Zpět na » Serie A » Hráči Janova a Fiorentiny slavili domácí vítězství

Serie A - Hráči Janova a Fiorentiny slavili domácí vítězství

Hráči Janova a Fiorentiny slavili domácí vítězství © -

0

19.01. - Review: Trenér Janova Gian Piero Gasperini si může pochvalovat střídání, jelikož Lucho Figueroa, který nahradil v útoku Sculliho zajistil v závěru zápasu dokonání obratu a vítězství Janova nad Atalantou 2:1. Měli štěstí, neboť hosté třikrát trefili brankovou konstrukci. V druhém zápase se nám zrodil stejný výsledek, favorizovaná Fiorentina nakonec zdolala zraněními zdecimovaný Turín 2:1. Christian Vieri zaznamenal svůj dvoustý gól v italských soutěžích a Mutu pokračuje dál ve skvělé střelecké formě. Oba ale vstřelili branky z pokutových kopů.

Janov 2:1 Atalanta (73 Borriello, 84 Figueroa - 67 Doni pen.)

V kabině Atalanty jistě nebylo veselo, neboť před třemi dny byl s aneurysmatem hospitalizován prezident klubu Ivan Ruggeri. I v dobu zápasu byl stále v komatu, bojující o život a tak se hráči a celý realizační tým chtěli semknout a bojovat za něj alespoň na hřišti. Po suspendaci se mohl na hřišti znovu objevit Cristiano Doni, naopak nastoupit nesměli Moris Carrozzieri a Antonio Langella. Janov v dobré formě mohlo mrzet jen zranění Julia Leona.

První vážnější šanci na vstřelení úvodní branky měli hosté, konkrétně to byl střílející Sergio Floccari, jehož rána z dvaceti metrů byla sice v dosahu Rubinha, ten ji ale vyrazil tak nešťastně, že si fanoušci museli zhluboka oddechnout, když se míč otíral o tyč. Atalanta měla v první půli jasnou převahu a Doni byl hlavním nebezpečím pro domácí obranu, ovšem jeho hlavička, ani velmi nebezpečný pokus z přímého kopu, který se otřel o břevno brankou neskončily. Janov se už ale také začínal osmělovat, první pokus vyslal na Coppolu Fabiano. Poté byl velmi blízko brance pokus Bova z voleje a nakonec se vytáhl Coppola skvělým reflexivním zákrokem proti kanonýrovi domácích Borriellovi. V nastaveném čase první půle se nepěkně srazil Rivalta se Scullim a následně musel být střídán.

Po změně stran se stále více a více prosazovali domácí, vidět byl Sculli, který mohl otevřít skóre v 55. minutě, ale jeho hlavičku Coppola opět bravurním zákrokem vytěsnil. Nakonec šla ale přeci jen do vedení Atalanta, když v pokutovém území sestřelil Abdoulay Konko Floccariho a aktivní Doni si napravil chuť z první půle, když pokutový kop bezpečně proměnil. Janov ale branka nepoložila a již po pěti minutách se mohli radovat z vyrovnání. To se Borriello nenechal chytit do ofsajdové pasti a postupoval sám proti Coppolovi, který na jeho zakončení nevyzrál. Hra měla nadále vysoké tempo, v obrovské šanci se ocitl Floccari, Rubinhu jeho hlavičku jen vyrazil do prostoru a Doni ho skluzem poslal jen centimetry od branky. Janov o několik málo chvil později strhl vedení na svou stranu, když se po rohovém kopu trefil Lucho Figueroa. Atalanta mohla ještě vyrovnat, ale Zlatan Muslimovič poslal hlavou míč jen do břevna. Atalanta odchází smolně s prázdnou, ke konci byl ještě vykázán z lavičky Gigi Del Neri.

Janov: Rubinho, Bovo, De Rosa, Criscito, Konko, Milanetto (Paro 81), Juric, Fabiano (Santos 76), Rossi, Borriello, Sculli (Figueroa 70)
Atalanta: Coppola, Rivalta (Belleri 46), Pellegrino, Capelli, Bellini, Ferreira Pinto, Tissone, Guarente, Padoin (Muslimovic 56), Doni, Floccari
Rozhodčí: Pierpaoli

Bližší informace o zápase naleznete zde

Fiorentina 2:1 Turín (45 Vieri pen., 76 Mutu pen. - 58 Grella)

Turín přijel z obrovskou marodkou, chyběli Matteo Rubin, Tommaso Vailatti, Nicola Ventola, Alessandro Rosina, Marco Motta, Gianluca Comotto, Alvaro Recoba, Simone Barone a Matteo Sereni. To Violu zranění netrápilo, jediným indisponovaným byl Dainelli. Kouč Cesare Prandelli měl spíše příjemné starosti v podobě rozhodnutí, koho postavit do útoku, neboť se v poháru ve skvělém světle ukázal Pazzinni.

Minulou sezónu skončilo toto střetnutí 5:1, hosté zde nevyhráli od roku 1976. Turín ze začátku zápasu velmi odpovědně bránil, první šance domácích se zrodila v 18. minutě, ale Mario Alberto Santana proti Serenimu neuspěl. O moment později musel likvidovat i Vieriho pokus z dálky. Fiorentina dále obléhala branku hostí, Vieriho střela byla sražena na roh, z kterého se následně dostal k hlavičce Mutu, ale míč poslal jen do náruče Sereniho. Už v nastaveném čase fauloval Marco Di Loreto v pokutovém území Adriana Mutua. Pro míč si došel Vieri, který měl na kontě 199 branek v italských soutěžích. Povinnost splnil, brankáře poslal na druhou stranu a mohl tak se svými spoluhráči oslavovat vedení a dosažení svého historického milníku.

I v druhé půli bylo Toro zalezlé na své půlce, ovšem hned jejich první vážnější pokus skončil překvapivě vyrovnáním. Po rozehraném přímém kopu vrátil hlavou Sasa Bjelanovič míč k naběhnuvšímu si Grellovi a ten ranou uklidil míč do sítě. Dále nic nového - Viola se snažila, Sereni se musel vytáhnout proti nebezpečné Santanově střele, Mutu měl několik slibných pokusů z dálky. Střídající Kuzmanovič poslal pěknou křížnou přihrávku, kterou Vieri s Mutuem těsně minuli. Toro se dostávalo do šancí velmi zřídka, jednu z nich zlikvidoval Bjelanovičovi pozorný Frey. Chvíli na to předvedl Sereni velmi důležitý zákrok proti Mutuově hlavičce. Ten byl dnes velmi aktivní a nebezpečný a chvíli na to se dočkal - podruhé dnes na něj byla po zákroku Lanny odpískána penalta. Tentokrát se k exekuci postavil sám a zajistil Fiorentině 3 body. Střídající Martin Jorgensen mohl ještě na konci zápasu vedení domácích zvýšit, ale Sereni ho vychytal.

Fiorentina: Frey, Ujfalusi, Kroldrup, Gamberini, Pasqual, Donadel (Kuzmanovic 61), Liverani, Montolivo (Jorgensen 74), Santana, Vieri (Gobbi 90), Mutu
Turín: Sereni, Dellafiore, Natali, Di Loreto, Lanna (Oguro 90), Lazetic, Grella, Corini, Barone (Zanetti 72), Di Michele, Bjelanovic
Ref: Tagliavento