Zpět na » Serie A » Atalanta porazila AC Milan

Serie A - Atalanta porazila AC Milan

Atalanta porazila AC Milan © Goal.com - Atalanta

0

23.01. - Review: V dohrávce 12. kolo Serie A porazila Atalanta Bergamo doma AC Milan a posunula se na 6. místo tabulky. Rossoneri tak překvapivě ztratili další body v boji o čtvrté místo.

Atalanta - AC Milan 2:1 (42 Langella, 68 Tissone - 16 Gattuso)

Zápas se opakoval po událostech z října, kdy bylo utkání přerušeno kvůli chování domácích fanoušků, kteří chtěli střetnutí za každou cenu přerušit kvůli tragické smrti fanouška Lazia Řím Gabriele Sardiho.

Zápas začali lépe domácí, Coppola byl faulován Patem, akci ale dohrával Cristiano Doni, který ale pálil nad. Velkou šanci si na druhé straně vytvořili hosté po rohové kopu Clarence Seedorfa, kdy hlavou nepřesně mířil Kakha Kaladze. O chvíli později se ale hráči AC Milan už radovali. Nešťastným hrdinou celého momentu se stal Cristiano Doni, který se srazil s vyběhnut vším Coppolou a Gattusův obloček doplachtil do domácí branky. Byl to teprve sedmý gól Gennara Gatussa v Serii A. Milan nadále Atalantu přehrával, ale ani přímý volný kop, ani hlavička Gilardina v domácí brance neskončily. Přísloví " nedáš, dostaneš " v tomto zápase platilo dvojnásob. Langella si pohrál s dvěmi obránci a překonal Kalače.

O přestávce vystřídal Ronaldo Pata, který v prvním poločase zazdil několik slibných šancí nebo ho vychytal Doni. Atalanta otočila vývoj zápasu v 68. minutě. Belliniho pas odvrátil Kaladze, míč se odrazil k Simone Inzaghimu, který přelstil Kalače, obloučkem našel volného Tissoneho, který pohodlně dopravil míč do sítě. Milan byl inkasovaným gólem jako opařený a vzpamatoval se až na konci utkání. Coppola nejdříve vychytal šanci Kaká a poté předvedl skvělý zákrok po střele Seedorfa ve třetí minutě nastavení. I díky jeho skvělému výkonu Atalanta porazila AC Milan 2:1.

Atalanta: Coppola, Rivalta, Carrozzieri, Pellegrino, Bellini, Ferreira Pinto, Tissone (Padoin 80), Guarente, Langella (De Ascentis 65), Doni (S Inzaghi 54), Floccari
AC Milan: Kalac, Bonera (Oddo 71), Nesta, Kaladze, Favalli, Gattuso (Gourcuff 83), Pirlo, Seedorf, Kakà,,,, Pato (Ronaldo 64), Gilardino
Rozhodčí: Dondarii