Zpět na » Serie A » AS Řím i AC Milan vyhrály, Juventus pouze remizoval

Serie A - AS Řím i AC Milan vyhrály, Juventus pouze remizoval

AS Řím i AC Milan vyhrály, Juventus pouze remizoval © -

0

20.01. - Review: V nedělních odpoledních zápasech 19. kola Serie A nezaváhaly favorité. AS Řím si doma poradil s Catanií, Livorno porazilo Empoli, Reggina v boji o záchranu udolala Cagliari a AC Milan se štěstím vyhrál v Udinese. Překvapením kola je domácí bezbranková remíza Juventusu se Sampdorií Janov.

Juventus 0:0 Sampdoria

Rozporuplné výkony Juventusu v roce 2008 pokračují. Po remíze v Catanii nedokázala "Stará dáma" doma porazit ani Sampdorii Janov. Přitom hostům chyběl klíčový hráč Antonio Cassano, který měl svalové potíže. Jako první zahrozili hosté, ale Bellucci míč z přímého kopu poslal nad domácí branku. Největší šanci zápasu zahodil Marco Marchionni, kterého našel nadýchaný centr z kopačky Pavla Nedvěda, ale Marchionni z metru netrefil odkrytou branku. Ve 34. minutě měli hosté hned tři velké šance ke skórování. Ale Luca Castellazzi, Hugo Campagnaro ani Salvatore Accardi nepřekonali blok na brankové části. Ještě před přestávkou rozezvonil břevno z voleje Trezeguet, ale branka mu v tomto zápase nebyla přána. V 71. minutě se Juventus dožadoval penalty po zákroku Franceschiniho na Marchionniho, ale hostující hráč zasáhl míč jako první. Zápas tedy skončil nerozhodně 0:0.

Juventus: Buffon, Birindelli (Almiron 82), Legrottaglie, Grygera, Molinaro, Marchionni (Palladino 73), Salihamidzic, Zanetti, Nedved, Del Piero (Iaquinta 46), Trezeguet
Sampdoria: Castellazzi, Campagnaro, Gastaldello, Accardi, Maggio, Palombo, Sammarco (Delvecchio 22), Franceschini, Pieri, Bellucci, Bonazzoli (Volpi 80)
Rozhodčí: Saccani

Livorno 1:0 Empoli (51 Tavano pen.)

Livorno udělalo další velký krok k záchraně v letošní sezóně. Ani v 9. zápase po sobě neprohrálo, navíc získalo důležité tři body. Zápas byl speciální pro Francesca Tavana, který dříve hrával za Empoli ještě dříve, než přestoupil do Valencie a AS Řím. Tuskánské derby začalo lépe Empoli, ale Saudatiho hlavička mířila vedle. První velká šance zápasu přišla ve 32. minutě, Vannucchiho volej našel Saudatiho, ale skvělý zákrok vytáhl z rukávu reprezentační gólman Marco Amelia. Po přestvce fauloval ve vápně Pratali Vidigala a nařízenou penaltu proměnil Francesco Tavano. Amelia další skvělý zákrok předvedl po střele Marianiniho. Empoli bylo lepší, snažilo se soupeře zatlačit před jeho bránu. Velkou šanci měl Lino Marzoratti, ale Amelia dalším skvělým zákrokem zneškodnil jeho pokus. Livorno mohlo svůj náskok zvýšit ve druhé minutě nastavení, ale Bognadi svojí šanci nepřetavil v branku. Livorno porazilo Empoli 1:0.

