Zpět na » Serie A » AC Milan porazil Janov, Inter ztratil body v Udinese

Serie A - AC Milan porazil Janov, Inter ztratil body v Udinese

AC Milan porazil Janov, Inter ztratil body v Udinese © goal.com - Alexandre Pato

0

27.01. - Review: 4 červené karty a pouze 11 branek, takový je souhrn odpoledních zápasů 20. kola Serie A. AC Milan si doma pohlídal zápas proti Janovu a trochu tak napravil zaváhání z Bergama. Naopak po dlouhé době ztratil body Inter, který pouze remizoval v Udinese. Fiorentina si další body veze z Empoli a Cagliari v závěru zápasu otočilo vývoj utkání s Neapolí.

Atalanta 2:2 Reggina (18 Rivalta, 46 Langella - 61 Vigiani, 67 Barreto)

Nejvíce branek ze všech zápasů bylo k vidění v Bergamu. Atalanta vlétla do utkání s Regginou a v 18. minutě šla do vedení díky trefě Claudia Rivalty. Po přestávce zvýšil náskok domácích Antonio Langella, který využil chyby v hostující obrany. Reggina ale nesložila zbraně a v 61. minutě snížil Luca Vigiani po Modestově centru. O 6. minut později už bylo vyrovnáno, když se trefil Barreto. Hosté mohli dokonce vyhrát, ale Diego De Ascentis netrefil z dobré pozici branku.

Atalanta: Coppola, Rivalta, Carrozzieri, Pellegrino, Bellini, Ferreira Pinto, Tissone, Guarente (Paolucci 68), Langella (De Ascentis 61), Doni (S Inzaghi 77), Floccari
Reggina: Campagnolo, Cirillo (Ceravolo 50), Valdez, Aronica, Lanzaro, Barreto, Tognozzi, Modesto, Vigiani, Brienza (Cascione 86), Stuani (Missiroli 50)
Rozhodčí: Gava

Bližší informace o zápase naleznete zde:

Catania 0:0 Parma

Zápas mezi Catanii a Parmou moc pohledný fotbal nenabídl. Mírným favoritem byli sice domácí, ale v prvním poločase toho moc nepředvedli. Naopak hosté mohli jít do vedení, ale Corradiho hlavičku vyrazil Polito. Na druhé straně měl Luca Bucciho hodně práce se Spinesovým přímým volným kopem. Domácí vstřelili branku, když se hlavou trefil Spinesi, ale rozhodčí odpískal útočný faul a branku neuznal. Ve druhém poločase nejdříve zahrozil Mascara, ale netrefil branku. Poté iniciativu převzali opět hosté, v 67. minutě mířil těsně vedle hlavou Reginaldo a Corradiho šanci zastavil praporek pomezního rozhodčího.

Catania:
Polito, Silvestri, Terlizzi, Stovini, Vargas, Baiocco (Izco 82), Edusei, Tedesco (Pia´ 67), Colucci, Spinesi (Morimoto 77), Mascara
Parma: Bucci, Zenoni, Falcone, M Rossi, Castellini, Mariga, Cigarini, Morrone, Pisanu (Budan 91), Gasbarroni (Reginaldo 67), Corradi (Lucarelli 82)
Rozhodčí: Celi

Cagliari 2:1 Neapol (93 Matri, 95 Conti - 57 Hamšík)

Střetnutí nabídlo nejdříve hereckou vložku v podobě Roberta Acquafrescy, který chtěl penaltu po kontaktu s Paolo Cannavarem, ale byl odměněn pouze žlutou kartou za simulování, na druhé straně nacentroval Marek Hamšík, ale Lavezziho volej mířil nad. Poté se dostal do šance Larrivey, který zakombinoval s Hamšík, Storari ale jeho pokus vykryl. Po změně stran nejdříve hosté přišli o zraněného Cupiho, v 57. minutě šli ale do vedení. Lavezzi vybídl do šance Bogliacina, jehož centr našel Hamšík, který zamířil přesně. Byl to jeho třetí gól z posledních dvou utkání. V 70. minutě zahrál rukou Zalayeta, ale rozhodčí Banti penaltu neodpískal. Už se zdálo, že trápení Cagliari bude pokračovat, když Foggia nacentroval balón před hostující branku a hlavou vyrovnal Alessandro Matri. Obrat v utkání dokonal v páté minutě nastavení Daniele Conti, který zajistil domácím vítězství, z kterého se neradovali od září minulého roku.

