Zpět na » Serie A » Cassano rozhodl o výhře Sampdorie

Serie A - Cassano rozhodl o výhře Sampdorie

Cassano rozhodl o výhře Sampdorie © sampdoria.it - Antonia Cassano

0

26.01. - Review: Antonio Cassano se stal hlavní postavou prvního zápasu 20. kola Serie A, ve kterém změřily síly Sampdoria Janov a Siena. Doria tak pokračuje ve výborných výkonech v roce 2008.

Sampdorie Janov 1:0 Siena (45 Cassano)

Oběma týmům se v posledním kole dařilo, Doria si odvezla bod z Turína po bezbrankové remíze s Juventusem a Siena vyloupila Palermo po výhře 3:2. Tuskánci navíc získali novou posilu do útoku, z Levante přišel na hostování Rigano.

Na hřiště se také vrátil Antonio Cassano, který se už po třech minutách dostal do šance, ale nezamířil přesně. Na druhé straně se vytáhl domácí gólman Luca Castallazzi, který vytěsnil nebezpečnou hlavičku Paula Condrea. Hostům se zranil v prvním poločase Locatelli, který byl vystřídán bývalým hráčem Janova, mladíkem Fernandem Forestierim. Siena se snažila útočit, z 30. metrů napřáhl Massimo Maccarone, ale jeho bomba jen hvízda těsně vedle domácí branky. Těsně před přestávkou ale uhodila na druhé straně. Cassano využil Rossettiniho zaváhání a pravačkou poslal domácí do vedení.

Ve druhém poločase si svůj debut odbyl Rigano, který nastoupil na trávník v Serii A opět po 6. měsících a právě on se dostal do největší šance hostů v tomto zápase. Accardiho měkounký centr našel přesně hlavu Rigano, ale skvělý zákrok předvedl Castellazzi, který jeho pokus vyrazil. Siena se snažila, ale branka jí v tomto zápase nebyla přána, Castellazziho pozornost vyzkoušel Condrea. Ačkoliv si hosté v závěru vytvořili menší tlak, Sampdoria si vedení pohlídala a vyhrála nejtěsnějším rozdílem 1:0.

Sampdoria: Castellazzi, Lucchini, Gastaldello, Accardi, Maggio, Franceschini (Delvecchio 82), Volpi, Palombo (Zenoni 95), Pieri, Cassano (Bonazzoli 69), Bellucci
Siena: Manninger, Rossettini, Portanova, Loria, De Ceglie, Vergassola (Alberto 65), Codrea, Galloppa, Locatelli, Frick (Rigano´ 53), Maccarone
Rozhodčí: Mazzoleni