Livorno: Amelia, Galante, Knezevic, Grandoni, Pasquale, Loviso (A Filippini 58), Vidigal, De Vezze, Balleri, Tavano (Diamanti 96), Tristan (Bogdani 74)
Empoli: Balli, Raggi (Abate 62), Marzoratti, Pratali, Tosto, Busce´, Moro, Marianini (Budel 84), Giovinco, Vannucchi (Pozzi 65), Saudati
Rozhodčí: Damato

Neapol 2:2 Lazio Řím (5 a 94 Hamšík - 25 Ledesma, 32 Panděv)

Napínavý až do konce byl zápas mezi Neapolí a Laziem Řím. Oba týmy se letos spolu utkaly již po třetí, předtím na sebe narazily v osmifinále Coppa Italia, kde byl nakonec úspěšnější římský celek. Lazio trápila rozsáhlá marodka, Neapoli chyběl nejlepší střelec Marcelo Zalayeta. Toho však plnohodnotně nahradil už v 5. minutě slovenský reprezentant Marek Hamšík, který se trefil po centru Mariana Bogliacina. Lazio za nedlouho vyrovnalo, ale branka nebyla uznána pro ofsajd. Hosté se tak dočkali o pár minut. Ledesma napřáhl z 25 metrů a zamířil přesně. Lazio otočilo zápas o 7. minut později, Tare vybídl ke skórování Gorana Panděva, který přelstil ofsajdovou past a poslal hosty do vedení. Ještě před poločasem zahrozili domácí z přímého volného kopu, ale Ballotta si s Lavezziho střelou poradil. Po poločase mířil nad hlavou Hamšík, naopak Lazio mohlo zvýšit svůj náskok, ale Ledesmův přímý kop orazítkoval konstrukci domácí branky. Neapol dohrávala konec zápasu bez vyloučeného Blasiho, přesto se jí podařilo vyrovnat. Hrdinou zápasu se stal Marek Hamšík, který srovnal skóre na konečných 2:2 skvělým volejem.

Neapol: Iezzo, Cupi, Cannavaro, Domizzi, Garics (Grava 78), Hamsik, Blasi, Bogliacino (Calaio´ 70), Savini (Dalla Bona 55), Lavezzi, Sosa
Lazio: Ballotta, De Silvestri, Stendardo, Siviglia, Kolarov, Behrami, Ledesma, Mutarelli, Mauri (Manfredini 84), Pandev (Vignaroli 64), Tare (Rocchi 61)
Rozhodčí: Rocchi

Palermo 2:3 Siena (4 Amauri, 76 Miccoli pen. - 5 Locatelli, 10 Maccarone, 78 Loria)

Překvapivý výsledek se zrodil na Sicílii, kam zavítala sestupem ohrožená Siena. Zápas nabídl několik pohledných akcí a hlavně i hodně branek. Zápas začalo lépe Palermo, které šlo už ve 4. minutě dovedení. Volný kop Miccoliho se odrazil k volnému Amaurimu a ten se nemýlil. Domácí se však z vedení radovali pouze 60. sekund, když srovnal Tomas Locatelli. V 10. minutě Siena otočila vývoj zápasu, na centr z pravé strany se nejlépe naběhnul Massimo Maccarone a ten poslal Sienu do vedení. Poté však dostali domácí příležitost vyrovnat z penalty, ale Miccoli nasměroval míč do břevna. Palermo mohlo vyrovnat po akci Simplicia, ale jeho přihrávku nedokázal do branky nasměrovat ANdrea Barzagli. Domácí se však vyrovnání dočkali v 76. minutě, kdy Miccoli z přímého kopu nastřelil ruku Maccaroneho a rozhodčí Dondarini nařídil penaltu, kterou už tentokrát proměnil Fabrizio Miccoli. Ale vedení domácím vydrželo tentokrát dvě minuty, když se trefil hlavou Simone Loria. Siena si tak ze Sicílie odvezla překvapivě všechny body.

Palermo: Fontana, Cassani (Capuano 46), Biava, Barzagli, Zaccardo, Guana (Tedesco 72), Migliaccio, Simplicio (Cavani 46), Caserta, Miccoli, Amauri
Siena: Manninger, Rossettini, Portanova, Loria, De Ceglie (Rossi 22), Jarolim, Codrea, Vergassola, Locatelli (Rossi 22), Forestieri (Ficagna 90), Maccarone
Rozhodčí: Dondarini

Reggina 2:0 Cagliari (66 Brienza, 79 Cozza)

Zápas o přežití v Serii A, i tak by se dalo nazvat souboj Regginy s Cagliari. Oba týmy se nacházejí v pásmu sestupu a hrálo se tedy prakticky o šest bodů. Zápas moc krásy nepobral, první šance se zrodila ve 26. minutě, ale Campagnalo nezamířil přesně. Marco Storari poté musel zasahovat po střele Amorusa, kterou vyrazil na roh. Lednová posila Stuani oslavil svůj debut v domácím drese asistencí, kterou nasměroval ke gólové trefě Francu Brienzovi v 66. minutě. O výsledku zápasu bylo rozhodnuto v 79. minutě, kdy skvělé sólo ukázal Francesco Cozza a rozhodl tak o vítězství Regginy v poměru 2:0.

