisa stále šokuje, už je první

0

14.10. - Výsledky 9. kola Serie B: Stejně jako nejvyšší soutěži i Serii B dominuje tým hrající v modročerných barvách. Zatímco Serii A vévodí Inter, o patro níže se role leadera ujal nováček z Pisy. Venturův celek vyhrál na půdě silného Albinoleffe. Z čela jej však může sesadit Brescia, která za necelé dva týdny bude dohrávat utkání s Mantovou.

Pisa se v Bergamu ujala vedení jako první. Domácí Albinoleffe prohrálo první poločas gólem Geneviera. V úvodu druhého dějství srovnal nejlepší kanonýr Albinoleffe Cellini. Jenže v následujících deseti minutách Toskánci udeřili dvakrát, a velmi se tak přiblížili tříbodovému zisku. O ten se je pokusil připravit gólem v nastavení Madonna. Na jeho střelecký úspěch už však nikdo nenavázal. Albinoleffe tedy v přestřelce podlehlo Pise 2:3. Cellini sice uhájil vedení v tabulce střelců, tým se však celkově propadl na třetí příčku.

Bojovnost do posledních okamžiků zápasu se vyplatila dvěma týmům soupeřícím o čelo tabulky. Chievo si v poslední minutě zápasu v Ascoli Picenu zajistilo vítězství, Lecce pak v závěru srovnalo nepříznivý vývoj utkání se Spezií. Vysoké vítězství si připsalo Frosinone, které především zásluhou Slovince Dedice rozstřílelo Bari 4:1. Postupové ambice potvrdil tým z Boloni. Arrigoniho tým zvítězil v Piacenze. Starosti se záchranou zřejmě bude letos mít Treviso. Modrobílí doma podlehli Vicenze 1:3. Za nimi v tabulce zůstává již pouze Avellino. Po odchodu kanonýrské dvojice Pellé - Papa Waigo prochází těžkým obdobím i Cesena. Bianconeri sice dnes remizovali v Modeně, zůstávají ale třetí od konce.

Výsledky 9. kola Serie B:
Albinoleffe - Pisa 2:3 (51´ Cellini, 91´ Madonna - 25´ Genevier, 55´ Cerci, 62´ Castillo)
Ascoli - Chievo 1:2 (70´ Soncin - 37´ Luciano, 90´ Greco)
Frosinone - Bari 4:1 (82´ a 87´ Dedic, 25´ Evacuo, 45´ Cariello - 51´ Cavalli)
Grosseto - Messina 0:0
Lecce - Spezia 2:2 (35´ Zanchetta pen., 90´ Tiribocchi - 48´ a 70´ Gorzegno)
Piacenza - Boloňa 0:1 (70´ Mingazzini)
Ravenna - Triestina 2:2 (14´ Chianese pen., 82´ Cosenza - 7´ Kyriazis, 66´ Granoche)
Rimini - Avellino 2:2 (7´ Porchia, 51´ Jeda pen. - 30´ Pellicori, 87´ Kenesei)
Treviso - Vicenza 1:3 (75´ Barreto pen. - 19´ Schwoch, 53´ Capone, 73´ Sforzini)
Modena - Cesena 1:1 (55´ Pinardi pen. - 29´ Sacilotto)
Brescia - Mantova hraje se 23. října

Tabulka Serie B: Pisa 21; Brescia 20; AlbinoLeffe 19; Lecce 18; Boloňa 18; Chievo 18; Frosinone 16; Rimini 13; Ascoli 12; Modena 12; Messina 12; Mantova 11; Bari 10; Triestina 10; Grosseto 9; Piacenza 9; Vicenza 8; Ravenna 8; Spezia 7; Cesena 6; Treviso 6; Avellino 4

Tabulka střelců: 7 gólů Cellini (Albinoleffe), 6 Lodi (Frosinone), Granoche (Triestina), Jeda (Rimini), Castillo (Pisa), 5 Adailton (Boloňa), Guidetti (Spezia), Possanzini (Brescia), Bruno (Modena), Soncin (Ascoli), Cerci (Pisa)