Zpět na » Serie A » Juventus porazil Livorno

Serie A - Juventus porazil Livorno

Juventus porazil Livorno © -

0

27.01. - Review: David Trezeguet byl hlavní postavou dohrávky 20. kola Serii A. V zápase v Livorno dvěmi brankami dovedl Bianconeri k důležitému vítězství 3:1 a velkou měrou se tak podílel na první výhře "Staré dámy" v kalendářním roce 2008.

Livorno 1:3 Juventus (80 Bogdani - 30 a 53 Trezeguet, 49 Del Piero)

Livorno si první šanci zápasu vytvořilo v 16. minutě Giovanni Pasquale přelstil ofsajdovou past, nacentroval před hostující bránu, Belardi jeho polocentr-polostřelu pouze vyrazil k Tavanovi, který ovšem nezamířil přesně. O chvíli později byl v gólové šanci Del Piero, ale Amelia ho vychytal. Amaranto se často dostávali přes hostující obranu a Belardi si na nedostatek práce nemohl stěžovat, na druhé straně kryl Nedvědův volej Amelia. První branka utkání padla ve 30. minutě, Trezeguet obelstil Alessandra Grandoniho a pravačkou nedal Ameliovi šanci. Poté mohl Jose Luis Vidigal potrestat Molinarovo zaváhání,ale Belardi skvěle zakročil.

Po přestávce uklidnila Juventus druhá branka. Del Piero unikl ofsajd-systému domácích a nasadil Ameliovi jesličky. Od 54. minuty navíc Livorno dohrávalo o jednoho hráče méně, když Daniele De Vezze uviděl druhou žlutou kartu a byl vyloučen. O chvíli později přidal Trezeguet svůj druhý gól v zápase, když se trefil parádně z voleje. V 78. minutě zahrával Tavano přímý volný kop, ale míč se pouze otřel o vnitřní stranu tyče a šel ven. I přesto se domácí nakonec dočkali. O dvě minuty později zakombinoval Bogdani s Pulzettim a snížil na konečných 1:3 z pohledu Livorna.

Livorno: Amelia, Grandoni, Knezevic, Galante, Balleri, Vidigal, De Vezze, A Filippini (Pulzetti 59), Pasquale, Tavano, Tristan (Bogdani 59)
Juventus: Belardi, Salihamidzic, Grygera, Legrottaglie, Molinaro, Palladino, Nocerino, C Zanetti, Nedved (Castiglia 90), Del Piero (Iaquinta 74), Trezeguet