Zpět na » Serie A » Hrdinové: Dvougóloví Pato a Trezeguet, Bianchiho katastrofální návrat

Serie A - Hrdinové: Dvougóloví Pato a Trezeguet, Bianchiho katastrofální návrat

Hrdinové: Dvougóloví Pato a Trezeguet, Bianchiho katastrofální návrat © goal.com - David Trezeguet

0

29.01. - Shrnutí kola: Pato opět ukázal, jak platným hráčem bude pro svůj nový klub. Trezeguetovi se podařil zápas = vítězství Juventusu a návrat Bianchiho na italské trávníky se změnil ve frašku.

Hráč kola: Alexandre Pato (AC Milán)
Vypadá to, že lékem na gólovou impotenci jednoho z nejlepších klubů světa bude jeho nová posila a obrovská naděje do budoucna Alexandre Pato. I když spálil hodně šancí v minulém zápase a jeho výkon rozhodně nebyl nejlepší, v tomto kole navázal na svůj úspěšný debut a opět se trefil do černého, tentokrát dokonce dvakrát. V 68. minutě ho našel volného v malém vápně Seedorf, který hlavičkou nasměroval na Pata Maldiniho centr a mladíček se ve vynikající pozici nemýlil. Poté se po jeho úniku musel poroučet brankář Janova Rubinho, když byl nucen vyběhnout až mimo pokutové území, kde však Patovi uzmul míč jen za cenu hry rukou. Svůj výkon korunoval deset minut před koncem utkání, kdy se řítil na náhradního gólmana Scarpiho. Ten jeho pokus o lob vystihl, avšak míč neudržel a Pato tak následně dopravil míč do prázdné branky.

Osobnost kola: David Trezeguet (Juventus Turín)
Mnozí fanoušci si nyní ani neumějí představit, co by si počali, nemít tohoto francouzského ostrostřelce. Je suverénně nejlepším střelcem týmu a jeho výsledky hodně stojí a padají právě s jeho výkonem. V tomto kole opět exceloval. Po půlhodině hry ho našel dobře hrající Zanetti a Trezegól se trefil přesně jeho stylem, rychlá orientace v šestnáctce a chladnokrevné prostřelení brankáře. V 63. minutě zvyšoval už na 3:0 po nejhezčí akci zápasu, krásná narážečka, oblouček za obranu, kam se vřítil Trezegeut a padající míč napálil nemilosrdně z voleje za záda Amelii, který neměl sebemenší šanci. Treza se tak drží stále na prvním místě tabulky střelců italské Série A.

Tým kola: Cagliari
Poslední tým ligové tabulky hostil Neapol a už už to vypadalo na další prohru. Domácí fanoušci totiž museli jako první branku zhlédnout úspěšný pokus Marka Hamšíka. Cagliari se ale nevzdalo a bojovat až do konce se jim vyplatilo, pro své fanoušky připravili v dramatickém zápase důvod k oslavě, neboť se jim podařilo skórovat dvakrát až v nastaveném čase druhého poločasu a udržet se tak ještě na dostřel týmu před nimi.

Zklamání kola: Rolando Bianchi (Lazio)
Nová posila Lazia Řím se uvedla vyloženě "povedeně". Bianchi se na hřiště dostal v 61. minutě, ve které také již stihl faulovat a nechat si dát žlutou kartu. Kdo by si pomyslel, že už za 5 minut se tato situace bude opakovat? A přece si nechal nesmyslně dát i druhou žlutou a svůj pětiminutový debut v dresu svého nového zaměstnavatele završil červenou kartou a oslabením týmu.