Zpět na » Serie A » Coppa Italia: Drama v Miláně, v Janově i v Udinese

Serie A - Coppa Italia: Drama v Miláně, v Janově i v Udinese

Coppa Italia: Drama v Miláně, v Janově i v Udinese © goal.com - Burdisso

0

24.01. - Coppa Italia: Velké drama bylo k vidění v Derby d´Italia mezi Interem Milan a Juventusem v prvním zápase čtvrtfinále italského poháru, které nakonec skončilo remízou 2:2. AS Řím uhrál na hřišti Sampdorie Janov remízu 1:1, ačkoliv půlku zápasu dohrávali v sestavě oslabené o jednoho hráče, a Udinese otočilo domácí zápas s Catanií.

Udinese 3:2 Catania (9 Ferronetti, 70 Pepe pen., 76 Felipe - 21 Izco, 31 Martinez)

Zápas plný obratů, i tak by se dal nazvat první zápas čtvrtfinále Coppa Italia mezi Udinese a Catanii. Domácí celek byl mírným favoritem a tuto roli začali svěřenci Pasquala Marina plnit hned ze začátku utkání. V 9. minutě přesně zamířil z přímého volného kopu mladíček Damiano Ferronetti a poslal Udinese do vedení. Catania se vrátila do zápasu v 21. minutě, kdy Izco utekl při rohovém kopu svému obránci a hlavou vyrovnal. Hosté otočili vývoj zápasu v 31. minutě, kdy se hlavou trefil Gokhan Inler. Udinese ale dokázalo zápas otočit. Quagliarella přímým volným kopem trefil ruku Mascary a nařízenou penaltu proměnil Simone Pepe. O 6. minut později si naběhl na rohový kop obránce Felipe a dokonal tak druhý obrat v zápase. V 90. minutě byl ještě vyloučen hostující Edusei, který viděl po faulu na Floro Florese druhou žlutou kartu. Udinese tak porazilo Catanii 3:2 a vytvořilo si slušný náskok do odvety.

Udinese: Chimenti, Ferronetti, Coda, Felipe, Isla, Obodo (Eremenko 45), Inler, Siqueira, Candreva (Pepe 61), Paolucci (Quagliarella 61), Floro Flores
Catania: Bizzarri, Gazzola, Silvestri, Stovini, Vargas (Nardini 76), Edusei, Tedesco, Izco (Baiocco 76), Martinez, Colucci (Mascara 63), Spinesi

Sampdoria Janov 1:1 AS Řím (62 Ziegler - 69 Vučinič)

Antonio Cassano se dočkal, konečně nastoupil proti jeho bývalému celku AS Řím a chtěl se předvést. Na hřiště se po srpnovém zranění postavil od začátku Alberto Aquilani a na hře Římanů to bylo znát. Z 35 metrů zkusil štěstí Panucci, ale jeho oblouk se pouze otřel o břevno domácí branky. Poté byl vyloučen hostující obránce Mexes, který šel předčasně pod sprchy po druhé žluté kartě už v 17. minutě. Doria měla menší tlak, ale ani Cassanův pokus, ani volej Genarra Delvechia neskončily za zády hostujícího gólmana Curciho. Na druhé straně zahrozil Vučinič, ale bez gólového vyjádření. Sampdoria otevřela skóre v 62. minutě po zásahu Zieglera, který přesně umístěnou střelou vlevo překonal Curciho. Domácí se ale radovali z vedení pouze 9 minut. Mancini našel pasem Marka Vučiniče a ten vyrovnal. Poté byl vystřídán Cassano Andreaou Coracciolem, který hned vytvořil šanci pro Daniele Franceschiniho, ten ale Curciho nepřekonal. Doria měla v závěru štěstí, když nezamířil přesně Mancini po skvělém průniku. Giallorossi si tedy odváží z Janova bod za remízu 1:1.

Sampdoria: Mirante, Campagnaro (Maggio 65), Sala, Lucchini, Zenoni, Delvecchio (Bellucci 55), Volpi, D Franceschini, Ziegler, Cassano (Caracciolo 79), Bonazzoli
AS Řím: Curci, Cassetti, Ferrari, Mexes, Panucci, De Rossi, Aquilani (Brighi 77), Tonetto, Giuly (Taddei 57), Mancini, Vucinic (Cicinho 85)

Inter Milan 2:2 Juventus (54 a 74 Cruz - 79 Del Piero, 84 Boumsong)

Ve čtvrtfinále Coppa Italia na sebe narazili Inter a Juventus a diváci tak byli svědky Derby d´Italia. Do zápasu lépe vkročili hosté, ale Zanetti nezamířil přesně. Poté se "Staré dámě" zranil Marco Marchionni, místo něho přišel David Trezeguet. V 8. minutě chyboval Burdiso, fauloval Del Piera, který se téměř sám řítil na branku a rozhodčí Farina ho vyloučil, ačkoliv Burdiso nebyl posledním hráčem Nerazzurri. V brance Interu nastoupil po dlouhé pauze vynucené zraněním Francesco Toldo, který si poradil s Trezeguetovou hlavičkou i střelou Iaquinty z přímého volného kopu. Poté se domácí dožadovali penalty po souboji Materazziho s Legrottagliem po rozehrání přímého kopu, ale rozhodčí byl jiného názoru. Těsně před přestávkou přelstil ofsajdovou past Crespo a jeho přihrávka našla volného Cruze, kterého ale stihla pokrýt obrana Juventusu. Poté odešel ze hřiště Solari kvůli zranění lokte a Nerazzurri hráli chvíli v devíti hráčích, přesto se jim podařilo jako prvním otevřít skóre. Pele našel přesně hlavičku Julia Cruze a ten poslal Inter do vedení. O minutu později se dostal do pokutového území Iaquinta a po souboji s Rivasem chtěl penaltu, rozhodčí se však obelstít nenechal. Další pohroma Juve zastihla, když se srazili Molinaro s Birindellim a druhý jmenovaný obránce musel být pro zranění vystřídán. Aby toho nebylo málo, v 74. minutě Boumsong podskočil centr Cesara a Cruz zvýšil na 2:0. V tu chvíli to s Juventusem vypadalo velmi špatně, ale Bianconeri se dokázali zvednout a srovnat se soupeřem krok. Nejdříve se v 79. minutě hlavou prosadil Alessandro Del Piero a v 84. minutě napravil své zaváhání francouzský zadák Boumsong a vyrovnal. Materazzi byl ještě před vyrovnávající brankou střídán Patrickem Vieirou, který se vrátil po dlouhé době na hřiště způsobené zraněním. Inter však mohl vyhrát, ale v závěru šanci na hattrick nevyužil Cruz, a tak nakonec zápas skončil remízou 2:2.

Inter: Toldo, Burdisso, Materazzi (Vieira 80), Rivas, Maxwell, Solari (J Zanetti 57), Maniche, Pele`, Cesar, Cruz, Crespo (Cambiasso 67)
Juventus: Belardi, Birindelli (Boumsong 67), Grygera, Legrottaglie, Molinaro, Marchionni (Trezeguet 7), Nocerino, C Zanetti, Palladino, Iaquinta, Del Piero