Cagliari: Storari, Ferri, Lopez, Bianco, Agostini, Biondini (Matri 60), Conti, Parola, Jeda, Larrivey (Fini 58), Acquafresca (Foggia 56)
Neapol: Gianello, Cupi (Grava 39), Cannavaro, Contini, Garics, Hamsik, Gargano, Bogliacino, Rullo (Montervino 53), Zalayeta (Sosa 84), Lavezzi
Rozhodčí: Banti

Udinese 0:0 Inter Milan

Již od začátku bylo jasné, že se bude jednat od velmi vyrovnaný zápas. Inter ale stejně jako v týdnu v Coppa Italia hrál brzy pouze v 10 hráčích. Cesar Aparecido byl během 30. sekund dvakrát napomenut žlutou kartou a šel pod sprchy, což nelibě bral hlavně Roberto Mancini. I přesto Inter byl v prvním poločase aktivnější, ale Cruz z dobré pozice netrefil bránu. O chvíli později centroval D´Agostini, Burdisso jeho centr odvrátil hlavou míč k Dessenovi, jehož střela ale mířila vedle. Po přestávce se do slušné šance dostával Cruz po chybě v domácí obraně, ale Handanovič si s jeho pokusem poradil. V 60. minutě Stankovič narychlo rozehrál přímý volný kop, přihrál Ibrahimovičovi, který přeloboval domácího brankáře, ale rozhodčí odpískal faul na Lukoviče, kterého si podle jeho názoru Ibrahomovič odstavil nedovoleně. Poté ještě zkoušel pokus Ibrahimovič, ale nepřesně. Inter tak po dlouhé době ztratil body.

Udinese: Handanovic, Zapata, Felipe, Lukovic, Mesto (Ferronetti 85), D´Agostino, Inter, Dossena, Pepe (Floro Flores 78), Quagliarella (Candreva 91), Di Natale
Inter: Julio Cesar, Burdisso, Cordoba, Materazzi, Maxwell, Stankovic, Cambiasso (Crespo 84), Zanetti, Cesar (21.), Ibrahimovic, Cruz (Vieira 77)
Rozhodčí: Rosetti

AC Milan 2:0 Janov (68 a 82 Pato)

Alexandre Pato byl hrdinou zápasu na San Siru. AC Milan hrál velmi dobře a do první šance se dostal Pato, ale mířil nad. Mladý Brazilec se dostal do další šance o chvíli později, ale jeho pokus zastavil Rubinho. Poté vystřelil z dálky Pirlo, ale mířil na břevno. Na druhé straně vyzkoušel pozornost Kalače Marco Borriello. Po změně stran se po chybě Kaladze dostal do šance opět Borriello, ale Kalač ho opět vychytal. V pokutovém území poté Konko stáhl Maldiniho, ale rozhodčí nechal pokračovat ve hře. Hra se poté více otevřela, z voleje mířil nad Borriello. V 68. minutě vstřelil úvodní branku zápasu Pato, který se trefil hlavou po Seedorfově centru. O chvíli později se brejku dostal opět Pato, Rubinho jeho lob zastavil rukou před pokutovým územím a byl vyloučen. Následný přímý volný kop Pirla neměl přesné parametry. Pojistku pro Rossoneri přidal v 82. minutě opět Pato, kterému nahrával Seedorf. Pato tak ve třech utkání vstřelil 3. branky.

