Zpět na » Serie A » Coppa Italia: Catania vyřadila AC Milan, AS Řím a

Serie A - Coppa Italia: Catania vyřadila AC Milan, AS Řím a

Coppa Italia: Catania vyřadila AC Milan, AS Řím a © gola.com - Totti a Cicinho

0

16.01. - Coppa Italia: Ve večerních odvetách čtvrtfinále italského poháru Coppa Italia se zrodilo jedno velké překvapení. Catania dokázala využít vítězství z prvního zápasu a vyřadila AC Milan. AS Řím zničil doma Turín, stejně jako Sampdoria Cagliari a oba postupují dále.

Catania 1:1 AC Milan (12 Vargas - 68 Paloschi)

Domácí v prvním zápase na San Siru porazili AC Milan 2:1 a v odvetě tak měli velkou výhodu. Catania navíc začala zápas skvěle, když se do odraženého míče po rohovém kopu Mascari opřel Vargas a nádhernou střelou z 30. metrů posla míč do šibenice. Zápas byl přerušen výpadkem osvětlení, které netrvalo dlouho, Rossoneri se však nedařilo překonat domácího gólmana Bizzarriho. Nejdříve ho prověřil Andrea Pirlo, po přestávce Alberto Gilardino. V druhé půli vystřídal Pirla další mladík Alberto Paloschi a hned vstřelil svůj první gól v dresu Rossoneri. Gilardino přelstil ofsajdovou past a přihrál Paloschiovi, který se nemýlil. Poté se ve velké šanci po chybě Odda objevil Martinez, ale Brocchi jeho střelu zablokoval. V 76. minutě šel předčasně pod sprchy domácí Sottil, který stáhnul Gourcuffa, který se sám řítil na domácího brankáře, jenomže hned o tři minuty viděl Gatusso svou druhou žlutou kartu v zápase a poměr sil na hřišti se vyrovnal. Gourcuff předvedl výborný výkon, ale ani on, ani Gilardino výborně chytajícího Bizzarriho už nepřekonali a Catania tak překvapivě vyřadila AC Milan a ve čtvrtfinále jí čeká Udinese.

Catania: Bizzarri, Sottil, Stovini, Vargas, Edusei, Mascara, Baiocco (Izco 46), Tedesco, Silvestri, Spinesi, Martinez (Gazzola 77)
AC Milan: Kalac, Oddo, Digao, Simic, Favalli (Bonera 46), Cafu, Pirlo (Paloschi 46), Emerson (Gattuso 66), Brocchi, Gourcuff, Gilardino

Sampdoria 4:0 Cagliari (4 a 88 Bonazzoli, 49 Sala, 74 Palombo)

Doria prohrála první zápas v Cagliari 0:1 a tak musela hned od začátku zabrat, aby mohla myslet na postup. Začátek zápasu domácím vyšel skvěle, již ve 4. minutě se trefil hlavou Bonazzoli po rohu Sergia Volpiho. Cagliari zahrozilo Larriveyem a Acquafrescou, ale bez gólového vyjádření. V další šanci se objevil Antonio Cassano, ale nedal. Domácí vyšel skvěle i začátek druhého poločasu. Ve 49. minutě se prosadil Luigi Sala, opět po Volpiho rohu. Sergio Volpi zahrával skvělé rohy i na třetí branku nahrával Volpi. Míč z jeho kopačky z rohového kopu našel hlavu Angela Palomba a Doria vedla již 3:0. Sardíňané se již nezmohli na odpor, navíc další ránu utrpěli v 88. minutě, kdy se po druhé v zápase trefil hlavou Bonazzoli a uzavřel tak skóre zápasu na 4:0. Sampdoria se ve čtvrtfinále utká s AS Řím.

Sampdoria: Mirante, Campagnaro (Del Vecchio 81), Sala, Lucchini, Zenoni, Sammarco (Franceschini 67), Volpi, Palombo, Ziegler, Cassano (Bellucci 64), Bonazzoli
Cagliari: Fortin, Puddu, Bizera, Magliocchetti, Del Grosso (Garau 71), D’Agostino (Ragatzu 60), Cotza, Conti, Mancosu, Acquafresca (Matri 60), Larrivey

AS Řím 4:0 Turín (59 Mancini, 61 a 73 pen. Totti, 89 Giuly)

Giallorossi byli na pokraji vyřazení. Turín totiž v prvním zápase doma vyhrál 3:1 a měl tak skvělou pozici na postup. Zápas začalo AS aktivně, Vučinič připravil velkou šanci pro Perrottu a Manciniho, ale ani jeden nedal. Turín poté překvapivě kontroloval hru a největší šanci v prvním poločase si vytvořili právě hráči Turína. David Di Michele předvedl skvělý slalom mezi domácími hráči, ale Doni jeho pokus na dvakrát zneškodnil. Po přestávce zahrozili hlavičkou Mexes, Vučinič, Perrotta a na druhé straně Recoba, ani jeden z nich však nemířil přesně. Luciano Spalletti poslal ve druhé půli na hřiště Francouze Giulyho, který se podílel na první brance domácích. Giuly zavelel do protiútoku a přesně nahrál Mancinimu, který poslal domácí do vedení. V 58. minutě přišel na hřiště ikona Giallorossi Francesco Totti, který nahradil Vučiniče a hned po 120. sekundách zvýšil na 2:0. V 73. minutě byl ve vápně stažen Mexes a Totti proměněnou penaltou vstřelil svou 200. branku v Sérii A. Skóre uzavřel v 89. minutě výborně hrající Giuly, který zvýšil na 4:0. AS Řím ve čtvrtfinále čeká Sampdorie Janov.

AS Řím: Doni, Cicinho, Mexes, Juan, Tonetto (Cassetti 82), De Rossi, Pizarro, Taddei (Giuly 46), Perrotta, Mancini, Vucinic (Totti 58)
Turín: Sereni, Comotto (Dellafiore 74), Natali, Di Loreto, Lanna, Lazetic (Bjelanovic 63), Grella, Corini, Barone, Recoba, Di Michele (Oguro 76)