Reggina: Campagnolo, Lanzaro, Valdez, Aronica, Missiroli, Barreto, Cozza, Modesto, Brienza (Cascione 83), Amoruso (Tognozzi 43), Ceravolo (Stuani 53)
Cagliari: Storari, Lopez, Canini (Ferri 30), Bianco, Agostini, Biondini, Cotza (D´Agostino 70), Parola, Fini (Acquafresca 70), Jeda, Matri
Rozhodčí: Rosetti

AS Řím 2:0 Catania (8 Giuly, 57 De Rossi pen.)

Giallorossi se museli v zápase obejít bez ikony klubu Francesca Tottiho, kterého skolila chřipka. Římané začali aktivně, v 8. minutě Taddei vystřelil, míč se odrazil k volnému Giulymu, který nebyl v ofsajdu a poslal domácí do vedení. O pár minut později Taddei našel Vučiniče, tak ještě nehrál Giulymu, který ovšem tentokrát nezamířil přesně. Catania zahrozila hlavičkou Christiana Terlizziho, Doni však byl pozorný. Zápas se příliš nepovedl Mancinimu, který nejdříve zahodil velkou šanci, když nepřihrál na volného spoluhráče a poté chyboval, ale Mascara s Vargasem jeho chybu nevyužili. V 57. minutě zapískal rozhodčí penaltu po souboji Taddeie s Terlizzim a De Rossi poslal AS Řím do dvoubrankového vedení. Po zranění se na hřiště vrátil Alberto Aquilani. AS Řím v pohodě porazil Catanii 2:0.

AS Řím: Doni, Cicinho, Ferrari, Mexes, Cassetti, De Rossi, Pizarro, Taddei (Aquilani 68), Giuly (Antunes 77), Mancini (Esposito 87), Vucinic
Catania: Polito, Sardo, Silvestri, Terlizzi, Vargas, Izco (Edusei 63), Baiocco, Biagianti (Tedesco 63), Martinez (Spinesi 58), Mascara, Colucci
Rozhodčí: Orsato

Udinese 0:1 AC Milan (92 Gilardino)

Šlágr kola byl vidění v Udinese, které doma přivítalo AC Milan. Rossoneri do zápasu vstoupili lépe, když v 17. minutě prověřil z přímého volného kopu Handanoviče Ronaldo, který se představil s novým účesem. Na druhé straně si poradil se střelou Fabia Quagliarelly Zeljko Kalač. Ve 26. minutě spálil další šanci Ronaldo, který ani tentokrát nevyzrál na Handanoviče. Kalače zaměstnávalo nejčastěji útočné duo Di Natale - Quagliarella, ale neúspěšně. Na Rossoneri byla znát absence Andrea Pirla, který stál za žluté karty. Těsně před koncem měl AC Milan obrovskou šanci, ale Handanovič si s pokusem Seedorfa dokázal poradit. I přesto si Rossoneri nakonec z Udinese odvezli tři body. V 92. minutě našel Kaká patičkou Gilardina, který zajistil AC Milan důležité vítězství.

Udinese: Handanovic, Zapata, Coda, Lukovic, Mesto, D´Agostino, Eremenko (Obodo 51), Dossena, Pepe, Quagliarella, Di Natale
AC Milan: Kalac, Bonera, Nesta, Kaladze, Favalli, Gattuso, Ambrosini, Seedorf, Kakà,,,,,,,, Pato (Emerson 93), Ronaldo (Gilardino 83)
Rozhodčí: Farina