Zpět na » Serie A » Coppa Italia: Lazio porazilo Fiorentinu 2:1

Serie A - Coppa Italia: Lazio porazilo Fiorentinu 2:1

Coppa Italia: Lazio porazilo Fiorentinu 2:1 © goal.com - Kolarov

0

25.01. - Dvě branky ve dvou minutách rozhodly o vítězství Lazia Řím v prvním zápase čtvrtfinále Coppa Italia nad Fiorentinou. Viola i přesto stačila zkorigovat zápas a odváží si do odvety nadějný výsledek.

Lazio 2:1 Fiorentina (19 Kolarov, 20 Behrami - 40 Pazzini)

Zápas začal nudnou podívanou až do 19. minuty. Domácí obránce Aleksandar Kolarov nakroutil přímý volný kop přesně tam, kam chtěl a brankář Lupatelli, který nahradil v brance Sebastiena Frey, neměl na Kolarovu šanci nárok. O minutu později Lazio zvýšilo svůj náskok. Valon Behrami dlouhým nákopem překvapil hostujícího gólmana " na švestkách ". Domácí mohli zvýšit svůj náskok o chvíli později, ale Massimo Mutarelli z výhodné pozice trefil pouze břevno. Ten samý hráč poté napřáhl z 25. metrů a Lupatelli měl co dělat, aby jeho střelu vyrazil na roh. Fiorentina těsně před přestávkou zkorigovala utkání. Mutu našel přesným centrem Giampoala Pazziniho a ten zamířil přesně.

Po přestávce se hra trochu uklidnila. Fiorentina se snažila vyrovnat, ale Jörgensen po centru Pabla Daniela Osvalda nemířil přesně. Mladý Argentinec se poté řítil do brejku, ale nezamířil přesně. Utkání se poté spíše jen dohrávalo a oba týmy byly spokojeny s výsledek 2:1. Vítěz tohoto střetnutí se střetne v semifinále s vítězem z dua Inter-Juventus.

Lazio: Muslera, De Silvestri (Siviglia 71), Stendardo, Cribari, Kolarov, Behrami, Ledesma, Mutarelli, Manfredini (Mauri 65), Pandev, Rocchi (Tare 76)
Fiorentina: Lupatelli, Potenza, Dainelli, Kroldrup, Gobbi, Donadel, Semioli, Pazienza (Kuzmanovic 66), Jorgensen, Mutu (Osvaldo 45), Pazzini

Více informací o ACF Fiorentina naleznete zde.