Milan: Kalac, Oddo, Nesta, Kaladze, Maldini, Gattuso (Brocchi 88), Pirlo (Emerson 83), Ambrosini, Kakà,,,,,,, Seedorf, Pato (Gilardino 91)
Janov: Rubinho (70), Santos, Bovo, Danilo, Konko, Milanetto (Scarpi 71), Juric, Fabiano, Rossi (Figueroa 71), Borriello, Sculli (A Lucarelli 64)
Rozhodčí: Rocchi

Empoli 0:2 Fiorentina (85 Mutu, 90 Pazzini)

Derby začali lépe hosté, ale Pazzini z dobré pozice trefil pouze postranní síť. Poté zahrozil levačkou Nicola Pozzi, ale Frey jeho pokus vykryl a následnu dorážku poslal Marianini nad břevno. Pazzini byl velmi aktivní, ale Santanův pas nedokázal využít ke vstřelení branky. Na druhé straně zahrozili Giovinco a Pozzi, ale také nepřesně. Poté zahrozil hlavou Tomáš Ujfaluši, ale netrefil se do brány. Po přestávce zneškodnil Marzorattiho střelu Frey a poté se dožadoval Pozzi pokutový kop po souboji s Dainellem, rozhodčí však nereagoval. Diváci si museli počkat na úvodní branku zápasu až do 85. minuty, kdy se trefil Adrian Mutu. Pazzini se poté za svůj výkon dočkal branky v 90. minutě a zvýšil na konečných 2:0.

Empoli: Bassi, Raggi, Marzoratti, Pratali (Vanigli 80), Antonini, Busce, Marianini, Moro, Budel, Giovinco (Vannucchi 79), Pozzi (Saudati 67)
Fiorentina: Frey, Ujfalusi, Dainelli, Gamberini, Pasqual, Kuzmanovic, Donadel (Jorgensen 59), Montolivo, Santana (Semioli 85), Pazzini, Mutu (Gobbi 90)
Rozhodčí: Farina

Turín 0:0 Lazio Řím

Žádnou branku, zato dvě červené karty byli k vidění v Turíně. Lépe začali domácí, ale Stellonův volej kryl pozorný Ballotta. Veterán v brance Lazia měl poté co dělat s Rosiniho volným přímým kopem. Na druhé straně Matteu Sereniho vyzkoušel z 25 metrů Aleksander Kolarov a také Tommaso Rocchi, který zakombinoval s Goranem Panděv, ale Sereniho nepřekonal. Turín se poté dožadoval penalty po souboji Mudingayie s Davidem Di Michelem, ale rozhodčí rozhodl správně. Těsně před přestávkou se do protiútoku řítil Massimo Mutarelli, který byl stažen Baronem, který uviděl druhou žlutou kartu a byl vyloučen. Svůj debut si po přestávce odbyl Bianchi, ale hned po 30. sekundách stáhnul Lazetiče a dostal žlutou kartu. O chvíli později Panděv nezamíříl přesně hlavou. Bianchiho debut v dresu Lazia skončil o pět minuty později, kdy udeřil Zanettiho loktem do obličeje a po druhý žluté kartě šel předčasně pod sprchy. Turín měl v 72. minutě největší šanci utkání. Ballotta nejdříve vytěsnil Nataliho hlavičku a poté zázračným zákrokem zakročil i proti Bjelanoviče dorážce.

Turín: Sereni, Dellafiore (Motta 87), Natali, Di Loreto, Lanna, Lazetic, Zanetti, Barone (44.), Rosina, Di Michele (Bottone 46), Stellone (Bjelanovic 64)
Lazio: Ballotta, De Silvestri (Vignaroli 75), Siviglia, Cribari, Kolarov, Behrami, Mudingayi, Ledesma, Mauri, Rocchi (Bianchi 60 (65.)), Pandev (Tare 80)
Rozhodčí: Rizzoli